Gürsu Hali' Ne Günde 40 Kamyon Giriş Yapıyor

Gürsu Hali' Ne Günde 40 Kamyon Giriş Yapıyor

Gürsu Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde Faaliyette Bulunan Komisyoncularla Kahvaltıda Bir Araya Gelen Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Halin Faaliyete Geçmesi Konusunda Göstermiş Oldukları Destek İçin Komisyonculara Teşekkür Etti.

Gürsu Hali' Ne Günde 40 Kamyon Giriş Yapıyor

Gürsu Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde faaliyette bulunan komisyoncularla kahvaltıda bir araya gelen Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, halin faaliyete geçmesi konusunda göstermiş oldukları destek için komisyonculara teşekkür etti. Bursa Hali' nin ilimiz için önemli bir kazanç olduğunu belirten Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü,"Bursa'mızın modern bir hal tesise kavuşmuş olması hepimizi mutlu etmiştir. Gürsu Yaş Sebze ve Meyve Hali'nin faaliyete girmesine ilişkin olarak Büyükşehir Belediyesiyle yaşanan problemler yasalar nezdinde çözüme kavuşturulmuş durumdadır. Bu konuya ilişkin olarak basına yansıyan haberlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hikmet Şahin ile aramızda şahsi bir husumet olduğu vurgulanmıştır. Ancak ihtilagın tamamen mevzuatlar ölçüsünde olduğunun ve şahsi boyutlara taşınmadığının en önemli göstergelerinden biri de Bursa Hali'nin açılış törenine katılmış olmamdır. Bugüne kadar Bursa'nın gelişimine katkı sağlayacağına inandığım her projeyi destekledim. Gürsu Hali'nin de Gürsu'nun gelişimi için önemli olduğunu düşünerek katkı sağlayan herkese teşekkür ederim" dedi.

Bursa Hali' nin Görükle'ye taşınmış olmasının Bursa'nın doğusunda kalan pazar potansiyelini Gürsu Yaş Sebze ve Meyve Hali'ne kaydırdığını belirten Başkan Özcü, "Son iki gündür Gürsu Hali'ne giren günlük araç sayısında artış olmuştur. Faaliyette olan dükkan sayısı baz alındığında yarı kapasiteyle hizmet vermekte olan hal, diğer 30 dükkanın da faaliyete geçmesiyle Bursa' nın doğusundaki ihtiyacı rahatlıkla karşılayabilecektir" dedi.

Gürsu Yaş Sebze ve Meyve Hal Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, hale günde 40 kamyon giriş yapmakta. Toplam 60 dükkan bulunan Gürsu Hali, her türlü meyve ve sebze satışında komisyonculara hizmet veriyor.

(MŞ) 11.06.2008 20:02 TSİ

Kaynak: İHA