Güzelyurt Haberleri

Güzelyurt haber, Güzelyurt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güzelyurt - 24.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-16
Ana klasman 10 bin metre koşularında ise 1'inci Mestan Turhan, 2'nci Murat Emektar ve 3'üncü Yunus Emre Akkuş oldu. Aynı kategorinin kadınlar etabında ise Duygu Turgut Soyan 1'inci, Sabriye Güzelyurt 2'nci ve Tuğçe Karakaya 3'üncü oldu.
Güzelyurt - 22.11.2019
Bakan Dönmez: Ada'nın enerji ihtiyacı için çalışmalar devam ediyor (2)
'ÜLKEMİZDE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZDA ARZ GÜVENLİĞİ SORUNU KALMAMIŞTIR' "Ülkemizde artık hem elektrik hem de doğal gazda arz güvenliği sorunu kalmamıştır" diyen Bakan Dönmez, şöyle konuştu: "Ancak, ülkenin kalkınmasına paralel şekilde ihtiyaç planlaması yapılarak arz güvenliği güçlendirilmesi çalışmalarına devam edilmektedir. 2019 yılı başında Trakya'da Batı Çeltik ve Batı Değirmenköy sahalarımızda yapılan yaklaşık 3 milyar metreküplük bir doğal gaz keşfi ile bu sahalarda yıllık 300 milyon metreküp yani yaklaşık 300 bin hanenin 10 yıllık ihtiyacını karşılayacak doğal gaz üretme kapasitesine ulaşacağız. Trakya'nın yanı sıra Güney Doğu Anadolu'da yapılan sondaj çalışmalarımıza hız vereceğiz." 'SONDAJ FAALİYETLERİMİZ KARARLILIKLA DEVAM ETTİRİLECEKTİR' Bakan Dönmez, Doğu Akdeniz havzasının, dünyaca referans kabul edilen kuruluşların raporlarına göre önemli bir doğal gaz rezervine sahip olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti: "Doğu Akdeniz havzasında yürüttüğümüz aramacılık faaliyetleri uluslararası hukuktan kaynaklı haklarımıza dayanmaktadır. Bu kapsamda, KKTC halkının çıkarlarını da korumak adına KKTC ve ülkemiz tarafından tahsis edilen ruhsat sahalarında meşru haklarımızdan taviz verilmeden bölgedeki kapsamlı ve uzun soluklu arama ve sondaj faaliyetlerimiz kararlılıkla devam ettirilecektir. Bu kapsamda bugüne kadar, Doğu Akdeniz'de 37 bin kilometre kare 3 boyutlu sismik veri toplanmıştır. Bu sismik aramalar ile elde edilen emareler doğrultusunda derin deniz sondajlarını da milli kaynaklarımızla yapma çalışmalarımız hız kazanmıştır." 'TÜRKİYE'NİN GERİ ADIM ATMASINI UMMAK BOŞ BİR BEKLENTİDİR' Bakan Dönmez, Fatih sondaj gemisinin göreve başladığı tarihten itibaren 2 adet sondaj gerçekleştirdiğini, üçüncü olarak KKTC açıklarında Magosa-1 kuyusu çalışmalarına başladığını anımsattı. Bakan Dönmez, ikinci sondaj gemisi Yavuz'un  Karpaz bölgesinde ilk sondajını tamamladığını, şu anda ise Güzelyurt-1 lokasyonunda ikinci sondajının sürdüğünü bildirdi.
Güzelyurt - 22.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Fatih'in yanı sıra geçen Mart ayında temin edilen ve aynı teknolojik özelliklere sahip ikinci sondaj gemisi Yavuz'un ilk sondajını Karpaz bölgesinde tamamladığını hatırlatan Dönmez, şunları kaydetti: "Şu anda Güzelyurt-1 lokasyonunda ikinci sondajını sürdürmektedir.
Güzelyurt - 18.11.2019
Dur ihtarına uymayan sürücü alkollü, otomobilde ise silah bulundu
Olay saat 23.30'da Güzelyurt mahallesinde meydana geldi.
Güzelyurt - 18.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Olay, dün saat 23.30'da Güzelyurt mahallesinde meydana geldi.
Güzelyurt - 18.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Olay saat 23.30'da Güzelyurt mahallesinde meydana geldi.
Güzelyurt - 12.11.2019
Aksaray'ın yeni tanıtım filmi beğenildi
Aksaray'ın tanıtımına katkı sağlamak için sporcularla hazırlanan tanıtım filmi, şehrin tarihi ve turistlik mekanlarında, Güzelyurt, Selime, Ihlara Vadisi, Peribacaları, Sultanhanı, Tuz Gölü, Zinciriye Medresesi ve Aksaray Valilik Konağı'nda çekildi.
Güzelyurt - 11.11.2019
CHP'li Özel'den 'liste' açıklaması
CHP Manisa İl Teşkilatının Mart ayında yapmayı planladığı il başkanlığı seçimi öncesi gerçekleşen delege seçimlerinde CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in liste başı olduğu mavi liste, il başkanı Semih Balaban'ın çıkardığı turuncu listeye karşı kaybetti. Özgür Özel'in yaşadığı Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesinde 229 partilinin oy kullandığı delege seçiminde, Özel'in liste başı olduğu mavi liste 102 oy alırken, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban'ın desteklediği turuncu liste ise 124 oy aldı.
Güzelyurt - 11.11.2019
Ürgüp Devlet Hastanesinde hırsızlık yapan 1 kişi tutuklandı
Edinilen bilgilere göre, Nevşehir Güzelyurt mahallesinde bir iş yerinden diz üstü bilgisayarın yanı sıra Ürgüp Devlet Hastanesi Fizik Tedavi bölümünde personel odasında çantanın içerisinde bulunan 200 Euro ve 3 adet banka kartının çalınmasıyla ilgili polis ekipleri tarafından yapılan çalışmada hırsızlık şüphelisinin 35 yaşında ki Ü.
Güzelyurt - 08.11.2019
Büyükşehir ve Yunusemre'den İşbirliği Protokolü
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesinin arazisi üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ birimlerinin kullanabileceği şantiye alanı yapımı ve Yunusemre Belediyesinin Güzelyurt Mahallesi'nde yapmış olduğu pazaryeri ve otopark projesinde yer alan otoparkın 25 yıllığına Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne devri için protokol imzaladı.
Güzelyurt - 06.11.2019
Bakan Dönmez: Eynez ocağında çalışan işçilerin tazminatlarını ödeyeceğiz
'EYNEZ'DEKİ TAZMİNATLAR ÖDENECEK' Bakan Dönmez daha sonra Soma'daki Eynez Yeraltı Kömür Ocağı'nda çalışırken işten tazminatları verilmeden çıkarılan ve 5 yıldır bu durumda olan maden işçilerinin durumuna değindi. Geçen ay Soma'dan Ankara'ya yürüyüş başlatan ve Manisa Valiliği'nin kararıyla yürüyüşleri yasaklanan işçilere müjde veren Dönmez, şöyle dedi: "Soma'da 2014'te elim bir kaza yaşandı ve 301 işçimizi maalesef kaybettik. Rahmetle anıyorum. Sonrasında o işletmeden bazı çıkışlar oldu, işletme faaliyet yapamaz hale gelmişti. Bu kapsamda Eynez Yeraltı Kömür Ocağı'nda hizmet alımı sözleşmesiyle çalışan 2 bini aşkın madenci kardeşimiz işlerini kaybetmişti, çıkış yapılmıştı. Ama biriken, bugüne kadar alamadıkları kıdem ve ihbar tazminatları söz konusuydu. Bakanlığımız, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) işçilerin temsilcileriyle, sendikalarla bir araya gelerek çözüm arayışı içine girdiler. Çözüm bulundu. Bu işçilerin dilekçeyle TKİ'ye başvurmaları halinde, inşallah önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde birkaç ay içinde bu ödemelerini yapacağız." DOĞU AKDENİZ'DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİ Bakan Dönmez programın ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın fuardaki standına uğradı. Fatih sondaj gemisinin fotoğrafının önünde Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulunan Dönmez, şunları söyledi: "Yavuz sondaj gemisi Güzelyurt mevkiinde birkaç hafta önce sondajına başladı.
Güzelyurt - 06.11.2019
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "Fatih gemisi kısa sürede sondaja başlayacak"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Akdeniz'de sondaj çalışmalarına devam ettiğini belirterek, "Yavuz sondaj gemisi Güzelyurt mevkisinde sondajına birkaç hafta önce başladı.
Güzelyurt - 06.11.2019
Ihlara Vadisi'ne sonbaharda ziyaretçi akını
Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunan ve "Kapadokya'nın İncisi" olarak da adlandırılan Ihlara Vadisi'nde, bitki örtüsünün renk değiştirdiği sonbaharda ziyaretçi akını yaşanıyor.
Güzelyurt - 05.11.2019
Polisleri taşıyan midibüs direğe çarptı: 3 polis ağır yaralı (1)
BEYLİKDÜZÜ'nde polisleri taşıyan midibüs, metrobüs üstgeçidinin direğine çarptı. Kazada araçta sıkışan 3 polis ağır yaralandı.  Kaza, D-100 Karayolu, Güzelyurt Metrobüs Durağı mevkii Ankara istikametinde yaşandı.
Güzelyurt - 05.11.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Haber-Kamera: Mustafa BAKIRHAN / İSTANBUL, Beylikdüzü Güzelyurt D-100 Karayolu Metrobüs Durağı'nda metrobüs direğine çarpan içinde polislerin bulunduğu midibüsteki 3 polis ağır yaralandı.
Güzelyurt - 05.11.2019
POLİSLERİ TAŞIYAN MİDİBÜS DİREĞE ÇARPTI: 3 POLİS AĞIR YARALI (1)
Kaza, D-100 Karayolu, Güzelyurt Metrobüs Durağı mevkii Ankara istikametinde yaşandı.
Güzelyurt - 05.11.2019
POLİS MİDİBÜSÜ KAZA YAPTI, 3 POLİS AĞIR YARALANDI (GENİŞ HABER)
Haber-Kamera: Mustafa BAKIRHAN / İSTANBUL, Beylikdüzü Güzelyurt D-100 Karayolu Metrobüs Durağı'nda metrobüs direğine çarpan içinde polislerin bulunduğu midibüsteki 3 polis ağır yaralandı.
Güzelyurt - 01.11.2019
Antalya'da aralarında suça sürüklenen çocuğun da bulunduğu 3 motosiklet hırsızı yakalandı
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Kepez bölgesinde meydana gelen motosiklet hırsızlıklarının aydınlatılmasına yönelik çalışma yapıldı. Çalışmalar sonucunda Kepez'de farklı tarihlerde bir AVM, bir hastane ve bir iş yerinin önünden toplamda 5 motosiklet çalınması ve bir motosiklete zarar verme, Aksu'da farklı tarihlerde Karaçallı Mahallesi, Güzelyurt ve Altıntaş mahallelerinde, toplamda 4 motosiklet ve motosiklet üzerinde bulunan inşaat malzemelerinin çalınması ve Serik'te farklı tarihlerde iki ayrı adresten yapılan 2 motosiklet hırsızlığı olaylarının şüphelileri olduğu değerlendirilen E.
Güzelyurt - 23.10.2019
Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı KKTC'de yapıldı
Bir otelde düzenlenen toplantıya, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KKTC Mili Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Türkiye, KKTC, Kuzey Makedonya, Moldova, Kırgızistan, Bosna Hersek'ten TDBB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Güzelyurt - 23.10.2019
Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üye Belediyeler Toplantısı KKTC'de yapıldı
Programa, KKTC İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile üye belediyelerin başkanları, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile üye belediyelerin başkanlarının yanı sıra, Moldova, Kırgızistan, Bosna Hersek'ten yerel yönetim temsilcileri katıldı.
Güzelyurt - 16.10.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-4
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin davetlisi olarak KKTC'den 3 gün için gelen 18 belediye başkanı,  çeşitli konularda birlikte hareket etme konusunda  işbirliğine gideceklerini belirtti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan konuk başkanlardan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'deki terörist gruplara karşı sürdürdüğü 'Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, güvenli bölge oluşturma çalışmalarına değinerek şunları söyledi: "Öncelikle buradaki mücadelenin burada Türkiye'ye olan tehditlerin terör ayağında olan mücadeleyi desteklediğimi belirtmek istiyorum.
Güzelyurt - 16.10.2019
KKTC'DEKİ 18 BELEDİYE BAŞKANINDAN "BARIŞ PINARI HAREKATI"NA DESTEK AÇIKLAMASI
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin davetlisi olarak KKTC'den 3 gün için gelen 18 belediye başkanı,  çeşitli konularda birlikte hareket etme konusunda  işbirliğine gideceklerini belirtti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan konuk başkanlardan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'deki terörist gruplara karşı sürdürdüğü 'Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, güvenli bölge oluşturma çalışmalarına değinerek şunları söyledi:   "Öncelikle buradaki mücadelenin burada Türkiye'ye olan tehditlerin terör ayağında olan mücadeleyi desteklediğimi belirtmek istiyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güzelyurt Haberleri | Güzelyurt Haber - Haberler - Sayfa 9 - Güzelyurt haberleri, son dakika güzelyurt haber ve gelişmeleri burada. Beylikdüzü'nde makas atarken bariyerlere çarptı; o anlar kamerada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 18:48:46. #1.15#

title