Güzel Resim Yapan Ödüllendirilecek

Güzel Resim Yapan Ödüllendirilecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinleri Kapsamında Düzenlenen, İlköğretim Öğrencileri Arası Sulu Boya Resim Yapma Yarışması Başladı.

Güzel Resim Yapan Ödüllendirilecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinleri kapsamında düzenlenen, ilköğretim öğrencileri arası sulu boya resim yapma yarışması başladı.

Bu sene 8. si düzenlenen ve Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen yarışmaya 1. sınıftan 8. sınıfa kadar bütün ilköğretim öğrencileri katılabiliyor.

Bugün başlayan ve yarın sona erecek yarışmada jüri üyeleri, sınıflara göre ayrı ayrı değerlendirme yapacak. Derece kazanan öğrenciler düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

Ayrıca, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mahalle Eğitim Merkezleri'nin yağlı boya resim kursunda öğrenim gören çocuk kursiyerler, Atatürk Bulvarı'nda resim sergisi açtı.

Minik eller, yaptıkları birbirinden güzel resimleri Sakaryalıların beğenisine sundu. Sergiyi gezen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili İrfan Sezer, çocuklara başarılar diledi.

Mahalle Eğitim Merkezleri'nin okul gibi işlev gördüğünü belirten İrfan Sezer, bu merkezlerden mezun olanların çok önemli başarılara imza attıklarını söyledi.