Gürpınar Belediyesinde "Gür Masa" Dönemi

Gürpınar Belediyesinde "Gür Masa" Dönemi

Gürpınar Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında vatandaşın hızlı ve kaliteli hizmet erişimini kolaylaştırmak amacıyla Gür Masa Projesi'ni hayata geçirdi.

Gürpınar Belediyesinde

Gürpınar Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında vatandaşın hızlı ve kaliteli hizmet erişimini kolaylaştırmak amacıyla Gür Masa Projesi'ni hayata geçirdi.

Görevlendirme yapılmasının ardından ilçeyi yeniden inşa sürecinde hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için yoğun çaba sarf eden Gürpınar Belediyesi, belediyecilik hizmetinde yeni bir dönem başlattı.

Hizmet anlayışında zaman kaybını önlemek, kaliteli hizmet ulaşımını kolaylaştırmak, vatandaşın yönetimle kaynaşmasını sağlamak ve birimler arasında koordinasyonu arttırmak amacıyla Gür Masa Projesi hayata geçirildi.

Projenin hayata geçirilmesi için belediye hizmet binasının atıl durumdaki giriş katı yeniden dizayn edildi.

Burada verilen hizmetle vatandaşların ilgili birime gitmeden talep ve şikayetleri alınarak en kısa süre içerisinde sonuçlandırılması sağlanıyor. Birimde ayrıca 153 Talep ve İhbar Hattı'nın yanı sıra belirlenen Whatsapp iletişim numarasıyla da hizmetlerle ilgili tüm gelişmeler hakkında vatandaşlara anlık bilgilendirme yapılıyor.

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Osman Doğramacı, yaptığı değerlendirmede, Gür Masa Projesi'nin, belediyenin yeni kurumsal kimliğiyle hizmet vermeye başladığını söyledi.

Gür Masa ile vatandaşların istek, talep ve şikayetlerini anında alıp en kısa zamanda çözüme kavuşturmak üzere çalışma başlattıklarını anlatan Doğramacı, şunları kaydetti:

"Bu amaçla gelen her türlü başvuruyu inceledikten sonra ilgili birimlerle ya da kurumlarla irtibata geçiyoruz. Başvurular için öngörülen çözüm yolları en kısa sürede başvuru sahibine bildiriliyor. Gür Masa'da, belediyemize herhangi bir işin takibi için gelen vatandaşımızın işini de en kısa zamanda çözüme kavuşturması konusunda danışmanlık hizmeti de veriliyor. Teknik alt yapısı devam eden iletişim numaralarıyla da hem vatandaşların şikayetlerini alıyoruz hem de gelişmelerle ilgili vatandaşlarımızı an be an bilgilendiriyoruz. Gür Masa'nın işlevini ve fonksiyonunu önümüzdeki dönemlerde daha da artırarak belediyeyi bütünüyle halkımızın hizmetine amade kılacağız. Hizmetin şimdiden tüm ilçemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum."