Güzelbağ Haberleri

Güzelbağ haber, Güzelbağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güzelbağ - 21.06.2012
Yaylada Tablo Gibi Kar Manzarası
Hava sıcaklığının 40 derecenin altına düşmediği Antalya'da yaylalardaki kar görenleri hayrete düşürüyor. Doğu ilçeleri Gündoğmuş, Akseki ve İbradı'nın orta kesiminde yer alan Karıngöl, Güzelbağ ve Eğrigöl yaylarına çıkanlar, eşsiz manzarayla bütünleşen ve kalınlığı 1 ile 5 metreyi bulan karda keyif yapıyor.
Güzelbağ - 20.06.2012
Serinlemek İstediği Derede Ölümden Döndü
Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi Güzelbağ beldesinde serinlemek için dereye giren 19 yaşındaki genç boğulma tehlikesi geçirdi.
Güzelbağ - 14.02.2012
Antalya'da Elektrik Kesintisi
AKEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre 16 Şubat Perşembe günü 09: 00 ile 14: 00 saatleri arasında yapılacak kesintiden, Güzeloluk Mahallesi 1879, 1890 sokaklar, Yalı Caddesi'nin bir kısmı, Güzeloba Mahallesi 2128, 2115, 2107, 2124 sokaklar, Çağlayan Mahallesi Eski Lara yolu, Barınaklar Bulvarı 2057, 2052, 2020, 2001, 2048, 2049 sokaklar, Güzelbağ Mahallesi Havaalanı Caddesi etkilenecek.
Güzelbağ - 06.02.2012
Twitter'dan İhale Duyurusu
Alanya ilçesi Mal Müdürlüğü'nde Hocalar, Kayabaşı, Şıhlar, Sapadere köyleri ile Güzelbağ beldesindeki alanların 14 Şubat'ta açık teklif usulü ile satışa çıkarılacağını da anlatan Mat, ilgilenenleri ihaleye beklediklerini kaydetti.
Güzelbağ - 11.01.2012
Alanya'da Aşırı Yağış Nedeniyle Yol Göçtü
Antalya'nın Alanya İlçesinde aşırı yağış nedeniyle Güzelbağ-Gündoğmuş karayolunun 16'ncı kilometresinde yol göçünce eğitim vermek için beldeye gitmek isteyen 17 öğretmen karşıya risk alarak geçti.
Güzelbağ - 11.01.2012
Antalya'da Dehşet Veren Görüntü
Antalya'nın Alanya ilçesinde, Güzelbağ - Gündoğmuş karayolunun 16'ıncı kilometresinde göçük meydana geldi.
Güzelbağ - 11.01.2012
Alanya'da Dehşet Veren Görüntü
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Güzelbağ Beldesi Zeytinbükü Mevkii'nde yolda meydana gelen göçük herkesi şaşırttı.
Güzelbağ - 26.10.2011
Damızlık Bıldırcınları Çaldılar
Veteriner Hekim Abdurrahman Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konaklı beldesi Güzelbağ yolundaki kliniğinin arkasındaki kümeste yetiştirdiği 50 damızlık bıldırcının çalındığını söyledi.
Güzelbağ - 13.10.2011
Çavuşoğlu: Alanya'ya Otoban ve Hızlı Treni Getireceğiz
Alanya'da incelemelerde bulunan Çavuşoğlu, ilçenin ulaşımını otoban ve hızlı tren ile daha hızlı hale getireceklerini söyledi. Afyonkarahisar, Antalya, Alanya otobanını yapmak için yer tesislerinin yapı için çalışıldığını vurgulayan Çavuşoğlu, yol yapıldıktan hemen sonrada, yap-işlet-devret modeliyle ihalesini çıkaracaklarını kaydetti. Çavuşoğlu, Konaklı Güzelbağ karayolunun yapımı için de ihale yapılacağını ifade etti.
Güzelbağ - 13.09.2011
Atb'den Çiftçiye Tıbbi Aromatik Bitki Eğitimi
Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından tıbbi aromatik bitkilerin doğru hasat edilmesi ve ürün kaybı meydana gelmemesi amacıyla başlatılan "Kekik, Defne ve Adaçayı Çeşitleri Hasat ve Hasat Sonrası İşlemler İçin Yenilikçi Model Araştırması ve Pilot Uygulaması Projesi" kapsamında çiftçilere eğitim veriliyor. ATB'den yapılan yazılı açıklamada, ATB tarafından hazırlanan Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'nün desteklediği proje kapsamında, Alanya'nın Bayır ve Güzelbağ köylerinde çiftçilere yönelik uygulamalı eğitim düzenlendiği bildirildi.
Güzelbağ - 16.08.2011
Muratpaşa İlçesinde Elektrik Kesintisi
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesi'ne 18 Ağustos'ta 7 saat süreyle elektrik verilemeyecek. Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Seval Sitesi arkasındaki trafoda yapılacak bakım çalışmaları nedeniyle 18 Ağustos'ta 09. 00-16. 00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacak. Kesintiden, Güzeloba Mahallesi'nin bir kısmı ve Güzelbağ Mahallesi etkilenecek.
Güzelbağ - 03.07.2011
Kalp Krizi Geçiren Jandarma Er Hayatını Kaybetti
Vatani görevini Alanya'daki Güzelbağ Jandarma Karakolu'nda yapan 21 yaşındaki Jandarma Er Oğuz Özsoy, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Güzelbağ - 12.06.2011
Sandık Yolunda Kaza
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde oy kullanmak için traktör römorkünde Güzelbağ Beldesi'ne giden 15 kişi römorkun devrilmesi sonucu yaralandı.
Güzelbağ - 12.06.2011
Alanya'da Traktör Uçuruma Yuvarlandı: 7 Yaralı
Antalya'nın Alanya ilçesinde traktörün uçuruma yuvarlanması sonucu 7 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Güzelbağ beldesinden Orhanlar köyüne giden Ali Ararat'ın kullandığı 07 N 5478 plakalı traktör, köyün girişinde uçuruma yuvarlandı.
Güzelbağ - 12.06.2011
Oy Kullanmaya Giderken Kazada Yaralandılar
Antalya'nın Alanya İlçesi'nden, oy kullanmak için traktör römorkünde Güzelbağ Beldesi'ne giden 15 kişi römorkun devrilmesi sonucu yaralandı.
Güzelbağ - 09.06.2011
36 Okul Beyaz Bayrak Aldı
Antalya'da temizliğin simgesi Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 36 okula daha Beyaz Bayrak verildi. Antalya'da Beyaz Bayraklı okul sayısı 184'e çıktı. Antalya İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törende, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullar ödüllendirildi. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin ile çok sayıda okul yöneticisi ve öğretmen katıldı. Okulları hijyene teşvik etmek, okul sağlığını iyileştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak işbirliği protokolü çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda 36 ilk ve orta dereceli okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Daha önce Beyaz Bayrak almış 148 okulla birlikte Antalya'da 184 okulda Beyaz Bayrak dalgalanmaya başladı. Sağlık İl müdürü Adem Bilgin, sağlık ile eğitimin birbirinden ayrılamayacağına belirtirken, "Eğitim verirken aynı zamanda çocuklarımızın sağlığını da korumalıyız" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, eğitimde diğer kurumlarla ortak hareket etmenin önemini vurguladı. Gülay, Antalya'da çok iyi bir eğitim-öğretim ortamı oluştuğunu ifade ederek, 'Ruh ve beden yapıları çok sağlam olan öğrenciler yetiştirmemiz gerekiyor" dedi. Beyaz Bayrak alan okulların listesi şöyle: "Aksu Şeref Ülker İ. Ö. O, Aksu Dumanlar İ. Ö. O, Alanya Ayşe Melahat Erkin İ. Ö. O, Kemer Kiriş Şeker İ. Ö. O, Kemer Aslanbucak Anaokulu, Manavgat Özel Çığır Lisesi, Manavgat 75. Yıl Cumhuriyet İ. Ö. O, Manavgat Manavgat Anadolu Lisesi, Manavgat Şelale Lisesi, Manavgat Kemer Fatma Turgut Şen Anadolu Lisesi, Manavgat MATSO Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Manavgat Saraçlıkale Yıl İ. Ö. O, Manavgat Gebece İ. Ö. O, Manavgat Sağırin İ. Ö. O, Manavgat Kızılağaç Ünal Akpınar İ. Ö. O, Manavgat Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Manavgat Fethi Yılmaz Sezer Ç. P. L. ve F. Yılmaz Sezer OTML, Manavgat Kızılot Ahmet Yaşar İ. Ö. O, navgat Sarılar Zeki Vargün İ. Ö. O, Manavgat Manavgat Anaokulu, Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi, Manavgat Manavgat Lisesi, Manavgat Çeltikçi İ. Ö. O, Manavgat Özel Manavgat Bahçeşehir İ. Ö. O, Manavgat Milli Egemenlik İ. Ö. O, Serik Kazım Karabekir Anaokulu, Serik Özel Kaynak İ. Ö. O, Elmalı Elmalı Anaokulu, Muratpaşa Adem Tolunay Anadolu Lisesi, Muratpaşa Güzelbağ İ.
Güzelbağ - 30.05.2011
Akdeniz Üniversitesi Gündoğmuş Meslek Yüksekokulu Temeli Törenle Atıldı
Akdeniz Üniversitesi Gündoğmuş Meslek Yüksekokulu temeli Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı törenle atıldı. Temel atma törenine Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gündoğmuş Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer, Belediye Başkanı Mehmet Özeren ile davetliler katıldı. Meslek Yüksek Okulunun ilk eteapta Ormancılık ve Arıcılık olarak iki bölüm şeklinde açılmasının planlandığını belirten Kaymakam Ahmet Ziya Filizer, ikinci etapta ise "Orman Mühendisliği Fakültesi" nin açılmasının planladığını belirtti. Belediye Başkanı Mehmet Özeren'de yaptığı konuşmada, ilçenin hizmete çok ihtiyacının olduğunu belirterek, Antalya ilçeleri arasında yüksek tahsil yapma oranı açısından dördüncü sırada bir ilçe olmalarına karşın, bugüne kadar ilçede yüksek öğretim okulunun bulunmamasının esiklik olduğunu belirtti. Temeli atılan okulun bu alandaki açığı kapatacağını ve ilçeye ekonomik ve sosyal bir hareketlilik katacağını vurgulayan Özeren, ilçedeki ulaşım sorunun çözülmesi için devletten destek beklediklerini kaydetti. AKPM Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'da ilçeye yapılan yatırımları yakından takip ettiğini söyledi. İlçenin hizmete ihtiyacı olduğunu gördüklerini ve bu alanda yaptıkları çalışmaları anlatan Çavuşoğlu, "Daha burası için yapılacak çok hizmet var" dedi. Çavuşoğlu, yapılmakta olan Gündoğmuş Antalya karayolunun tamamlanmak üzere olduğunu buna ilave olarak Alanya Güzelbağ arasının ihalesinin yapılarak yol yapımına başladığını belirtti.
Güzelbağ - 24.05.2011
Genel Seçime Doğru
AK Parti Antalya milletvekili adayı Menderes Türel, "Yalan, dolan ve gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerle insanları kandırdılar. Şimdi yine aynı senaryo sürüyor. Önceki vaatlerin hiçbiri gerçekleşmedi. Daha doğrusu yalancının mumu öğle vaktine bile varmadan söndü" dedi. Türel, seçim çalışmaları çerçevesinde Zafer ve Güzeloba mahallelerinde seçim ofislerinin açılışını yaptı. Zafer Mahallesi'ndeki açılış sırasında kendilerine "Dokuma Gençlik" adını veren bir grup, Türel'i coşkuyla karşıladı. Daha sonra Güzelbağ Mahallesi'nde bir kahve toplantısına katılan Menderes Türel, akşam da Antalyaspor camiasının önde gelen isimleriyle yemekte biraraya geldi.
Güzelbağ - 18.05.2011
Başkentte Elektrik Kesintisi
Ankara'nın bazı ilçelerinde, programlı elektrik bakım, onarım, tesis, arıza giderme ve hat çalışmaları sebebiyle 21-22 Mayıs'ta elektrik kesintisi yapılacak. Başkent Elektrik Dağıtım A. Ş'den yapılan açıklamaya göre, 21 Mayıs'ta elektrik kesintisi yapılacak yerler ve saatleri şöyle: Çankaya'da Ceyhun Atuf Kansu Caddesi ve civarı 09. 00-14. 00 saatleri arasında. Altındağ'da Battalgazi Mahallesi Bostancık Caddesi 942. -942/1. -944. -945. sokaklar ve civarı 12. 00-17. 00 saatleri arasında, Gülveren Mahallesi Arif Yaldız Caddesi Güzelbağ Sokak ve civarı 09.
Güzelbağ - 12.05.2011
BAKA Sekreteri Engin: Uçak Bakımından 1 Milyar Dolar Pay Almayı Hedefliyoruz
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Isparta'da uçak bakım merkezinin kurulduğunu belirterek, dünyada uçak bakımından elde edilen 70 milyar dolar gelirin 1 milyar dolar pay almayı hedeflediklerini söyledi. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma Uygulama Merkezi tarafından, 'yeni Teşvik Yasası, Torba Yasa ve İnovatif Bir İş Önerisi' konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan BAKA Genel Sekreteri Engin, yeni yasa ile Antalya, Burdur ve Isparta bölgesinde teşvik edilen sektörler arasında medikal, ilaç, kağıt ve kağıt ürünleri, makine ve teçhizat donanımı, elektrikli makine ve onarımı sektörlerinin de yer aldığını söyledi. Isparta'da uçak bakım merkezinin de kurulduğunu ifade eden Engin, dünyada uçak bakımından elde edilen 70 milyar dolar gelirden 1 milyar dolar pay almayı hedeflediklerini belirtti. Başkanlığını Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kenan Yüce'nin yaptığı panele BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, İŞKUR Antalya İl Müdürü Fazlı Tamer Özükan , Brightwell Holding Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Öztürk, Antalya Teknokent (ATEK) Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Helvacı katıldı. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, açılış konuşmasında, 6111 sayılı yasanın iş hayatında yapılandırma dışında önemli değişikliklere neden olduğunu belirtti. Özellikle istihdam alanında yapılan bu değişikliklerin maalesef işverenler tarafından tam algılanamadığını dile getiren Aydoğan, yine geçen aylarda teşvik mevzuatında değişiklikler yapıldığını belirterek, bunlar iş dünyasını çok yakından ilgilendiren gelişmeler olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle bu toplantının iş dünyası için büyük önemi olduğunu dile getiren Aydoğan, toplantıya katılanlara teşekkür etti ATEK Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Helvacı ise konuşmasında firmalar açısından AR-GE çalışmalarının önemini anlattı. Üniversitelerin birer teknokenti bünyesinde barındırmaları gerektiğini vurgulayan Helvacı, "Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerinin geliştirdiği projeler teknokentimiz de hayata geçiriliyor. ATEK olarak önemli ve icat diyebileceğimiz ürünler geliştirdik ve patentini aldık. Nano teknolojiyle geliştirdiğimiz bir sıvı, uygulanan her türlü yüzeyde 3 ay boyunca su ve tozu içerisine işlemiyor. Bu ve bunun gibi çok sayıda ürünü üniversite ve teknokent işbirliğinde geliştiriyoruz. Bilgiyi teknolojiye dönüştüremezseniz o bilginin bir değeri kalmaz. " dedi. Antalya ve Alanya bölgesinde yeni teknokentlerin kurulması gerektiğini dile getiren Helvacı, "Alanya teknokent kurulması gereken yerlerden biri. Alanya'da teknokent kurabileceğimiz hazine arazisi bulabilirsek, burada da teknokent oluşturmayı isteriz. Şehircilik ve sanayileşme adına teknokentlerin çok önemli faydaları var. Teknokent kurabilmek için en az 35 dönüm arazi olmalı. En küçük teknokent bu kadar alanda kurulabilir. Ama daha büyük alanda gelişmiş bir teknokentte kurulabilir. " diye konuştu. Helvaci'nın Alanya'ya teknokent kurulması önerisi üzerine ALTSO Başkanı Aydoğan, Güzelbağ beldesinde yapılması planlanan organize sanayi bölgesinde teknokentin kurulabileceğini belirtti.
Güzelbağ - 12.05.2011
Yeni Teşvik Yasası, Torba Yasa ve İnovatif Bir Yatırım Önerisi Paneli
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) "Yeni Teşvik Yasası, Torba Yasa ve İnovatif Bir Yatırım Önerisi" konulu panel düzenlendi. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ALTSO ile Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen panelin başkanlığını Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kenan Yüce yaptı. Panele BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, İŞKUR Antalya İl Müdürü Fazlı Tamer Özükan , Brightwell Holding Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Öztürk, Antalya Teknokent (ATEK) Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Mustafa Helvacı konuşmacı olarak katıldı. BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, yeni yasa ile Antalya, Burdur ve Isparta bölgesinde teşvik edilen sektörler arasında medikal, ilaç, kağıt ve kağıt ürünleri, makine ve teçhizat donanımı, elektrikli makine ve onarımı sektörlerinin de yer aldığını söyledi. Isparta'da uçak bakım merkezinin de kurulduğunu ifade eden Engin, dünyada uçak bakımından elde edilen 70 milyar dolar gelirden 1 milyar dolar pay almayı hedeflediklerini belirtti. ATEK Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Mustafa Helvacı ise konuşmasında firmalar açısından Ar-Ge çalışmalarının önemini anlattı. Üniversitelerin birer teknokenti mutlaka bünyesinde barındırmaları gerektiğini vurgulayan Helvacı, şunları söyledi: "Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerinin geliştirdiği projeler teknokentimizde hayata geçiriliyor. ATEK olarak önemli ve icat diyebileceğimiz ürünler geliştirdik ve patentini aldık. Nano teknolojiyle geliştirdiğimiz bir sıvı, uygulanan her türlü yüzeyde 3 ay boyunca su ve tozu içerisine işlemiyor. Bu ve bunun gibi çok sayıda ürünü üniversite ve teknokent işbirliğinde geliştiriyoruz. Bilgiyi teknolojiye dönüştüremezseniz o bilginin bir değeri kalmaz. " Antalya ve Alanya bölgesinde yeni teknokentlerin kurulması gerektiğini dile getiren Helvacı, şöyle devam etti: "Alanya teknokent kurulması gereken yerlerden biri. Alanya'da teknokent kurabileceğimiz hazine arazisi bulabilirsek, burada da teknokent oluşturmayı isteriz. Şehircilik ve sanayileşme adına teknokentlerin çok önemli faydaları var. Teknokent kurabilmek için en az 35 dönüm arazi olmalı. En küçük teknokent bu kadar alanda kurulabilir. Ama daha büyük alanda gelişmiş bir teknokent de kurulabilir. " Helvacı'nın Alanya'ya teknokent kurulması önerisi üzerine ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Güzelbağ beldesinde yapılması planlanan organize sanayi bölgesinde teknokentin kurulabileceğini belirtti.
Güzelbağ - 12.04.2011
İstiridye Mantarından Yılda Kişi Başı 100 Bin Lira Kazanç Hedefleniyor
Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, köylerde uygulamaya başlattığı istiridye mantarından kişi başına yıllık 100 bin lira kazanç elde etmeyi hedeflediklerini söyledi. Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan tarafından geliştirilen proje çerçevesinde altı köyde yetiştirilmeye başlanan istiridye mantarının kilosu 30 liradan satılarak yıllık kişi başı 100 bin lira kazanç elde edilmesi hedefleniyor. Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında yedi köyde istiridye mantarı üretimi yapılmaya başlandı. Proje çerçevesinde Alanya Kaymakamlığı SYDV tarafından 18 kişiye 20'şer bin lira para desteği sağlanacak. Mantar üreticileri eğitilerek, depo ve ham medde konusunda destek sağlanacak. Kaymakam Doğan, Burçaklar Köyünde ilki yapılan depoyu yerinde gördü. Köylerde bin metrekarelik depolarda iki ile beş ton arasında istiridye mantarı elde edilebildiğini ifade eden Kaymakam Doğan, bir depodan yılda yüz bin lira kazanç elde etmeyi planladıklarını kaydetti. İlk etapta Burçaklar köyünde uygulamasına başladıklarını belirten Doğan, projenin Yenice, Karamanlar, Gümüşgöze beldesi Güney, Gözübüyük ve Güzelbağ beldesinde uygulanarak istiridye mantarının yetiştirileceğini söyledi.
Güzelbağ - 12.04.2011
İstiridye Mantarı Köylüye Umut Oldu
Antalya'nın Alanya ilçesinde, kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 6 köyde yetiştirilmeye başlanan istiridye mantarından yılda 100 bin lira kazanç elde edilmesi hedefleniyor. Alanya Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında ilçedeki 6 köyde istiridye mantarı üretimine başlandı. Proje çerçevesinde Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından mantar üreticiliği hakkında eğitim verilen 18 kişiye 20'şer bin lira destek sağlanarak üretimde kullanılacak hammade ve atölye tamamlandı. Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ferit Altürk, Güzelbağ beldesine bağlı Burçaklar köyünde istiridye mantarı üretimi yapılan depoyu ziyaret ederek, inceleme yaptı.
Güzelbağ - 11.04.2011
Altso, Beldelerdeki Üyelerine Çalışmaları Anlatacak
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu üyeleri, beldelerde çalışmalarını anlatacak. ALTSO Yönetim Kurulu, beldelerde faaliyet gösteren Oda Üyelerine oda çalışmalarını anlatmak, onların sorunları ile görüş ve önerilerine dinlemek amacıyla bir dizi toplantı düzenleyecek. Beldelere giderek üyelerle bir araya gelecek olan ALTSO, ilk olarak 12 Nisan 2011 günü Doğanay Otel'de; Konaklı, Payallar, Emişbeleni ve Güzelbağ'daki oda üyeleri ile bir araya gelecek.
Güzelbağ - 07.03.2011
Alanya'da Köylere İstiridye Mantarı İçin 324 Bin Lira Destek Verilecek
Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), 7 köyde istiridye mantarı yetiştirme desteğinde bulunacak. Köylüler parayı, iki yıl sonra faizsiz olarak 6 eşit taksitle geri ödeyecek. Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, geliştirdikleri proje çerçevesinde köylerde istiridye mantarı yetiştirilmesini sağlayacaklarını söyledi. Projenin hazırlanıp SYDV Genel Müdürlüğü'ne gönderildiğini belirten Kaymakam Doğan, projenin onaylanarak kabul edildiğini belirtti. SYDV Genel Müdürlüğü tarafından proje çerçevesinde toplamda 324 bin lira proje desteği gönderileceğini ifade eden Doğan, proje ihaleye çıkartılarak istiridye mantarının yetiştirilmesi için bütün malzemelerin alınacağını ifade etti. Doğan, proje çerçevesinde mantarın üretilmesinde kullanılan malzemeler, ham madde, klima alımı yapılacak ve üretim yapabilmesi için köylünün eğitimi sağlanacağını kaydetti. İlk etapta Burçaklar, Yenice, Karamanlar, Gümüşgöze, Güzelbağ Beldesi, Gözübüyük, Güney, köylerinden üçer kişiye destek verileceğini ifade eden Doğan, ilk etapta yedi köyde üçer kişiye 15'er bin lira para desteği vereceklerini dile getirdi.
Güzelbağ - 23.02.2011
Alanya'da Trafik Kazası: 3 Ölü
Antalya'nın Alanya İlçesine Bağlı Güzelbağbeldesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Hayatını Kaybetti.
Güzelbağ - 22.02.2011
Antalya'da Trafik Kazası: 3 Ölü
Antalya'nın Alanya İlçesine Bağlı Güzelbağ Beldesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Yaşamını Yitirdi.
Güzelbağ - 17.02.2011
Alanya'da Tarlada Çalışırken Sopalı Saldırı Sonucu Ölen Kişi
Antalya'nın Alanya ilçesinin Güzelbağ beldesinde geçen yıl tarlada çalışırken sopalı saldırı sonucu yaralanan, hastanede hayatını kaybeden kişinin ölümüyle ilgili gözaltına alınan eski belediye başkanı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Güzelbağ - 17.02.2011
Eski Belediye Başkanı Gözaltına Alındı
Alınan bilgiye göre, Alanya'nın Güzelbağ beldesinde geçen yıl Ağustos ayında tarlada çalışırken kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından sopalarla dövülen ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Mehmet Ali Badem'in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında eski belediye başkanı M.
Güzelbağ - 01.02.2011
'Aile Hekimiyiz' Diyerek Soygun Yapan Zanlılar Yakalandı
Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği ekipleri, vatandaşların ihbarı ile Güzelbağ Mahallesi'nde kendisini sağlıkçı gibi tanıtan İ.
Güzelbağ - 01.02.2011
'Aile Hekimiyiz' Diye Soygun Yapan Zanlılar Yakalandı
Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği ekipleri, vatandaşların ihbarı ile Güzelbağ Mahallesi'nde kendisini sağlıkçı gibi tanıtan İ.
Güzelbağ - 28.01.2011
Tüik'e Göre Alanya'da Nüfusu En Çok Artan Tosmur Beldesi
Alanya nüfusu 2008 yılında 92 bin 223, 2009 yılında 94 bin 316 ile yüzde 2.3 artış sağladı. 2010 yılında Alanya'nın nüfusu 98 bin 627'ye çıkarak yüzde 5 oranda artış sağladı. Mahmutlar Beldesi yüzde 5, Oba beldesi yüzde 3, Cikcilli yüzde 15, Avsallar yüzde 2, Payallar yüzde 2, Türkler yüzde 9 oranında nüfuslarında artış gösterdi. Ayrıca, Güzelbağ beldesi yüzde -41, Emişbeleni yüzde -3, Kargıcak yüzde -7 Demirtaş yüzde -3, İncekum yüzde -1, Okurcalar yüzde -8, Kestel yüzde -3, Konaklı yüzde -2 oranlarıyla nüfusları azalan beldeler oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güzelbağ Haberleri | Güzelbağ Haber - Haberler - Sayfa 7 - Güzelbağ haberleri, son dakika güzelbağ haber ve gelişmeleri burada. Alanya'da Orman Yangını.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 19:39:58. #1.15#
title