28 Ekim kargolar açık mı? - Haberler
Haberi Paylaş

28 Ekim kargolar açık mı?

Haberler.com - Haberler | Gündem
28 Ekim kargolar açık mı?

29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir millî bayramı, bu yılda coşkuyla kutlanacak. Kutlamalar öncesi mesai saatleri araştırılırken 28 Ekim kargolar açık mı, araştırıldı.

Bu yıl 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yılı büyük bir coşkuyla kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı yaklaşırken vatandaşlar, bankaların 28 Ekim'de de hizmet verip vermeyeceğini araştırıyor. 29 Ekim öncesi vatandaşlar 28 Ekim kargolar açık mı araştırdı.

28 EKİM KARGOLAR AÇIK MI?

28 Ekim 2021 tarihinde yarım gün mesai yapılacak. Kargoların özel mesai durumlarını kargo şirketinizi arayarak sorabilirsiniz.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMININ ANLAMI NEDİR?

Cumhuriyet milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreçler için seçtiği ve milletvekilleri aracılığı ile kullandığı yönetim biçimi olmaktadır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ülkemizde kutlanan önemli milli bayramlardan birisi olmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin resmen kurulduğu tarih 29 Ekim olmaktadır. Ulu Önder Atatürk diğer milli bayramlarda olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da gelecek nesillere miras olarak bırakmıştır.

29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan anayasa değişikliği ile birlikte Türkiye'nin yönetim biçimi de Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş günü olan 29 Ekim gününü her yıl Cumhuriyet Bayramı olarak kutlamaktayız.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title