28 Ekim okullar yarım gün mü? Okullar tatil mi? - Haberler
Haberi Paylaş

28 Ekim okullar yarım gün mü? Okullar tatil mi?

Haberler.com - Haberler | Gündem
28 Ekim okullar yarım gün mü? Okullar tatil mi?

Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü kutlamaları için hazırlıklar devam ediyor. Bu süre zarfında, 28 Ekim'in yarım gün olup olmadığı ve 28 Ekim okullar yarım gün mü sorusunun yanıtı merak ediliyor. 29 Ekim'in ise tatil olup olmayacağı yurttaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, 28 Ekim okullar yarım gün mü?

28 Ekim ve 29 Ekim'de okulların tatil olup olmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın bu yıl 98'inci yıl dönümü olacak. Peki, 28 Ekim okullar yarım gün mü? Okullar tatil mi? 28 Ekim'de dersler yarım gün mü? İşte, ayrıntılı bilgiler.

28 EKİM OKULLAR YARIM GÜN MÜ?

Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlıyor. 28 Ekim Perşembe günü okullar yarım gün açık olacak.

OKULLAR TATİL Mİ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun'un 1. maddesinde "1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye'nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder." denilmektedir.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title