0.99 konut kredisi ne zaman verilecek? SON DURUM 0.89 konut kredisi ne zaman yürürlüğe girecek? Yeni konut kredisi başladı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

0.99 konut kredisi ne zaman verilecek? SON DURUM 0.89 konut kredisi ne zaman yürürlüğe girecek? Yeni konut kredisi başladı mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konut ve ihtiyaç kredisine yönelik açıklama geldi. 0.99 konut kredisi ne zaman yürürlüğe girecek, krediler düştü mü ve 2022 kredi faizleri düşecek mi soruları gündeme geliyor. Son dakikası açıklamasına göre 3 ayrı konut paketi geleceğine yönelik açıklama yapıldı. Peki, krediler düştü mü? Konut kredileri düştü mü? Konut ve ihtiyaç kredisi faizleri düştü mü? Yüzde 0,99 faizli konut kredisi başvuruları ne zaman başlıyor?

0.99 konut kredisi ne zaman başlayacak, ne zaman yürürlüğe girecek, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Kabine toplantısı açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeyi verdi. Ardından krediler düştü mü ve konut ihtiyaç kredisi faizleri düşecek mi soruları gündeme geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Kısa vadede konut satışını artırmayı hedefliyoruz" dedi. Krediler düştü mü? Konut ve ihtiyaç kredisi faizleri düştü mü? 2022 kredi faizleri düşecek mi? Detaylar haberimizdedir…

Düşük faizli konut kredisi için süreç başladı. 2 milyon lira değerine kadar konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0.99 faizli konut kredisi sağlanacak.

Düşük faizli konut kredisi için süreç başladı. Konut finansmanında 3 yeni paketi devreye alındı.

Konut finansmanı için 3 ayrı paketin hizmete sunulacağını belirten Erdoğan, "Kısa vadede konut satışını artırmayı hedefliyoruz. 10 yıl vadeli yüzde 0.99 faizli kredi verilecek" dedi. Erdoğan ayrıca, döviz hesaplarının veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak alınacak konutlar için ise 0,89 faizle kredi verileceğini söyledi. Birinci pakette ilk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon liraya kadar birinci el konut için yüzde 0.99'luk kredi sağlayacağız.

İkinci paket birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan'dan önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların MB'ye satılarak karşılanması şartıyla alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Bu paket 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının TL'ye dönüşümün teşvik etmektir.

Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yönelik. Mayıs itibarı ile projelerin bir an önce satılması için 20 milyarlık kaynak ayarladık. İnşaat halindeki konutların bir an önce satılmasını hedefliyoruz. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek."

Şimal Güdüm
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Gündem Ekonomi Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title