Melek Yüzlü Şeytan! Güzelliğiyle Büyüleyen Kasiyer Gülsün, Müşterileri Böyle Dolandırdı

Melek Yüzlü Şeytan! Güzelliğiyle Büyüleyen Kasiyer Gülsün, Müşterileri Böyle Dolandırdı

Konya'da kafeye giden müşterilerin kredi kartlarını kopyalayan kasiyer Gülsün, yakayı ele verince suçunu itiraf etti, çete üyelerinin isimlerini de deşifre etti.

Konya'da kafeye giden müşterilerin kredi kartlarını kopyalayarak bankamatikten nakit para çekildiği ihbarı üzerine soruşturma başlatan polis, 7 kişiyi yakaladı. 69 kopyalanmış kredi kartı ele geçirilirken, güzelliği ile dikkat çeken kadın kasiyerle birlikte 7 kişi tutuklandı.

SON ALIŞVERİŞ YAPILAN KAFEYE BASKIN

13 Ocak'ta Konya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesine müracaat eden iki kişi bankamatikten bilgileri dışında kredi kartları kullanılarak 6 bin lira paralarının çekildiği ihbarında bulundu. Vatandaşların ekstrelerini inceleyen Siber polis, mağdurların son alışveriş yaptığı Selçuklu İlçesindeki kafeye baskın yaptı.

İŞİN ARKASINDAN KASİYER GÜLSÜN ÇIKTI

İş yerinin güvenlik kamerası görüntüleri ve pos cihazlarını incelemeye alan polis, kasiyer 20 yaşındaki Gülsün Y. müşterilerin kredi kartlarını iki farklı pos cihazından geçirdiği tespit etti. Gözaltına alınan kasiyerin üzerinde, kopyalanan 9 kredi kartının slipi bulundu.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Kasiyerin cep telefonunda ise bankamatiklerden parayı çeken ve elinde gül dövmesi bulunan Şevket İ.'nin kartı nasıl kopyalayacağını anlattığı video ele geçirildi. Suçunu itiraf eden kadın kasiyer, işletme müdürü Ali A. ile ortak dolandırıcılık yaptıklarını ileri sürerek diğer çete üyelerinin isimlerini de deşifre etti.

KASİYERİN İFADESİYLE 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kadının ifadesinden yola çıkan polis, kafe müdürü Ali A., Harun A., Sami K., Mesut K., Şevket İ. ve Konya'ya 110 kilometre uzaklıktaki Kadıoğlu Mahallesinde saklanan Abdil D.'y, gözaltına aldı. Abdil D'nin menfeze sakladığı çanta içinde kopyalanan dolandırılan kişilerin kart numaralarının bulunduğu bilgisayar, bankamatik aparatı, hızlı yapıştırıcı, Ukrayna'dan özel olarak getirildiği belirlenen kart kopyalama cihazı ile kopyalanmış 69 kredi kartı ele geçirildi.

7 ZANLI TUTUKLANDI

Ele geçirilen kart bilgileri ışığında farklı iş yerlerinde bulunan kopyalama cihazlarını tespit etmek için çalışma başlatan polis, bankamatiklerden parayı Abdil D. ile Şevket İ.'nin çektiğini belirledi. İfade işlemlerinin ardından Konya Adliyesinde hakim karşısında çıkarılan ve güzelliği ile dikkat çeken kasiyer Gülsün Y.'nin de aralarında bulunduğu 7 zanlı tutuklandı.

Kaynak: İHA