Habere Giden Gazeteci 2 Gün Önce Kendisine Saldıran Yaralıya Kan Verdi
Haberler » Güncel » Haber

Habere Giden Gazeteci 2 Gün Önce Kendisine Saldıran Yaralıya Kan Verdi

Bursa'da Kuyumcu Soygunu Haberini Takip Etmek İçin Gittiği Hastanede Trafik Kazasından Yaralanan Gence Kan Veren Gazeteci, Kan Verdiği Kişinin 2 Gün Önce Başka Bir Olayda Kendisine Fiziki Müdahelede Bulunarak Çekim Yapmasını Engelleyen Genç Olduğunu Öğrenince Duygulu Anlar Yaşadı.

Habere Giden Gazeteci 2 Gün Önce Kendisine Saldıran Yaralıya Kan Verdi

Bursa'da kuyumcu soygunu haberini takip etmek için gittiği hastanede trafik kazasından yaralanan gence kan veren gazeteci, kan verdiği kişinin 2 gün önce başka bir olayda kendisine fiziki müdahelede bulunarak çekim yapmasını engelleyen genç olduğunu öğrenince duygulu anlar yaşadı.

Geçirdiği kaza sonrası götürüldüyü hastanede yapılan müdaheleye rağmen bir ecza deposunda kurye olarak çalışan yaralı hayatını kaybederken 12 yıldır polis muhabirliği yapan gazeteci Fatih Karakılıç, "Kan verdiğim gencin bana saldıran kişi olduğunu bilmiyordum, ama bilseydim yine verirdim. Çünkü B (RH) - az bulunan bir kan. Keşke genç yaşasaydı" dedi.

Bursa'da ilginç bir insanlık dersi yaşanırken, gazetecinin gösterdiği örnek davranış gazetecilere saldırıyı bir marifet bilenlere ders verir nitelikteydi. Bursa'da görev yapan CİHAN muhabiri Fatih Karakılıç, 2 gün önce bir motor sürücüsünün yaşadığı kazayı görüntülemeye çalışırken motor sürücüsü kendisine saldırdı. Aynı motor sürücüsü bu kez başka yerde geçirdiği kaza sonrasında yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, gerekli kanı saldırdığı muhabirin vereceğinden haberi yoktu.

Önceki gün Merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi İnönü Caddesi'nde Cansu Korkmaz (20) isimli kıza çarparak yaralayan Yavuz Yeriçer (26) kazayı görüntülemeye çalışan gazeteci Fatih Karakılıç'a fiziki saldırıda bulunarak çekimi engellemeye çalıştı.

Bu kazada yaralı Cansu Korkmaz, yakında bulunan bir hastaneye sedye üzerinde götürülmüştü. Aradan iki gün geçtikten sonra bu saban saat 08.20 sularında yaşanan kazada aynı motor sürücüsü yaralandı.

Merkez Yıldırım İlçesi Eğitim Caddesi Çakıllı Küme Camisi karşısında seyir halindeyken 2006 model 16 FY 990 plakalı siyah renkli Yamaha marka motosikleti kaydıran Yavuz Yeriçer ağır yaralandı. Yüksek İhtisas hastanesine kaldırılan Artvin'in Ardanuç ilçesi Aşıklar Köyü nüfusuna kayıtlı Yavuz Yeriçer'e B (RH ) - negatih kana ihtiyaç duyuldu.

Aynı hastaneye kayumcu soygunundan dolayı hasta götürüldüyü haberi alan gazeteci Fatih Karakılıç ise haber yapmak için buraya gitti. Burada kendi kanı olan ve az bulunan B (RH ) - negatih kana ihtiyaç duyulduğunu öğrenince makina ve kamerasını arkadaşlarına vererek yaralıya kan verdi.

Yapılan bütün müdahalelere rağmen motor kazasında yaralanan Yavuz Yeriçer kurtarılamayarak 11.30 sularında hayatını kaybetti.

Kaza yapan kişinin öldüyü haberini alan Fatih Karakılıç, kaza haberini yapmak için ölen kişinin kimlikten resmini çekmek isteyince acı tesadüfle karşılaştı. Çünkü kan vermesine rağmen kurtarılamayan kişinin 2 gün önce kendisine saldırarak çekim yapmasını engellemeye çalışan Yavuz Yeriçer olduğunu gördü.

Yaşadığı olay karşısında büyük bir şok yaşayan Fatih Karakılıç, "12 yıllık meslek hayatımda bir çok ilginç olayla karşılaştım ama bu olay beni çok etkiledi. Keşke Yavuz Yeriçer'de kurtulsaydı. Bu kişi bana iki gün önce çekim yapmamı engellemek için saldırmıştı ama iyiki kan vermişim. Bilsem yine verirdim. Çünkü can ve sağlığın değeri hiç bir şeyle ölçülmez." şeklinde duygularını anlattı.