Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli? Hamza Dağ hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli? Hamza Dağ hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli? Hamza Dağ hayatı ve biyografisi!

Siyaset dünyasının tanınmış isimlerinden olan Hamza Dağ hakkında Hamza Dağ kimdir, nereli? gibi soruların yanıtları aranıyor. İşte, Hamza Dağ hayatı ve biyografisi! Hamza Dağ kim sorusu yoğun olarak aratılıyor. Dağ, AK Parti MYK'da Tanıtım ve Medya Başkanı olarak yer aldı. Vatandaşlar ise 'Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?' sorularını aramaya başladı. İşte, Hamza Dağ'ın biyografisi...

Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla dikkat çekerken Peki Hamza Dağ kimdir, aslen nereli? sorularının aranması hız kazanıyor.

HAMZA DAĞ KİMDİR?

Hamza Dağ (d. 1 Mart 1980, Demirci), Türk siyasetçi. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Serbest avukat olarak çalışmıştır.

Balıkesir Sındırgı ilçe nüfusuna kayıtlı olan Hamza Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa'nın Demirci ilçesinde doğdu. 1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde 2000 yılında tamamladı. AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nda sırasıyla, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, ardından 3 Şubat 2008 tarihinde 3. Olağan Kongresi'nde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. 2011 seçimleri ile birlikte 24. dönem İzmir Milletvekilliğine Seçilen Dağ, sırasıyla 25. 26. ve 27. dönemlerde tekrardan İzmir Milletvekili seçilerek TBMM'de görev almıştır. Bu dönemlerde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ve Plan ve Bütçe komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılından itibaren AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Hamza Dağ, 2014-2017 yılları arasında Seçim İşleri Birimi'nde Başkan Yardımcılığı görevini de yaptı.

29 Mayıs 2017 tarihinde yapılan 3. Olağanüstü Kongre sonrası AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelen Hamza Dağ, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title