Güvenlik Görevlisi, Serinlemek İçin Girdiği Kanalda Boğularak Öldü

Güvenlik Görevlisi, Serinlemek İçin Girdiği Kanalda Boğularak Öldü

Adana'da Bir Güvenlik Görevlisi, Serinlemek İçin Girdiği Sulama Kanalında Boğularak Hayatını Kaybetti.

Güvenlik Görevlisi, Serinlemek İçin Girdiği Kanalda Boğularak Öldü

Adana'da bir güvenlik görevlisi, serinlemek için girdiği sulama kanalında boğularak hayatını kaybetti.

Olay, bugün saat 14.00 sıralarında Köprülü Mahallesi Kıyıboyu Caddesi'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, arkadaşı Ali Ceylan (26) ile birlikte gezmeye çıkan Hamza Yüceli (24), serinlemek için Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına girdi. Son kez suya girmek istediğini söyleyen Yüceli, girdiği sudan bir daha çıkmadı. Arkadaşını bulamayan Ceylan, durumu polise bildirdi. Yüceli'nin cesedi, daha sonra olay yerine gelen Adana Büyükşehir Belediyesi CANKUR ekipleri ve Adana Sivil Savunma Arama ve

Kurtarma Birlik Müdürlüğü'ne bağlı Sualtı Suüstü Kurtarma ekipleri tarafından yapılan yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu bulundu.

Cesedin sudan çıkarılması sırasında olay yerine gelen gencin yakınları fenalık geçirdi. Birlikte gezmeye çıktıklarını belirten Ali Ceylan ise, "Beraber suya girdik. Son bir kez girmek istediğini söyleyerek girdi ve bir daha çıkmadı" dedi. Ceset torbasına konan Yüceli'nin cesedi, incelenmek üzere ambulansla Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yüceli'nin, yaklaşık 1 yıldır Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait bir şantiyede güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(HT-OK-OK-Y)