Gürsu Ayyıldız Mehteran Takımı'nın Çanakkale Coşkusu

Gürsu Ayyıldız Mehteran Takımı'nın Çanakkale Coşkusu

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü dolayısıyla, Gürsu Belediyesi Ayyıldız Mehteran Takımı tarafından Çanakkale Şehitler Abidesi' nde gösteri sunuldu.

Gürsu Ayyıldız Mehteran Takımı'nın Çanakkale Coşkusu

Gürsu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen "Şehrin Tam Kalbinde Tam Vaktinde" etkinlikleri kapsamında, Gürsu Belediyesi Ayyıldız Mehteran Takımı'nın Çanakkale'de sunduğu gösterisi coşku dolu anlar yaşattı.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Ülkemizin bağımsızlığını kazanması yolunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, saygı ve minnetle anıyoruz. Toplumsal bütünlüğümüzün korunmasında harç vazifesi gören tüm değerlerimize sahip çıkarak, değerlerimizin korunması ve geleceğe taşınmasında hepimize önemli görevler düşmekte. Biz de belediye olarak bu amaç doğrultusunda, Ayyıldız Mehteran Takımımızla, Bursa ve ülkemiz çapında etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bizi biz yapan tarihi, kültürel değerlerimize vurgu yaparak duyarlılık kazandırmaya yönelik etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çanakkale Zaferi' nin kazanılmasında hissedilen üstün irade ve güçten feyz alarak, ülkemizin aydınlık yarınları için, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin bize emaneti olan vatanımızı korumak için, birlik olmaya devam edeceğiz" dedi.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı anma programında, Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk Yıldızları" ve Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı'na ait askeri bando ile birlikte gösteri sunan Ayyıldız Mehteran Takımı, izleyenlere coşku dolu anlar yaşattı.