Remzi Çayır kimdir? Remzi Çayır kaç yaşında, nereli? Remzi Çayır hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Remzi Çayır kimdir? Remzi Çayır kaç yaşında, nereli? Remzi Çayır hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Haberler | Gündem

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Remzi Çayır izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Remzi Çayır kaç yaşında, nereli? Remzi Çayır hayatı ve biyografisi! Remzi Çayır kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Remzi Çayır hakkında araştırmalar yapılıyor. Remzi Çayır kimdir? Remzi Çayır kaç yaşında, nereli? Remzi Çayır hayatı ve biyografisi!

REMZİ ÇAYIR KİMDİR?

Diyarbakır milletvekili adayı Remzi Çayır, 1959 yılında Kahramanmaraş'ın Abbaslar Köyünde doğdu.

İlk, orta, lise tahsilimi Kahramanmaraş'ta tamamlayan Çayır, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi iken o dönemdeki olaylarla ilgili tutuklanarak 1979 yılında Gaziantep cezaevinde tutukluluğu sürerken kaydolduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini bitirdi. Hapis hayatından sonra Ankara'da fuarcılık ve yayıncılık ile uğraşan Remzi Çayır, Yazı ve şiirlerini, Türk Edebiyatı, Bizim Ocak, Aylık Dergi, Mavera, Vahdet, Birliğe Çağrı,Gözyaşı, Dolunay gibi dergilerde yayınladı. Siyasi mücadelesinden dolayı tutuklanan ve 13 yıl Mamak, Çanakkale, Gaziantep, Elbistan cezaevlerinde yatan Çayır cezaevinden çıktıktan sonra da siyasetine devam etti. Roman, tiyatro, hikayeler de yazan Çayır, Evli ve bir çocuk babasıdır.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title