Gürer Aykal Haberleri

Gürer Aykal haber, Gürer Aykal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürer Aykal 9.3.2015
Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması
Şef Gürer Aykal başkanlığında toplanan jüri üyeleri, 12 eseri oy birliğiyle finale bıraktı.
Gürer Aykal 17.12.2014
"BİFO İle Barış İçin Müzik" Konserleri Devam Ediyor
Barış için Müzik Vakfı'nda yaklaşık bir saat geçiren Joshua Bell, orkestra üyeleriyle tanışarak kısa bir keman dinletisi gerçekleştirdi. Gelecekte Barış için Müzik Orkestrası eşliğinde bir konser vermeyi arzu ettiğini söyleyen Joshua Bell, orkestra üyelerine de müziğe hayatlarının her anında yer vermeleri tavsiyesinde bulundu. Bell, vakfın kurucuları Mehmet Selim Baki ve Yeliz Baki'yle sohbet ettikten sonra vakıftan ayrıldı. Barış İçin Müzik Vakfı'nın Borusan Kültür Sanat işbirliğinde gerçekleştirdiği "BİFO ile Barış İçin Müzik" konserleri devam ediyor. Barış İçin Müzik Orkestrası'nı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'yla aynı sahnede buluşturacak konser 17 Aralık Çarşamba akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda saat 20.00'de başlayacak. BİFO'yu orkestranın onursal şefi Gürer Aykal yönetirken Barış İçin Müzik Orkestrası'nın şefliğini Samuel Matus yapacak.
Gürer Aykal 2.12.2014
ALH Konserleri 'Aralık'sız Devam Ediyor
Çağ Erçağ, Hacettepe Konservatuvarı'nda Jozsef Györffy ve Doğan Cangal'dan eğitim aldı; Gürer Aykal, Fazıl Say, Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Robert Cohen, Alexander Rudin ve Daniel Grosgurin gibi birçok sanatçıyla konser verdi; 2003'te Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası solist viyolonsel görevine getirilen Erçağ, aynı zamanda Borusan Quartet ile ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza attı.
Gürer Aykal 1.12.2014
Antalya'nın Sesi 15. Piyano Festivali'yle Zenginleşti
Genel Sanat Yönetmenliğini orkestra şefi Gürer Aykal, Genel Koordinatörlüğünü Seren Akyoldaş'ın üstlendiği festival bu yıl dört önemli oluşumun doğuşuna vesile oldu.
Gürer Aykal 28.11.2014
Akdeniz Filarmoni Orkestrası'ndan Unutulmaz Müzik Ziyafeti
15. Antalya Piyano Festivali'nin Sanat Yönetmeni Gürer Aykal yönetimindeki Akdeniz Filarmoni Orkestrası, 27 Kasım akşamı Antalyalılara unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti.
Gürer Aykal 2.11.2014
15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Geçtiğimiz yıllarda Genel Sanat Yönetmenliği piyanist, besteci Fazıl Say tarafından yapılan Antalya Piyano Festivali'nde bu yıl bu görevi orkestra şefi Gürer Aykal, genel koordinatörlük görevi de soprano Seren Akyoldaş üstleniyor.
Gürer Aykal 30.10.2014
15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Kasım'da Başlıyor
Antalya Piyano Festivali, bu yıl ilk kez Türkiye'nin tüm konservatuvarlarından seçilen genç, yetenekli piyanist adaylarını ağırlayacak. Genç piyanistler, festivalin ünlü konuklarıyla buluşarak, ustalık sınıfları yapacaklar. Ücretsiz halk konserlerinin yanı sıra, okullarda, kültür merkezlerinde, AVM'lerde tüm Antalyalılara yönelik atölye çalışmaları, söyleşiler gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıllarda Genel Sanat Yönetmenliği piyanist, besteci Fazıl Say tarafından yapılan Antalya Piyano Festivali'nin bu yıl Sanat Yönetmeniliği görevini orkestra şefi Gürer Aykal, Genel Koordinatörlük görevini soprano Seren Akyoldaş üstleniyor.
Gürer Aykal 26.10.2014
Orkestra Şefi Gürer Aykal Bulgaristan'da
Bulgaristan Ulusal Radyosu Senfoni Orkestrası'nı yöneten Aykal, Sofyalı sanatseverleri büyüledi.
Gürer Aykal 22.10.2014
Caz Sanatçısı İbrahimova'nın Yaşamı Belgesel Oldu
Galaya Türkiye'den ünlü orkestra şefi Gürer Aykal da katıldı.
Gürer Aykal: İstanbul'da Kültür SanatGürer Aykal 9.10.2014
Gürer Aykal 8.10.2014
Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri
Boğaziçi Üniversitesince düzenlenen geleneksel Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, 15 Ekim'de başlayacak.  Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, entelektüel derinlik ve kültür-sanat faaliyetlerini öğrencilerle buluşturmak adına 18 yıldır sürdürülen Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Şef Gürer Aykal yönetiminde İstanbul Sinfonietta'nın çalacağı Elgar'ın Serenatı ve Çaykovski'nin Floransa Anısı ile müzikseverlere "merhaba" diyecek.
Gürer Aykal 8.10.2014
Boğaziçi Üniversitesi'nde Klasik Müzik Günlerine Son 10 Gün
Bir klasik haline gelen Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Garanti Bankası'nın desteğiyle 15 Ekim günü Şef Gürer Aykal yönetiminde İstanbul Sinfonietta'nın çalacağı Elgar'ın Serenatı ve Çaykovski'nin Floransa Anısı ile başlıyor.
Gürer Aykal: İstanbul'da Kültür SanatGürer Aykal 25.9.2014
Gürer Aykal 12.9.2014
Ulusal Beste Yarışmasına Sonbaşvuru 26 Aralık'ta
Gürer Aykal (Orkestra şefi), Turgay Erdener (Besteci), Mehmet Ergüven (Opera rejisörü), Rengim Gökmen (Orkestra şefi), Mesut İktu(Opera sanatçısı), Hasan Uçarsu (Besteci) ve Serdar Yalçın'dan (Besteci) oluşan seçici kurul, finale kalan eserleri 2015'in ilk aylarında duyuracak.
Gürer Aykal 10.9.2014
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Yeni Sezonu Açıyor
Büyük yapıtlar, büyük isimler BİFO yaklaşan bahar ayını klasik dönemin büyük bestecilerinden Haydn'ın koral başyapıtı Mevsimler oratoryosunu seslendirecek. Şef Sascha Goetzel yönetimindeki konserde Rönesans'ın vokal müziklerinden 21. yüzyıl yapıtlarına uzanan geniş bir repertuvarı olan ve uluslararası platformda sevilen vokal topluluğu Salzburg Bach Korosu, İsveç'in opera dünyasına en yeni armağanı soprano Miah Persson, performansları, kayıtları ve akademik çalışmalarıyla dört dörtlük, olağanüstü bir sanatçı olan Ian Bostridge ve oynadığı rolleri taşıdığı düzeyle eleştirmenlerden sürekli tam not alan bariton Mark Stone yer alacak. "Haydn'ın Mevsimleri" adlı konser 12 Mart 2015 Perşembe günü saat 20.00'de Lütfi Kırdar UKSS'de. Yılın kaçırılmayacak konserlerinden biri de "BİFO & Michel Camilo". Caz, Latin ve klasik piyano yapıtları ile tanınan Grammy ödüllü piyanist Michel Camilo BİFO ile sahneyi paylaşacak. Bernstein, Camilo, Copland ve Gershwin yapıtlarının seslendirileceği geceyi şef Gürer Aykal yönetecek.
Gürer Aykal 29.8.2014
BiİFO & Fazıl Say Festivali İptal Edildi
Borusan Sanat'ın iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl aralık ayında üçüncüsü yapılması planlanan BİFO & Fazıl Say Festivali iptal edildi.  Borusan Sanat'tan yapılan açıklamada, festivalin iptali şu şekilde duyuruldu:   "Bu sezon üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ve klasikseverlerin ilgiyle takip ettiği BİFO & Fazıl Say Festivali'nin iptalini üzülerek duyuruyoruz. BİFO ile Fazıl Say'ın bir işbirliği olan ve orkestramızın Onursal Şefi Gürer Aykal'ın da başından bu yana ayrılmaz bir parçası olduğu etkinliğimizi, sanatçıların artık birlikte çalışmama kararına duyduğumuz saygının bir sonucu olarak aldık.
Gürer Aykal 17.6.2014
Zorlu Center PSM'den Ramazan'a Özel Konser Serisi
Geçtiğimiz yıllarda Mercan Dede ile gerçekleştirdikleri çalışmalarla hem Türkiye'de, hem de yurt dışında çok ses getiren projelere imza atan Beyhan Murphy, bu tanınmış koreografilerinin yeni düzenlemelerinden oluşan çok özel bir performansla Mercan Dede'ye eşlik edecek. 1992'den beri modern dans alanında Türkiye ve dünyanın ilgiyle takip ettiği koreografiler sahnelemiş Murphy'nin; Güldestan, Seyahatname ve Barbaros projelerinin müziklerini de Mercan Dede bestelemişti. Gecenin bir diğer konuğu olan Göksel Baktagir, temelde bir Türk müziği enstrümanı olan sazının bütün imkânlarını ve sınırlarını değerlendirerek; geliştirdiği kendine özgü icra tekniğiyle birlikte bakış açısını diğer dünya müziklerine doğru genişletmiş ve yer aldığı pek çok uluslararası projede Türk Müziği'ni dünyaya tanıtan bir isim. Berlin'de kurduğu Flying Steps B-boy ekibiyle dört defa dünya break dans birinciliği kazanan Kadir Amigo Memiş, kendine has break dans teknikleriyle Anadolu'yu işlediği çok özel koreografilerini yine bu gecede, Mercan Dede'nin müzikleriyle sahneleyecek. Anjelika Akbar ile Doğu'dan Batı'ya "Klasik" Bir Gece Mercan Dede Ramazan Özel Projesi'nin üçüncü konserinin özel konukları BİFO üyeleri Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ'dan oluşan Borusan Yaylılar Dörtlüsü: Borusan Quartet ve 4 yaşından bu yana ürettiği yüzlerce beste ile müzik otoritelerince "dâhi" olarak gösterilen piyano sanatçısı Anjelika Akbar. Kariyeri başarı ve ödüllerle dolu olan UNESCO üyesi Anjelika Akbar'ın, 2002 yılında yayınladığı Vivaldi'nin "Dört Mevsim" keman konçertosunun piyano uyarlaması albümü, uluslararası klasik müzik kataloglarına giren "ilk Türk klasik müzik albümü" olarak literatürdeki yerini aldı. 2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan Borusan Quartet, 2010 yılında ilki düzenlenen Andante dergisi Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Oda Müziği Topluluğu" ödülünü aldı.
Gürer Aykal 13.6.2014
Zorlu Center PSM'den Ramazan'a Özel Konser Serisi
Geçtiğimiz yıllarda Mercan Dede ile gerçekleştirdikleri çalışmalarla hem Türkiye'de, hem de yurt dışında çok ses getiren projelere imza atan Beyhan Murphy, bu tanınmış koreografilerinin yeni düzenlemelerinden oluşan çok özel bir performansla Mercan Dede'ye eşlik edecek. 1992'den beri modern dans alanında Türkiye ve dünyanın ilgiyle takip ettiği koreografiler sahnelemiş Murphy'nin; Güldestan, Seyahatname ve Barbaros projelerinin müziklerini de Mercan Dede bestelemişti. Gecenin bir diğer konuğu olan Göksel Baktagir, temelde bir Türk müziği enstrümanı olan sazının bütün imkânlarını ve sınırlarını değerlendirerek; geliştirdiği kendine özgü icra tekniğiyle birlikte bakış açısını diğer dünya müziklerine doğru genişletmiş ve yer aldığı pek çok uluslararası projede Türk Müziği'ni dünyaya tanıtan bir isim. Berlin'de kurduğu Flying Steps B-boy ekibiyle dört defa dünya break dans birinciliği kazanan Kadir Amigo Memiş, kendine has break dans teknikleriyle Anadolu'yu işlediği çok özel koreografilerini yine bu gecede, Mercan Dede'nin müzikleriyle sahneleyecek. Anjelika Akbar ile Doğu'dan Batı'ya "Klasik" Bir Gece Mercan Dede Ramazan Özel Projesi'nin üçüncü konserinin özel konukları BİFO üyeleri Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ'dan oluşan Borusan Yaylılar Dörtlüsü: Borusan Quartet ve 4 yaşından bu yana ürettiği yüzlerce beste ile müzik otoritelerince "dâhi" olarak gösterilen piyano sanatçısı Anjelika Akbar. Kariyeri başarı ve ödüllerle dolu olan UNESCO üyesi Anjelika Akbar'ın, 2002 yılında yayınladığı Vivaldi'nin "Dört Mevsim" keman konçertosunun piyano uyarlaması albümü, uluslararası klasik müzik kataloglarına giren "ilk Türk klasik müzik albümü" olarak literatürdeki yerini aldı. 2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan Borusan Quartet, 2010 yılında ilki düzenlenen Andante dergisi Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Oda Müziği Topluluğu" ödülünü aldı.
Gürer Aykal: 42. İstanbul Müzik FestivaliGürer Aykal 1.6.2014
Gürer Aykal 30.5.2014
42. İstanbul Müzik Festivali, Bu Yıl da Müzikseverleri Etkileyici Bir Programla Karşılıyor
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 42.İstanbul Müzik Festivali, bu yıl da müzikseverleri etkileyici bir programla karşılıyor. Festival sponsorluğunu 2006 yılından bu yana Borusan Holding'in üstlendiği İstanbul Müzik Festivali, bu yıl "Doğanın Şarkısı" temasıyla 1 Haziran-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 42. İstanbul Müzik Festivali'nin ödül töreni ve açılış konseri, 1 Haziran Pazar akşamı 20.00'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek. Festival uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan başarılı genç viyolonselci Dorukhan Doruk'a şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın eşlik edeceği konserle açılacak.
Gürer Aykal: İstanbul'da Kültür SanatGürer Aykal 29.5.2014
Gürer Aykal: Böyle Konser GörülmediGürer Aykal 29.4.2014
Gürer Aykal: Başkentte Kültür SanatGürer Aykal 17.4.2014
Gürer Aykal: Eskişehir'de Senfoni KonseriGürer Aykal 29.3.2014
Şu an buradasınız: Gürer Aykal Haberleri | Gürer Aykal Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Gürer Aykal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gürer Aykal kimdir, hayatı ve biyografisi. Antalya - İki Dev Organizasyonun Bütçesi Belli Oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 05:22:30. #1.14#
title