29 Ekim'de bankalar açık mı? 29 Ekim'de noterler açık mı? 28 Ekim'de devlet daireleri yarım gün mü? - Haberler
Haberi Paylaş

29 Ekim'de bankalar açık mı? 29 Ekim'de noterler açık mı? 28 Ekim'de devlet daireleri yarım gün mü?

Haberler.com - Haberler | Gündem
29 Ekim'de bankalar açık mı? 29 Ekim'de noterler açık mı? 28 Ekim'de devlet daireleri yarım gün mü?

29 Ekim'de bankada ve kamu kurumlarında işi olan vatandaşların en çok araştırdığı konulardan birisi 29 Ekim'de bankalar açık mı? sorusu. Genellikle resmi kamu kurum ve kuruluşların tatil olduğu böyle özel günlerde kapalı olan devlet daireleri açık mı kapalı mı merak edilmekte. Peki, 29 Ekim'de bankalar açık mı? 29 Ekim'de noterler açık mı? 28 Ekim'de devlet daireleri yarım gün mü, tam gün mü?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ülkemizde 1.5 gün resmi tatil ilan edilmiştir. Resmi tatil olması nedeniyle bir çok kişi 29 Ekim'de izinli oluyor. Peki, 29 Ekim'de bankalar açık mı?29 Ekim'de noterler açık mı? 28 Ekim'de devlet daireleri yarım gün mü, tam gün mü? İşte detaylar haberimizde...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatildir. Resmi tatil olması nedeniyle bankalar o gün açık değildir. Ayrıca 28 Ekim'de yarım gün resmi tatil olduğundan 28 Ekim saat 13.00'ten sonra da bankalar kapalı olacak.

28 Ekim Perşembe günü yarım gün resmi tatildir. Saat 13.00'ten sonra tüm kamu kurumları kapalı olcaktır. 28 Ekim Perşembe günü bankalar, noterler ve PTT öğleye kadar açık olacak.

29 Ekim'de yapılan EFT işlemleri 1 gün sonra hesaba geçer. Ancak 29 Ekim'in 2021 yılında cuma gününe denk geldiği düşünülürse EFT işlemleri hafta başında hesaba geçer. Havale işlemleri ise aynı gün hesaba geçer. Fast işlemleri de hafta sonu kısıtlaması olmadan aynı gün hesaba geçer.

Resmi tatillerde kapalı olan kurumlar arasında noterler de bulunmakta. 29 Ekim'de noterler de kapalı olacak. 29 Ekim'de de resmi tatil nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları kapalı olacak. Bankalar, okullar, noterler, PTT'ler, kargolar ve devlet daireleri 29 Ekim'de faaliyette olmayacak.

Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümü olan 29 Ekim 2021 tarihi öncesi, 28 Ekim Perşembe günü için son durum özel sektör çalışanları tarafından araştırılıyor. 1925 yılından beri bayram olarak kutlanan 29 Ekim tam gün, 28 Ekim ise yarım gün resmi tatildir.

Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünün kutlanacağı bayram öncesindeki gün olan 28 Ekim de tatil olarak yer olarak yer alıyor. 28 Ekim 2021 günü kamu kurumları yarım gün çalışacak. 28 Ekim Çarşamba yarım gün, 29 Ekim Cuma tam gün tatil yapılacak. Hastaneler, devlet daireleri kapalı olacak.

Bu yıl 29 Ekim Cuma, 28 Ekim Perşembe gününe denk gelmektedir. Perşembe günü de yarım gün olması sebebiyle hafta sonu ile birleştiği takdirde üç buçuk gün izin kullanılabilir.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title