Gürsel Uçar Haberleri

Gürsel Uçar haber, Gürsel Uçar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürsel Uçar - 30.11.2019
Aşçılık okuyan ekonomist, uluslararası yarışmada ödül aldı
Antalya'da 21- 24 Kasım tarihleri arasında, 32 ülkeden 800'e yakın yarışmacının katılımı ile gerçekleştirilen, 'GastroAntalya 2019 Uluslararası Gastronomi Yıldızları Yarışması'nda, 'Modern Türk Mutfağı' kategorisinde, acılı kereviz sapı soslu hindi ızgara yemeği ile üçüncülük elde eden Murat Erdönmez, büyük mutluluk yaşadı. Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gökhan Ayazlar, Murat Erdönmez ile birlikte yarışmadan 2 gümüş, 2 bronz madalya ile dönen Datça ekibini makamında kabul edip, kutladı. Ekip lideri öğretim görevlisi Yusuf Yiğit ve yarışmada gümüş madalya kazanan İbrahim Gökdemir ile Beytullah Gevrek ve bronz madalya kazanan Murat Erdönmez ile Esma Tetik'i kutlayan Doç. Dr. Ayazlar, Datça Kaymakamı Mesut Çoban ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Gürsel Uçar - 30.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-2
Antalya'da 21- 24 Kasım tarihleri arasında, 32 ülkeden 800'e yakın yarışmacının katılımı ile gerçekleştirilen, 'GastroAntalya 2019 Uluslararası Gastronomi Yıldızları Yarışmasında, "Modern Türk Mutfağı kategorisinde, "Acılı kereviz sapı soslu hindi ızgara' yemeği ile üçüncülük elde eden Erdönmez büyük bir mutluluk yaşadı. Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gökhan Ayazlar, Murat Erdönmez ile birlikte yarışmadan 2 gümüş, 2 bronz madalya ile dönen Datça ekibini makamında kabul edip kutladı. Ekip lideri öğretim görevlisi Yusuf Yiğit ve yarışmada gümüş madalya kazanan İbrahim Gökdemir ile Beytullah Gevrek ve bronz madalya kazanan Murat Erdönmez ile Esma Tetik'i kutlayan Ayazlar, Datça Kaymakamı Mesut Çoban ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Gürsel Uçar - 24.11.2019
Datça'da turistlik otelde yangın çıktı-3
Bu arada çalışmaları Datça Kaymakamı Mesut Çoban ve Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar da olay yerinden takip etti.
Gürsel Uçar - 24.11.2019
Datça'da turistlik otelde yangın çıktı-2
Bu arada çalışmaları Datça Kaymakamı Mesut Çoban ve Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar da olay yerinden takip etti.
Gürsel Uçar - 24.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
  Emecik Mahallesi Karaincir mevkisindeki 4 yıldızlı turistik otelin, deniz kenarında yer alan 19 odalı bloğunda, yapının çatısında, dün saat 22.30 sıralarında yangın başladı. Çatıdaki yangın, tüm binayı sardı. Sezon sonu nedeniyle müşterinin bulunmadığı oteldeki yangın kurum personelince, itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Datça İtfaiye Grup Amirliği'ne bağlı 3 arazöz, 2 su tankeri ve yaklaşık 30 kişilik itfaiye ekibi çalışma başlattı. Binadan yükselen alevler ise, gökyüzünü aydınlattı. Binanın mutfağında bulunan bir sanayi tüpü patlayınca korkuttu. Neyse ki patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. 2 saatlik çalışmanın ardından yangın söndürüldü. Yangının elektrik kontağından çıktığının sanıldığı, yapılacak detaylı inceleme sonucu yangının çıkış nedeninin netleşeceği belirtildi.  Öte yandan çalışmaları Datça Kaymakamı Mesut Çoban ve Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar da olay yerinden takip etti.
Gürsel Uçar - 11.11.2019
Datça'da 10 bin 600 fidan toprakla buluştu
Datça'da, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü için 2 ayrı noktada fidan dikim etkinliği düzenlendi. Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar'ın da yer aldığı 2 bin kişi etkinliğe katıldı.
Gürsel Uçar - 11.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Görüntü Dökümü ----------- -Adliye önünden genel görüntü -Kadınların slogan atması  -Baba Mustafa Balık'ın gözyaşı dökmesi -Perihan Üge'nin basın açıklaması yapması -Mustafa Balık'ın açıklaması Haber: Ramazan ÇETİN- Deniz TOKAT / DENİZLİ,   ==================== Datça'da 10 bin 600 fidan toprakla buluştu Muğla'nın Datça ilçesinde, '11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' için gerçekleştirilen etkinlikte, 10 bin 600 fidan toprakla buluşturuldu.  Datça'da, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü için 2 ayrı noktada fidan dikim etkinliği düzenlendi. Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar'ın da yer aldığı 2 bin kişi etkinliğe katıldı.
Gürsel Uçar - 15.09.2019
Datça'da kum zambakları yine açtı
Muğla'nın Datça ilçesinde her yıl eylül ayıyla birlikte deniz kenarındaki taşlık alanlarda ortaya çıkan mis kokulu kum zambakları, bir kez daha açtı. Ayaklar altında ezilmelerini önlemek için etrafını taşlarla çeviren vatandaşlar, kum zambaklarının korunmalarını istedi.  Datça ilçe merkezine 25 kilometre mesafede bulunan ve 2 kilometre uzunluğunda olan Palamutbükü sahilinin sadece 100 metrelik çok küçük bir bölümünde hayata tutunmaya çalışan kum zambakları, bu yıl da kendini gösterdi. Her yıl olduğu gibi bu sene de doğa sevdalıları, zarar görmemeleri için zambakların etrafını taşlarla çevirerek korumaya aldı.  'BİREYSEL ÇABAYLA KORUNMASI MÜMKÜN DEĞİL' Bu bitkinin gönüllü koruyuculardan emekli bankacı 65 yaşındaki Tacettin Karataş, kum zambaklarının yaşam alanlarının giderek daraldığına dikkat çekip, Her yıl olduğu gibi bu yıl da 'Zambak Dede' olarak görev başındayım. Bu işe gönül verdim, benimsedim. Her sabah 2 saatimi kum zambaklarına ayırıyorum. Buraya gelerek, kumların arasından çıkan yeni zambakları bulup, etrafına taşlar örüyorum. Bazen yaptıklarımı görüp gelen birkaç kişi bana yardımcı oluyor. Ancak, bireysel çalışmalarla sonuç alınması mümkün değil. Yetkililerin bu konuya bir an önce el atmaları gerekiyor. Kum zambaklarının görüldüğü bu alan, mutlaka koruma altına alınmalıdır. Çünkü kum zambaklarının yaşayacağı başka bir alan kalmadı diye konuştu.  UYARI LEVHASI YAPILDI Palamutbükü'ndeki 100 metrelik alanda çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Karataş, İnsanlarımız çok duyarlı olmasına rağmen, maalesef kumların arasından başını uzatmaya çalışan minik zambakları görmeden basıp ezebiliyorlar. Bu nedenle görebildiklerimizin etrafını taşlarla çeviriyoruz. Bu alanda çadır kurmak, dolaşmak, havlu serip yatmak doğru değil. Palamutbükü'nün gözbebeği olan bu zambakları, hep beraber korumalıyız. Belediye Başkanımız Gürsel Uçar ile görüştük.
Gürsel Uçar - 15.09.2019
Dha yurt bülteni-2
Haber- Kamera Cavit AKGÜN / MUĞLA, =============================== Datça'da kum zambakları yine açtı Muğla'nın Datça ilçesinde her yıl eylül ayıyla birlikte deniz kenarındaki taşlık alanlarda ortaya çıkan mis kokulu kum zambakları, bir kez daha açtı. Ayaklar altında ezilmelerini önlemek için etrafını taşlarla çeviren vatandaşlar, kum zambaklarının korunmalarını istedi.  Datça ilçe merkezine 25 kilometre mesafede bulunan ve 2 kilometre uzunluğunda olan Palamutbükü sahilinin sadece 100 metrelik çok küçük bir bölümünde hayata tutunmaya çalışan kum zambakları, bu yıl da kendini gösterdi. Her yıl olduğu gibi bu sene de doğa sevdalıları, zarar görmemeleri için zambakların etrafını taşlarla çevirerek korumaya aldı.  'BİREYSEL ÇABAYLA KORUNMASI MÜMKÜN DEĞİL' Bu bitkinin gönüllü koruyuculardan emekli bankacı 65 yaşındaki Tacettin Karataş, kum zambaklarının yaşam alanlarının giderek daraldığına dikkat çekip, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da 'Zambak Dede' olarak görev başındayım. Bu işe gönül verdim, benimsedim. Her sabah 2 saatimi kum zambaklarına ayırıyorum. Buraya gelerek, kumların arasından çıkan yeni zambakları bulup, etrafına taşlar örüyorum. Bazen yaptıklarımı görüp gelen birkaç kişi bana yardımcı oluyor. Ancak, bireysel çalışmalarla sonuç alınması mümkün değil. Yetkililerin bu konuya bir an önce el atmaları gerekiyor. Kum zambaklarının görüldüğü bu alan, mutlaka koruma altına alınmalıdır. Çünkü kum zambaklarının yaşayacağı başka bir alan kalmadı" diye konuştu.  UYARI LEVHASI YAPILDI Palamutbükü'ndeki 100 metrelik alanda çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Karataş, "İnsanlarımız çok duyarlı olmasına rağmen, maalesef kumların arasından başını uzatmaya çalışan minik zambakları görmeden basıp ezebiliyorlar. Bu nedenle görebildiklerimizin etrafını taşlarla çeviriyoruz. Bu alanda çadır kurmak, dolaşmak, havlu serip yatmak doğru değil. Palamutbükü'nün gözbebeği olan bu zambakları, hep beraber korumalıyız. Belediye Başkanımız Gürsel Uçar ile görüştük.
Gürsel Uçar - 04.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
UKKSA'da yıl boyunca gerçekleştiren çalıştaylara katılan ulusal ve uluslararası sanatçıların yaklaşık 400 eserinin yer aldığı serginin açılış törenine CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve yüzlerce sanatsever katıldı.
Gürsel Uçar - 01.08.2019
Kore Gazisi Kocapıçak, Muğla'da son yolculuğuna uğurlandı
Kore gazisinin naaşı, kılınan cenaze namazının ardından ilçedeki aile kabristanlığına defnedildi. Cenaze törenine, Kocapıçak'ın ailesi ve yakınları, Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Garnizon Komutan Vekili Hava Yüzbaşı Konuralp Küçüködük, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Datça İlçe Temsilcisi Ferhat Ünsalan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Menteşe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Şehit Yakını ve Gazi Birimi Sorumlusu Burcu Yıldız, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.
Gürsel Uçar - 01.08.2019
Kore gazisi, askeri törenle son yolculuğa uğurlandı
Evli ve 5 çocuk babası olan, Kore gazisi Mustafa Kocabıçak, bir süredir tedavi gördüğü Fethiye Esnaf Hastanesi'nde, dün akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetti. Kocabıçak için bugün öğle vakti Datça'nın kırsal Karaköy Mahallesi Camii'nde askeri tören düzenlendi. Törene Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Garnizon Komutan Vekili Hava Yüzbaşı Konuralp Küçüködük, Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Datça İlçe Temsilcisi Ferhat Ünsalan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Menteşe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Şehit Yakını ve Gazi Birimi Sorumlusu Burcu Yıldız ile gazinin eşi Rabia Kocabıçak, çocukları, yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.
Gürsel Uçar - 01.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Evli ve 5 çocuk babası Kore gazisi Mustafa Kocabıçak, bir süredir tedavi gördüğü Fethiye Esnaf Hastanesi'nde, dün (çarşamba) akciğer yetmezliğinden yaşamını yitirdi. Kocabıçak'ın cenazesi için bugün öğlende, Datça'nın kırsal Karaköy Mahallesi Camisi'nde askeri tören düzenlendi. Törene, Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Garnizon Komutan Vekili Hava Yüzbaşı Konuralp Küçüködük, CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Datça İlçe Temsilcisi Ferhat Ünsalan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Menteşe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Şehit Yakını ve Gazi Birimi Sorumlusu Burcu Yıldız, gazinin eşi 83 yaşındaki Rabia Kocabıçak, ocukları, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gürsel Uçar - 06.07.2019
Hızırşahlı kadınlardan yerel kültür gösterisi
Datça ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki kırsal Hızırşah Mahallesi'nin kadınları, bir ilke imza attı. Aralarında emekli hemşireden ev kadınına, çiftçiden esnaf ve müzisyene kadar birçok meslek grubundan 25 kadının bir araya gelerek kurduğu 'Hızırşah Kadınları Grubu', ilk büyük gösterisini Datça Açık Hava Tiyatrosu'nda yaptı. Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 1000 kişilik kalabalığın ilgiyle izlediği gösteri, büyük beğeni topladı.
Gürsel Uçar - 06.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Datça ilçe merkezine 5 kilometre mesafedeki kırsal Hızırşah Mahallesi'nin kadınları, bir ilke imza attı. Aralarında emekli hemşireden ev kadınına, çiftçiden esnaf ve müzisyene kadar birçok meslek grubundan 25 kadının bir araya gelerek kurduğu 'Hızırşah Kadınları Grubu', ilk büyük gösterisini Datça Açık Hava Tiyatrosu'nda yaptı. Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 1000 kişilik kalabalığın ilgiyle izlediği gösteri, büyük beğeni topladı.
Gürsel Uçar - 30.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
-Helikopterler yangına müdahale ederken +++ -Yangından detay  -Ekiplerden görüntü -Genel ve detay görüntü +++ Yangından görüntüler Vatandaşların pansiyondaki eşyaları taşıması Belediye Başkanı Gürsel Uçar'dan açıklama Haber: Mehmet ÇİL / DATÇA(Muğla), ================================================= 3)MERA YANGININA VATANDAŞLAR CEKETLERİYLE MÜDAHALE ETTİ   ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde, mera alanında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun süren çabasıyla kontrol altına alındı.
Gürsel Uçar - 30.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 20
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Yangından görüntüler Vatandaşların pansiyondaki eşyaları taşıması Belediye Başkanı Gürsel Uçar'dan açıklama Haber-Kamera: Mehmet ÇİL / DATÇA(Muğla),  GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ============================== KİLİS'TE, TEKSTİL ATÖLYESİNDE YANGIN   KİLİS'te, Suriyelilere ait tekstil atölyesinde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Gürsel Uçar - 20.06.2019
Datça'da 'plajların kiralanması' konuşuldu
Datça Kaymakamı Mesut Çoban tarafından Kumluk Plajı'ndaki bir çay bahçesinde yapılan toplantıya, CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, esnaf ve tüccarlar ile vatandaşlar katıldı.
Gürsel Uçar - 20.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Datça Kaymakamı Mesut Çoban tarafından Kumluk Plajı'ndaki bir çay bahçesinde yapılan toplantıya, CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, esnaf ve tüccarlar ile vatandaşlar katıldı.
Gürsel Uçar - 12.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Cumhuriyet Meydanı'nda, Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Garnizon Komutanı Hava Albay Erdim Fahri Zeren, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, kursiyerler ve kabalalık bir davetli topluluğunun katılımı ile açılan sergide ahşap boyamadan seramiğe, su kabağı işlemeciliğinden iğne oyalarına kadar pek çok ürün izleyicilerin beğenisine sunulurken, halk oyunları kursiyerlerinin folklor gösterisi şenliğe renk kattı.
Gürsel Uçar - 26.05.2019
Çocuklar oyuncak şenliğinde gönüllerince eğlendi
ATATÜRK'TEN ARMAĞAN Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen şenliğin, her yıl çok daha geniş katılımla büyüdüğünü söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gürsel Uçar Haberleri | Gürsel Uçar Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Gürsel Uçar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gürsel Uçar kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkan Uçar gazetecilere yemek verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 00:50:55. #1.14#
title