Habere Giden Gazeteciler Haber Oldu

Habere Giden Gazeteciler Haber Oldu

Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu ile Röportaj Yapmaya Giderken Asansörde Mahsur Kalan 3 Gazeteci, Yarım Saate Yakın Kurtarılmayı Bekledi. Asansörde Mahsur Kalan Gazetecilerden Birinin, Yaklaşık 1 Yıl Önce Zonguldak'ta Asansörde Mahsur Kalan Ebru Gündeş'i Görüntüleyen Gazeteci Olduğu Ortaya Çıktı.

Habere Giden Gazeteciler Haber Oldu

Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu ile röportaj yapmaya giderken asansörde mahsur kalan 3 gazeteci, yarım saate yakın kurtarılmayı bekledi. Asansörde mahsur kalan gazetecilerden birinin, yaklaşık 1 yıl önce Zonguldak'ta asansörde mahsur kalan Ebru Gündeş'i görüntüleyen gazeteci olduğu ortaya çıktı.

Kent merkezindeki 12 katlı iş merkezinin en üst katında bulunan İl Özel İdare Müdürlüğü'nde İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu ile röportaj yapmaya giden İHA Zonguldak muhabiri Serhat Demir, Değişimmedya Zonguldak Temsilcisi Ömer Tekcan ve İnanış Gazetesi muhabiri Serkan Şeker, asansörün kilitlenmesi sonucu mahsur kaldı. Asansörün kapalı kapıları nedeniyle kimseye ulaşamayan gazeteciler, cep telefonlarının yardımıyla polis ve İl Genel Meclisi üyelerinden yardım istedi. Olay yerine gelen polis

ve itfaiye ekipleri ile vatandaşların çabası sonuç vermeyince görevlilerin gelmesiyle gazeteciler kurtarıldı. Gazeteci Serhat Demir, "Habere giderken kötü haber olduk. Röportaj yapacaktık, biz haber olduk. Allah'tan kazasız belasız atlattık" dedi.

Mahsur kaldıklarında yere çakılma korkusu yaşadıklarını anlatan gazeteci Ömer Tekcan, "Bu zamana kadar hep habere gittik, haber olacağımız aklımızın ucundan bile geçmedi. Yarım saate yakın asansörde mahsur kalmak, kalan vatandaşlarımızı düşündüğümüzde gerçekten vahim bir olaymış. Nefes almama ve aşağıya çakılma ihtimali bizleri ürküttü. Biz de polislerden yardım istedik. Görevliler bizi kurtardılar ama gördüğünüz gibi yeni yapılan binanın asansörünün bu durumda olması düşündürücüdür" diye konuştu.

Gazeteciler, "Karşınızda meslektaşlarınızı görünce ne hissettiniz?" sorusuna da, "Sizleri karşımızda görünce açıkçası tepki verelim mi vermeyelim mi arasında kaldık. Bir an için tepki vermek istedik ama yarın öbür gün bizim de aynısı başımıza gelebilir" diye cevap verdi.

İHA muhabiri Serhat Demir, yaklaşık 1 yıl önce Sana Yağları'nın Çat Kapı adlı programı kapsamında Zonguldak'a gelen ve girdiği bir binanın asansöründe mahsur kalan Ebru Gündeş'i görüntülediğini söyledi.

(SD-OK-OK-Y)