Güreş Ağası Çekini Takdim Etti

Güreş Ağası Çekini Takdim Etti

03.05.2012 14:01 | Son Güncelleme: 03.05.2012 14:01
Güreş Ağası Çekini Takdim Etti

Kumluca ilçesinde bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen Tarım ve Seracılık Festivali'nin finalinde yapılan yağlı güreşlerin ağası, 222 bin liralık ağalık çekili teslim etti.

Kumluca ilçesinde bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen Tarım ve Seracılık Festivali'nin finalinde yapılan yağlı güreşlerin ağası, 222 bin liralık ağalık çekili teslim etti.

Kumluca Belediyesi'nde gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca güreşleri ağası iş adamı Yasin Çetin ve festival tertip komitesi üyeleri katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca güreşlerinin bir marka olduğunu, seyircisi, pehlivanı, güreş ağalığıyla son güreşlerde kendini ispatladığını söyledi.

Kumluca güreşleriyle geleceğe yönelik daha güzel düşünceleri olduğunu anlatan Çetinkaya, geçmiş yıllarda olduğu gibi Kumluca güreşlerinde kürsüye çıkan dört pehlivandan üçünün yine Kırkpınar güreşlerinde de kürsüye çıkacağına inandıklarını belirtti.

Güreş ağalığı ihalesinde de Kumluca'yı seven iki insanın yarıştığını ve rekor bir rakama güreş ağalığını son üç yılın güreş ağası Yasin Çetin'in kazandığını ifade eden Çetinkaya, bunun da güreşlere olan ilginin en güzel göstergesi olduğunu bildirdi.

Yasin Çetin de kendisinin ata sporu yağlı güreşlere ilgisinin olduğunu, ancak bu ilgiyi er meydanlarında güreşerek değil, güreşlerin gelişmesi, gelecek nesillere aktarılması için maddi destekte bulunarak sağladığını söyledi.

Daha önce başka güreşlerde de ağalık yaptığını anımsatan Çetin, "Ancak Kumluca güreşleri benim de izlediğim bir çok yağlı güreşlere göre seyir zevki en iyi olanlardan biri. Bu güreşlerin yaşatılması, geliştirilmesi için bizler de üzerimize düşen görevi yapacağız, yapmaya da hazırız. Çok güzel bir organizasyon geçirdik, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmanın ardından 222 bin liraya Kumluca güreşlerinde dördüncü kez güreş ağası seçilen iş adamı Yasin Çetin, ağalık çekini festival tertip komitesi üyelerine verdi.

29 Nisan günü gerçekleştirilen Kumluca yağlı pehlivan güreşlerinde son üç yılın güreş ağası Yasin Çetin ile iş adamı Atakan Çetin yarışmış, arttırma sonucu 222 bin liraya dördüncü kez güreş ağalığını Yasin Çetin kazanmış, diğer ağa adayı Atakan Çetin de güreşlere 100 bin lira bağış yaparak bağış çekini tertip komitesine teslim etmişti.

- ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title