Güzelbey Ekopazar Programının Konuğu Oldu

Güzelbey Ekopazar Programının Konuğu Oldu

Güzelbey Ekopazar Programının Konuğu Oldu
Bültenler - Haberler | Güncel

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, ATV Avrupa Kanalı'nda Yayınlanan "Eko Pazar" Programının Konuğu Oldu.

Gaziantep büyükşehir belediye başkanı dr. Asım güzelbey, atv avrupa kanalı'nda yayınlanan "eko pazar" programının konuğu oldu.

Sunuculuğunu Kamuran Abacıoğlu'nun yaptığı programda Başkan Güzelbey 2004 yılında bu yana Gaziantep'e kazandırdıkları vizyon projelerini anlattı.

2004 yılından bu yana Gaziantep'e farklı bir yerel yönetim anlayışı ile yönettiklerini belirten Güzelbey "Gaziantep birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Yaklaşık beş bin yıllık bir geçmiş var. Biz göreve geldiğimizde Gaziantep tarihi ve kültürü pek ön planda olmayan bir şehirdi. Şehrin merkezinde kale ve çevresi biz görevi devraldığımızda kaderine terk edilmiş yerlerdi.

Restorasyon çalışmalarımıza kale ve çevresinden başladık. Bugüne geldiğimizde kale içinde bir müze olmak üzere toplamda altı tane müzeyi şehrin kültürüne kazandırmış durumdayız. Gaziantep şimdi parklarıyla, köprülü kavşaklarıyla, ulaşımıyla tarih ve kültüre olan sahiplenmemizin yanında modern şehircilik anlayışı ile örnek bir kent haline gelmiştir" dedi.

Türkiye'nin ikinci borçlu belediyesini devraldıklarını hatırlatan Başkan Güzelbey "Borçlu belediye aldığımızdan dolayı ilk başlarda çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ama hayata geçirdiğimiz projeler ve doğru yatırımlar ile bugün borcumuzun yarısından fazlasını ödedik. Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız hizmetler ile her seçimde artan bir oy grafiğimiz var. 2011 yılının Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Gaziantep'te AK Parti olarak yüzde 60 oy oranı almayı bekliyoruz. Bu da yaklaşık 9 ile 10 milletvekili çıkarmamız demektir" dedi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük mozaik müzesinin açılışını önümüzdeki aylarda yapılacağını belirten Güzelbey "Cumhuriyet tarihinin en büyük mozaik müzesinin yapımını tamamlayarak Kültür Bakanlığına devrini gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu dev projelerin yanı sıra Gaziantep ulaşımında raylı sistem çalışmasının birinci etabını bitirerek hizmete açmayı hedefliyoruz. Hafif Raylı Sistem projesini en ucuza mal eden belediyelerden biriyiz. Raylı Sistem aynı zamanda belediye imkânlar ile yaptığımız çok önemli projelerden biridir.

Halka açık ilk Gezegenevi ve Bilim Merkezini hayata geçirdiklerini belirten Güzelbey "Açtığımız bu bilim merkezi ile çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim ve bilimi daha yakından takip edebilmeleri için çok önemli bir alan yaratmış olduk" diye ifade etti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title