Güvenlik Zirvesi'nin Ardından Yapılan Açıklama

Güvenlik Zirvesi'nin Ardından Yapılan Açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesinin Ardından Yapılan Açıklamada, Terörizmle Mücadelenin Her Zaman Olduğu Gibi Demokrasi ve Hukukun Üstünlüğü Temelinde, Ancak Büyük Bir Kararlılıkla ve Tüm İlgili Kurumların Ortak Katkısı ve İşbirliğiyle Sürdürüleceği, Türkiye'ye Yönelik Tehdidin Üstesinden Gelineceği İfade Edildi.

Güvenlik Zirvesi'nin Ardından Yapılan Açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesinin ardından yapılan açıklamada, terörizmle mücadelenin her zaman olduğu gibi demokrasi ve hukukun üstünlüğü temelinde, ancak büyük bir kararlılıkla ve tüm ilgili kurumların ortak katkısı ve işbirliğiyle sürdürüleceği, Türkiye'ye yönelik tehdidin üstesinden gelineceği ifade edildi.

Başbakan Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren güvenlik zirvesinin ardından bir açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sayın Başbakanımız'ın başkanlığında sayın Genelkurmay Başkanı, sayın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, sayın İçişleri Bakanı, sayın Kara Kuvvetleri Komutanı ve sayın Jandarma Genel Komutanı'nın katılımıyla Başbakanlık'ta bugün yapılan toplantıda, bölücü terör örgütünün faaliyetleriyle mücadele başta olmak üzere genel güvenlik konuları ele alınmıştır. Toplantıda, terörle mücadelenin ülkemizin gündemindeki en önemli konu olduğu bir kez daha teyid edilmiş, bu konunun tüm çıkarların ve her türlü

siyasi mülahazaların üstünde olduğu hususunda hiç kimsenin kuşkusu bulunmaması gerektiği kaydedilmiş, halkımızın terör eylemlerine karşı her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunun görüldüğü mennuniyetle not edilmiş ve bu dayanışma ruhunun ve kararlılığın devam ettirilmesinin önemine dikkat çekilmiştir. Toplantıda, terörle mücadelede hükümetimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik kuruluşları arasındaki çalışmaların tam bir uyum ve eşgüdüm içerisinde yürütüldüğü bir kez daha tespit edilmiştir.

Terörizmle mücadele her zaman olduğu gibi demokrasi ve hukukun üstünlüğü temelinde, ancak büyük bir kararlılıkla ve tüm ilgili kurumlarımızın ortak katkısı ve işbirliği ile sürdürülecek, ülkemize yönelik tehdidin üstesinden gelinecektir."

(ZÇ-SN-SN-Y)