Haber-iş Sendikası, Grev Hazırlığı Yapılıyor

Haber-iş Sendikası, Grev Hazırlığı Yapılıyor

Türk-iş Konfederasyonu'na Bağlı Haber-iş Sendikası, Örgütlü Bulunduğu Telekom'da Tis Görüşmelerinde Yaşanan Tıkanıklık Nedeniyle Grev Hazırlığı Yapıyor.

Haber-iş Sendikası, Grev Hazırlığı Yapılıyor

Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Haber-İş Sendikası, örgütlü bulunduğu Telekom'da TİS görüşmelerinde yaşanan tıkanıklık nedeniyle grev hazırlığı yapıyor.

Telekom'da örgütlü bulunan Türk-İş'e bağlı Haber-İş Sendikası, işverenin uzlaşmaz olarak tanımladıkları tavrını sürdürmesi halinde üretimden gelen güçlerini tereddütsüz kullanacaklarını açıkladı. Sendikanın Antalya Şubesi'ni ve Başkan Alim Zengin'i ziyaretinde konuyla ilgili bir açıklama yapan Haber-İş Sendikası Genel Merkez Genel Eğitim Sekreteri Muammer Eser, 7. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin halen devam ettiğini belirterek, "Bugün geldiğimiz noktada sendikal mücadelelerle kazanılmış

haklarımızın ortadan kaldırılmasıyla ilgili dayatma ile karşı karşıya olduğumuzu üzülerek görüyoruz" dedi. Haber-İş Sendikası'na bağlı üye işçilerin her türlü haklarını korumada kararlı olduklarını kaydeden Genel Eğitim Sekreteri Muammer Eser, şunları söyledi:

"Özelleştirme sonrası Türk Telekom'un değişim ihtiyacını anlayış ile karşılamakta ve yeni açılımlar için fedakarlık yapılması gerektiğinin bilinci ile hareket etmekteyiz. Ancak bunun kazanılmış hakların ortadan kaldırılması ya da sendikal örgütlenmeyi zafiyete uğratacak dayatmalara bir hareket noktası olarak seçilmesi son derece tehlikeli ve endişe vericidir. Türk Haber-İş Sendikası olarak sorumlu sendikacılık anlayışı ile amacımız, üyelerimizin iş güvencesini sağlamak ve kazanılmış haklarımızı

korumaktır. Dolayısıyla sendikal mücadelelerle kazanılmış haklarımızı ortadan kaldıracak ve sendikal örgütlenmemizi yok edecek dayatmalar karşısında ödün vermemiz asla söz konusu olmayacaktır."

Grev hazırlığı yapan habercilere diğer sendikalardan da destek geldi. Türk-İş İl Temsilcisi Mehmet Ustali ile Yol-İş Sendikası, Belediye-İş Sendikası ve Tez Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanları greve destek vereceklerini açıkladı.

(AT-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA