Nintendo Switch 33 aydır üst üste ABD'de en çok satan konsol oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Nintendo Switch 33 aydır üst üste ABD'de en çok satan konsol oldu

Haberler.com / Yakupcan Aydemir - Haberler | Gamegar
Nintendo Switch 33 aydır üst üste ABD'de en çok satan konsol oldu

Sony'nin PlayStation 5'i, yaklaşık 3 yıldır ABD'de en çok satan konsol olan Nintendo Switch'i geride bıraktı.

Perakende analiz firması The NPD Group'un verilerine göre PS5, Eylül ayında ABD'de Switch'i geride bıraktı. Nintendo'nun Switch'i lansman dönemlerinde hem PS5 hem de Xbox Series X'i bile geride bırakmadan 33 ay üst üste ABD'de en çok satan konsol olmuştu.

Bu olağanüstü seri sona erdi. NPD'den Mat Piscatella, "PlayStation 5, Eylül 2020'nin hem birimleri hem de dolar cinsinden en çok satan donanım platformuydu," diye açıklıyor. PlayStation, 2021'in dolar cinsinden bugüne kadarki en çok satan donanım platformu olurken, Nintendo Switch birimlerde lider." NPD Group sadece ABD'deki satışları takip ediyor, bu yüzden Avrupa ve Asya gibi büyük pazarları dışarıda bırakıyor.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Sony2nin Eylül ayı boyunca daha fazla konsol gönderip göndermediği veya Nintendo'nun OLED Switch lansmanı öncesinde Switch malzemeleri ve daha yumuşak taleple mücadele edip etmediği belli değil. Her iki durumda da, Switch talebi tekrar atlarsa ve Nintendo yeterince OLED modeli gönderebilirse, Nintendo Ekim ayında en üst sırayı geri kazanabilir.

PS5, sony'nin en hızlı satan PlayStation'ıdır ve şimdiye kadar 10 milyondan fazla konsol satıldı. Nintendo, 2017'deki lansmanından bu yana 89 milyon Swich konsolu satmayı başardı. Microsoft, Xbox donanım satışlarını hala açıklayamıyor, ancak Niko Partners2in kıdemli analistlerinden Daniel Ahmad, bu yılın başlarında Twitter'da Xbox Series X/S toplam satışı 30 Haziran itibarıyla 6,6 milyon olarak gösteren tahminleri paylaştı.

Yakupcan Aydemir
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title