36 saat nöbet iddiası nedir? - Haberler
Haberi Paylaş

36 saat nöbet iddiası nedir?

Haberler.com - Haberler | Gündem
36 saat nöbet iddiası nedir?

Ankara'da Doktor Rümeysa Berin Şen, nöbet dönüşü evine giderken yaptığı trafik kazasında hayatını kaybetti. Şen'in 36 saat aralıksız nöbet tuttuğunu ve yorgunluk yüzünden kaza yaptığını iddia eden kullanıcılar ise tepkilerini sosyal medyada dile getirdi. Atılan tweet'ler sonrasında #yorgundoktorlarölüyor etiketi Twitter'da gündem oldu.

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği Asistanı Doktor Rümeysa Berin Şen, hastanedeki nöbetinin ardından otomobili ile evine giderken, yol kenarında duran kamyonete çarpması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybetti. Olay sonrası 36 saat nöbet iddiası nedir merak edildi.

36 SAAT NÖBET İDDİASI NEDİR?

Öte yandan sosyal medyada Şen'in 36 saat aralıksız nöbet tuttuğu ve yorgunluğu nedeniyle kaza yapıp yaşamını yitirdiği öne sürüldü. Kullanıcılar bu sebeple tepkilerini tweet atarak dile getirirken, #yorgundoktorlarölüyor etiketi Twitter'da gündem oldu.

O paylaşımlardan bazıları:

• Ne doktorların, ne de başka meslek grubunun uykusuz ve aralıksız mesai yapması doğru değil. Burada en büyük görev sağlık bakanlığına düşüyor. 5 dakikada hasta bak, 36 saat uyuma, herkese güler yüz göster, sakın hata yapma! Süper kahraman değil, insan bunlar #yorgundoktorlarölüyor

• 36 saat aralıksız çalışarak tuttuğumuz nöbetin, insan haklarına, insan fizyolojisine aykırı olduğunu savunmak zorunda kalmamız bile tam tamına bir trajedi!

• Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Asistanı Dr. Rümeysa Berin Şen, uykusuz nöbetin kurbanı oldu. Özellikle KIDEMSİZ asistanların ne şartlarda çalıştığını biliyoruz, yetkililer bu şartları düzeltmek için neyi bekliyor?

• Hiçbir şey değişmeyecek, nöbet listesinden RÜmeysa çıkarılacak yerine kalanlara extra nöbet yazılacak.

• Bu nöbetler tıp eğitiminin bir parçası değildir. 10-15 tane 36 saatlik nöbet klişesi bozulmalıdır. Tıp eğitimi veren hocalarıma sesleniyorum: "Biz tuttuk onlar da tutsun" mantığı çok bencilce bir yaklaşımdır. Her şey sizin elinizde!

HASTANE, 36 SAAT NÖBET İDDİALARINI YALANLADI

Ankara Şehir Hastanesi Şen'in ölümüyle ilgili, "Çalışma arkadaşımızın vefatı sonrası, sosyal medyada 36 saat nöbetten dolayı olayın meydana geldiğine ilişkin iddialar üzüntümüzü daha da artırmaktadır. Dr. Rümeysa Berin Şen, cuma gecesi normal nöbetini tutmuş ve cumartesi sabah nöbet bitiminde hastaneden ayrılıp evine giderken bu acı olay meydana gelmiştir" açıklamasını yaptı.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title