Haberler

14 Mayıs Burdur seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Burdur oy oranları! Kılıçdaroğlu Burdur'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

14 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Burdur oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Burdur'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Burdur'da kaç oy aldı? Millet İttifakı kaç oy aldı? Sinan Oğan Burdur'da kaç oy aldı?

Kemal Kılıçdaroğlu Burdur'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Burdur'de kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Burdur oy oranlarını Burdur geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Burdur oy oranları! Kılıçdaroğlu Burdur'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? Detaylar haberimizdedir…

Açılan sandık oranına göre, Burdur genelinde Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 40,89; Recep Tayyip Erdoğan yüzde 51,71; Sinan Oğan yüzde 6,57 oy alırken Muharrem İnce yüzde 0,83 oy aldı.

Burdur'da yüzde 51,71 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Ağlasun, Bucak, Gölhisar, Tefenni, Kemer, Altınyayla, Çavdır ve Çeltikçi ilçelerinden 93.090 oy alarak üstünlük elde etti.

Burdur'da 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 40,89 oy alarak; Merkez, Yeşilova ve Karamanlı ilçelerinden 73.601 oy alarak üstünlük elde etti.

14 Mayıs Burdur seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Burdur oy oranları! Kılıçdaroğlu Burdur'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Burdur'da yüzde 6,57 oranına ulaştı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

BURDUR KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu Sinan Oğan 14 Mayıs Burdur Gündem Haberler

title