Güzel sesli görme engelli konservatuar öğrencisi: "İnsan inandığı herşeyi yapar"

Güzel sesli görme engelli konservatuar öğrencisi: "İnsan inandığı herşeyi yapar"

Sesiyle dinleyenleri mest eden Ege Üniveristesi Konservatuar bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi görme engelli Eyüp Sultan Aylar, insanın inanması halinde istediği herşeyi başarabileceğini söyledi. 5 yaşından bu yana müzikle uğraştığını belirten Aylar; "Çok çalıştım, yaşım 18 ama, konvervatuar bölümünü kazandım.

Güzel sesli görme engelli konservatuar öğrencisi:

Sesiyle dinleyenleri mest eden Ege Üniveristesi Konservatuar bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi görme engelli Eyüp Sultan Aylar, insanın inanması halinde istediği herşeyi başarabileceğini söyledi. 5 yaşından bu yana müzikle uğraştığını belirten Aylar; "Çok çalıştım, yaşım 18 ama, konvervatuar bölümünü kazandım. Benden gençelere en büyük tavsiye, bir işi yapacaklarına inanmaları halinde ellerinden hiçbir şey kurtulamaz" dedi.

Bursa Kars Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 'Birlik Gecesi'nde sahne alan görme engelli müzisyen Eyüp Sultan Aylar, sesiyle izleyenleri mest etti. Bağlama, ney, org ve kaval da çalan Aylar, söylediği türkülerle salondakilerden büyük beğeni topladı. Doğuştan gözleri görmeyen Aylar, seslendirdiği türkülerle salondakilere duygulu anlar yaşattı.

Mini konserin ardından salondakiler Aylar'ı ayakta alkışladı. Küçük yaşlardan bu yana müzikle ilgilendiğini anlatan Aylar; "Şimdilerde düğün salonlarında sahne alıyorum. Ben bu işi başaracağıma inandım. Belki binlerce kişinin hayalini süsleyen konservatuar bölümünü kazandım. Alacağım eğitimle birlikte sesimi daha da geliştireceğim. Ben hep bu işi başaracağıma inandım. engelimi engel görmedim. Azmettim ve Allah'a şükr başardım. Eğitimimi tamamlayıp iyi bir müzisyen olmayı hedefliyorum. İnşallah eğitimimin ardından albüm de yapmayı planlıyorum. Hedefim en iyi yerlere gelmektir. Ben 5 yaşından buyana müziğe ilgi dyuyordum. İlerleyen yaşlarda dedimki 'madem bu işi seviyorum, eğitimini alayım' dedim ve sınavlara hazırlandım. Konservatuar bölümünü kazandım. Önemli olanın yaş değil, insanın çalışma azmi olduğunu gördüm. Yaptığım işin en mükemmelini yapmayı istiyorum" diye konuştu.

'BİRÇOK ÜNLÜDEN DAHA GÜZEL SESİ VAR'

Ağebeyi Serhat Aylar'ın da kendisi gibi görme engelli olduğunu söyleyen Eyüp Sultan Aylar, 'Ben inşaatlarda türkü söylemedim' diyerek de şaka yapmayı ihmal etmiyor. Birçük ünlünün inşaatlarda türkü söyleyerek meşhur olduğunu belirten Aylar, bir hedefi amacı olan kişinin inanması halinde herşeyi başarabileceğini kaydetti.

Bursa Kars Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyesi Cemalettin Yılmaz ise; "Eyüp Sultan Aylar, çocukluğundan beri müzikle uğraşırdı. Bizim davetimizi kırmadı, gecemize renk kattı. Aylar'ın adeta magazin çöplüğüne dönen ünlüler dünyasındaki birçok isimden daha güzel sesi var" dedi.