Van Erciş genel seçim sonuçları (2015) Erciş ilçesi oyları - Haberler
Haberi Paylaş

Van Erciş genel seçim sonuçları (2015) Erciş ilçesi oyları

Haberler.Com - Gündem
Van Erciş genel seçim sonuçları (2015) Erciş ilçesi oyları

Van Erciş 2015 genel seçim sonuçları. 7 Haziran Pazar Van Erciş genel seçim sonuçları ve bölgeden sıcak gelişmeler. Van Erciş 2015 genel seçim sonuçlarını görüntülemek için haberimizin devamındaki linki kullanın.

Van  Erciş 2015 genel seçim sonuçları. 7 Haziran Pazar Van  Erciş genel seçim sonuçları ve bölgeden sıcak gelişmeler. Van  Erciş 2015 genel seçim sonuçlarını görüntülemek için haberimizin devamındaki linki kullanın. Erciş'te 2015 genel seçim sonuçları öncesi son duruma bakıldığında AKP ile bağımsız aday Özdal Üçer'in 2011 genel seçim sonuçları sonrası Van Erciş'te en yüksek oyu alan parti ve bağımsız aday olduğu görülüyor. Van Erciş'te 2015 genel seçim sonuçları sonrası Ercişli seçmenin hangi partiyi ve adayları destekleyeceği merak konusu. 2015 Van ilçeleri ve Erciş seçim sonuçlarını görmek için secim.haberler.com ekranına gidin. 

Erciş. Van Gölü'nden 5 km içeride, 25 metre yükseklikte kurulmuş olan Erciş'in Van'a uzaklığı ise 100 kilometredir.

2 beldesi, 12 mahallesi, 86 köyü ve 36 mezrası bulunmaktadır. Bugün de çevre il ve ilçelerden yoğun şekilde göç almaktadır.

13. yüzyılda ünlü ticaret yolunun geçtiği Erciş'in bugün doğunun batıya açılan kapısı olması buraya ayrı bir önem kazandırmıştır. İran'dan Ortadoğu ülkelerine giden transit yol buradan geçmektedir. Erciş-Ağrı , Erciş-Bitlis ve Erciş-Van karayoluyla yurdumuzun her tarafından gidilmektedir

Erciş Ovası, Van Gölü kıyılarının en geniş ovalarından biridir. Ova, geniş vadiler boyunca içerilere sokulmuştur. Zilan Deresi'nin geçtiği yerlere "Hatun Çukurovası", üzerinde Erciş ilçesinin bulunduğu düzlüğe de "Suluova" adı verilmektedir. Ayrıca bol otlu ve sulu birçok ova ve yaylası bulunmaktadır. Belli başlı akarsuları, ovayı kuzeyden güneye geçen zilan deresi, Deliçay, İrşad Çayı ve Yekmal Çayı'dır.

Haberler.Com - Gündem

Zilan Deresi Van Gölü Erciş Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title