Güzellerden Makyaj Sırları

Güzellerden Makyaj Sırları

Kozmetik Ve Bakım Ürünlerinden Vazgeçmeyen Ünlü Mankenler; Yeşil Çay İçmeyi, Cilt Bakımı Ve Kese Yaptırmayı Da Kesinlikle İhmal Etmiyor

Güzellerden Makyaj Sırları

SEMA ŞİMŞEK

* Cildim çok hassas ve alerjik olduğundan sadece La Roche Posay'ın nemlendiricisini kullanabiliyorum. Tonik kullanmıyorum. Günlük makyajımda göz çevresi kapatıcısı ve rimel kullanıyorum. Shiseido'nun allık ve kaş kaleminden vazgeçmem.

* Saçlarıma düz fön çektiririm ya da maşa yaptırırım. Makyajımı erken yapmayı severim. Çünkü oturmuş makyaj bence daha iyi.

* Gözlerimi ortaya çıkarmama pek gerek yok, zaten iriler. Dudaklarımı kalınlaştırmak için Shiseido'nun ten rengi dudak kalemiyle dudaklarımın dışından kalem çekerim.

GÜZİDE DURAN

* Pahalı olanları değil, eczaneden aldığım ürünleri kullanıyorum. Darphin'in ürünlerini çok seviyorum.

* Doğal olmayı tercih ediyorum. Banyodan çıkınca sadece rimel ve dudak nemlendiricisi sürüyorum. Marka olarak Lancome'u tercih ediyorum.

* Sadece ayda bir kez cilt bakımı yaptırırım.

* Elmacık kemiklerim çok belirgin olduğundan daha az dikkat çekmek için tam üstlerine çok az Benefit Benetint allık sürüyorum. Dudaklarımı kalemle daha belirgin bir hale getiririm. Üst kirpiklerime yoğun rimel sürerim.

DEMET KUTLUAY

* Sabahları yüzümü soğuk suyla yıkadıktan sonra dermatoloğumun hazırladığı özel toniği ve nemlendiricimi sürüyorum. Göz çevrem için Lierac kullanıyorum. Fazla ürün kullanmayı sevmiyorum.

* Düz fönlü saçlar, makyaj, güzel bir elbise ve ince topuklu stilettolar vazgeçilmezlerim.

* Çok hassas bir cildim olduğu için dermatoloğumun cil tipime göre hazırladığı tonik ve kremlerle bakım yapıyorum. Güneşli günlerde mutlaka 60 faktörlü koruyucu krem kullanırım. The Body Shop'ın çilekli vücut yıkama jelini kullanıyorum. Ayda bir kez de kese yaptırırım.

* Baz olarak ince pudra kullanırım. Göz altlarıma kapatıcıyla ışık verip, gri far sürerim. Kirpiklerimi kıvırıp rimellerim. Gül kurusu rengi allıkla elmacık kemiklerimi belirginleştiririm.

EBRU ŞALLI TAN

* Sabahları yüzümü jelle yıkadıktan sonra nemlendiririm. Göz çevreme C vitaminli göz kremi kullanıyorum. Ya pilates ya yürüyüş ya da aletli jimnastik yaparım. Meyve yer ve yeşil çay içerim.

* Ayda bir defa cilt bakımı yaptırırım. Zaman zaman kendi yaptığım bal ve avakadolu maskeyi de uygularım.

* Hafif ama çarpıcı makyaj yapmayı severim. Kullanmayı en sevdiğim ürünler, Estee Lauder Illusionist rimel. Fondöten kullanmam, bana yakışmıyor. Pudra ve allıklarla yüzüme renk veririm.

Kaynak: Gecce