MODEL SEVGİLİSİNİ DÖVDÜĞÜ İDDİA EDİLEN YÖNETMENİN DAVASI UZLAŞTIRMA BÜROSU'NA GÖNDERİLDİ - Haberler
Haberi Paylaş

MODEL SEVGİLİSİNİ DÖVDÜĞÜ İDDİA EDİLEN YÖNETMENİN DAVASI UZLAŞTIRMA BÜROSU'NA GÖNDERİLDİ

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Ortaköy'de beraber yaşadıkları evde, kıskançlık nedeniyle yaşanan tartışmada Sırp model Tanja Dukiç'i darbedip saatlerce odaya kilitlediği iddiasıyla Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 7 yıla kadar hapsi istenen organizatör ve yönetmen Çağrı Reşat Mehmet Tortop'un dava dosyası,...

Ortaköy'de beraber yaşadıkları evde, kıskançlık nedeniyle yaşanan tartışmada Sırp model Tanja Dukiç'i darbedip saatlerce odaya kilitlediği iddiasıyla Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 7 yıla kadar hapsi istenen organizatör ve yönetmen Çağrı Reşat Mehmet Tortop'un dava dosyası, suçun Yaralama suçuna dönüşme ihtimali nedeniyle Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi.
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ve taraf avukatları katıldı.
Duruşma savcısı, sanık hakkında Hürriyeti tahdit suçundan dava açılmışsa da eylemin bir bütün olarak basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde kasten yaralama suçuna dönüşerek uzlaşmaya tabi suç kapsamında kalabileceğinden dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmesini talep etti. Söz alan sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ise Şikayetçi bipolar hastasıdır. Tanıklarımız bunları söylemişlerdir. Kamuoyu baskısının sizleri yanıltmasından korkuyorum dedi. Mahkeme, sanığa atılı suçun vasfının dönüşme ihtimali nedeniyle yaralama suçu yönünden dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmesine karar verdi. Duruşma, ertelendi.
İDDİANAME
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, 2 Haziran 2019'da sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ve Tanja Dukiç arasında kıskançlık nedeniyle tartışma çıktığı, sanığın elleriyle vurmak suretiyle Dukiç'i yaraladığı, bıçak ile tehdit ederek odaya kilitlediği, Dukiç'e ait adli muayene raporunda, yaralanmanın gerçekleştiğinin tespit edildiği vurgulandı. Sanık Tortop hakkında, Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi. 9 Eylül'de görülen duruşmada, mütalaasını veren duruşma savcısı ise sanığın Kasten yaralama suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsini talep etmişti.

MODEL SEVGİLİSİNİ DÖVDÜĞÜ İDDİA EDİLEN YÖNETMENİN DAVASI UZLAŞTIRMA BÜROSU'NA GÖNDERİLDİ

MODEL SEVGİLİSİNİ DÖVDÜĞÜ İDDİA EDİLEN YÖNETMENİN DAVASI UZLAŞTIRMA BÜROSU'NA GÖNDERİLDİ

MODEL SEVGİLİSİNİ DÖVDÜĞÜ İDDİA EDİLEN YÖNETMENİN DAVASI UZLAŞTIRMA BÜROSU'NA GÖNDERİLDİ

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title