Haberler

14 Mayıs Tokat seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Tokat oy oranları! Kılıçdaroğlu Tokat'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

14 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Tokat oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Tokat'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Tokat'da kaç oy aldı? Millet İttifakı kaç oy aldı? Sinan Oğan Tokat'da kaç oy aldı?

Kemal Kılıçdaroğlu Tokat'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Tokat'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Tokat oy oranlarını Tokat geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Tokat oy oranları! Kılıçdaroğlu Tokat'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? Detaylar haberimizdedir…

Açılan sandık oranına göre, Tokat genelinde Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 31,37; Recep Tayyip Erdoğan yüzde 63,19; Sinan Oğan yüzde 5,11 oy alırken Muharrem İnce yüzde 0,33 oy aldı.

Tokat'da yüzde 63,19 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Almus, Artova, Erbaa, Niksar, Reşadiye, Merkez, Turhal, Zile, Pazar, Yeşilyurt, Başçiftlik ve Sulusaray ilçelerinden 246.880 oy alarak üstünlük elde etti.

Tokat'da 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 31,37 oranıyla 122.560 oy aldı.

14 Mayıs Tokat seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Tokat oy oranları! Kılıçdaroğlu Tokat'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Tokat'da yüzde 5,11 oranına ulaştı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

TOKAT KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu Sinan Oğan 14 Mayıs Tokat Gündem Haberler

title