Gürpınar İlçe Tarım Müdürlüğü'ne Yeni Hizmet Binası

Gürpınar İlçe Tarım Müdürlüğü'ne Yeni Hizmet Binası

Van'ın Gürpınar İlçesinde Yapımı Tamamlanan İlçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası Düzenlenen Bir Törenle Açıldı.

Gürpınar İlçe Tarım Müdürlüğü'ne Yeni Hizmet Binası

Van'ın Gürpınar ilçesinde yapımı tamamlanan İlçe Tarım Müdürlüğü hizmet binası düzenlenen bir törenle açıldı.

İlçeye bağlı 72 köy ve 85 mezraya hizmet verecek ve 5'i ziraat mühendisi 13 personeli bulunan Tarım İlçe Müdürlüğü hizmet binasının açılış töreninde Vali Özdemir Çakacak da katıldı. Törende konuşan Vali Çakacak, hizmet binasında tarım ve hayvancılığın dışında ilçenin her türlü ihtiyacına cevap verecek kapasitede olduğunu belirtti. Bölgede tarım ve hayvancılığın istenilen düzeyde olmadığını da dile getiren Vali Çakaçak, "Yem bitkilerine destek konusunda ilçemize yaklaşık 10.5 milyon YTL ödenek verildi.

Sadece yem bitkilerinin desteklenmesi konusunda bu para ilçemiz için hiç de azımsanacak bir rakam değil. Çiftçilerimizin, kaymakamlığımızın ve İlçe Tarım Müdürlüğü'nün çalışmalarıyla bu rakam çok daha yukarılara çıkacaktır" dedi.

Hayvancılığın geliştirilmesi, hayvan ırkının kalitesinin yükseltilmesi noktasında da çiftçilerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade eden Çakacak, "Hayvancılığımızı destekleyici projeleri var. Bu projelerde hayata geçirilecektir" şeklinde konuştu.

Düzenlenen açılış törenin ardından Vali Özdemir Çakacak, beraberinde bulunan Vali Yardımcısı Osman Ahsen, Gürpınar Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Fuat Yaşar Atan ile birlikte belediye tarafından temin edilen fidanları ilçe merkezindeki kaldırım üzerinde hazırlanan özel yerlerine dikti.

(ŞA-MET-MEF-Y)