Gürer Aykal Haberleri

Gürer Aykal haber, Gürer Aykal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürer Aykal 1.12.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Sanat Yönetmenliğini Şef Gürer Aykal'ın üstlendiği 18'inci Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Pekinel kardeşler sahneye çıktı.
Gürer Aykal 30.11.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Sanat yönetmenliğini şef Gürer Aykal'ın üstlendiği festivalde, yaşları 6 ile 18 arasında değişen 78 kişilik "Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası" sahne aldı.
Gürer Aykal 27.11.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Yaptığı Türkçe konuşmalarla izleyicilerin büyük sempatisini kazanan Casal, zaman zaman seyirciyle beraber İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca şarkılar seslendirdi. Sanat Yönetmenliğini Şef Gürer Aykal'ın üstlendiği 18'inci Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında 29 Kasım'da 100 genç müzisyenden oluşan Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Antalya Kültür Merkezi'nde müzikseverlerle buluşacak.
Gürer Aykal 21.11.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sanat Yönetmenliğini şef Gürer Aykal'ın üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde, Anadolu ezgilerinin senfonik rock türünde yeniden yorumlandığı konser verilecek.
Gürer Aykal 18.11.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Arıadna Castellanos'u Ağırladı
MÜZİĞİN KALBİ 'SANAT ŞEHRİ' ANTALYA'DA ATIYOR! Sanat Yönetmenliğini Şef Gürer Aykal'ın üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin sürprizlerle dolu programı, Antalyalı sanatseverlere müzik dolu unutulmaz günler yaşatıyor.
Gürer Aykal 16.11.2017
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Onur Ödülü Başman'ın
İlk kez 1989'da Cevat Memduh Altar'a verilen ödülü, daha sonra Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş, Leyla Gencer, Cemal Reşit Rey, İdil Biret ve Suna Kan, Nevid Kodallı, Hasan Ferid Alnar, Ferhunde Erkin, Ferid Tüzün, Prof. Dr. Kamuran Gündemir, Hikmet Şimşek, Faik Canselen, Ayhan Baran, Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Ayla Erduran, Gülsin Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İlhan Baran, Muammer Sun, Gürer Aykal, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Ertuğrul Oğuz Fırat ve Ruşen Güneş, Yalçın Tura ve Turgay Erdener aldı.
Gürer Aykal 16.11.2017
16 Kasım'da Şef Gürer Aykal ve Bifo İle Sahnede
Boğaziçi Caz Korosu bünyesindeki MAGMA Filarmoni Korosu, 16 Kasım'da şef Gürer Aykal yönetiminde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahnede.
Gürer Aykal 10.11.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festival kapsamında, Antalya Kültür Merkezi'nde, Gürer Aykal'ın yönettiği Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sahne aldı.
Gürer Aykal 8.11.2017
Antalya'da "Cumhuriyet Bestecileri ve Atatürk'ü Anma" Konseri
Festivalin sanat yönetmeni Orkestra Şefi Gürer Aykal'ın yöneteceği konserde, senfoni orkestrası çağdaş Türk müziğinin önemli besteci ve eğitimcisi Ulvi Cemal Erkin'in "Piyano Konçertosu" ve "Senfonik Bölüm" isimli eserlerini seslendirecek.
Gürer Aykal 5.11.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gürer Aykal'ın yönettiği konserde, Blet'in besteleri Antalya Devlet Senfoni Orkestrası tarafından hayata geçirildi.
Gürer Aykal 2.11.2017
Dha Yurt Bülteni-1
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'ndaki festivalin ilk konserini İspanyol piyanist Manolo Carrasco verdi. Carrasco'nun piyano başındaki resitaline, 7 müzisyen enstrümanlarıyla eşlik etti. Flamenko dansının da renk kattığı gecede, müzikseverler hoş dakikalar yaşadı. Sanat yönetmenliğini Gürer Aykal'ın yaptığı festival 2 Aralık'a kadar devam edecek.
Gürer Aykal 2.11.2017
Dha Yurt Bülteni-19
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'ndaki festivalin ilk konserini İspanyol piyanist Manolo Carrasco verdi. Carrasco'nun piyano başındaki resitaline, 7 müzisyen enstrümanlarıyla eşlik etti. Flamenko dansının da renk kattığı gecede, müzikseverler hoş dakikalar yaşadı. Sanat yönetmenliğini Gürer Aykal'ın yaptığı festival 2 Aralık'a kadar devam edecek.
Gürer Aykal 2.11.2017
Uluslararası Antalya Piyano Festivali İspanyol Rüzgarıyla Başladı -1
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'ndaki festivalin ilk konserini İspanyol piyanist Manolo Carrasco verdi. Carrasco'nun piyano başındaki resitaline, 7 müzisyen enstrümanlarıyla eşlik etti. Flamenko dansının da renk kattığı gecede, müzikseverler hoş dakikalar yaşadı.  Sanat yönetmenliğini Gürer Aykal'ın yaptığı festival 2 Aralık'a kadar devam edecek.
Gürer Aykal 31.10.2017
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Festivalin Sanat Yönetmeni Gürer Aykal da bu kadar iyi müzisyeni bir araya getirmenin kolay olmadığını vurgulayarak, kendisine iyi bir çalışma ortamı sağlayan Türel ve ekibine teşekkür etti.
Gürer Aykal 16.10.2017
Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Festivale bu yıl dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy'un yanı sıra Manolo Carrasco, Stephane Blet, Cem Esen, Cemil Yener Gökbudak, Emre Elivar, Ariadna Castellanos, Çağ Erçağ, Nurkan Renda, Luz Casal, Güher & Süher Pekinel'in aralarında bulunduğu yerli ve yabancı birçok sanatçının katılması bekleniyor.
Gürer Aykal: Gürer Aykal Şefle Yüz YüzeGürer Aykal 15.6.2017
Gürer Aykal 12.6.2017
Kadıköy Belediyesi Beste Yarışması Düzenliyor
35 yaş altı genç kompozitörlere açık olan yarışma jürisi Gürer Aykal, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Antonio Pirolli, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu'dan oluşuyor.
Gürer Aykal 5.5.2017
Borusan Quartet
Astor Piazzola'nın eserleri Borusan Quartet'in eşsiz yorumuyla UNIQ Hall'de! UNIQ Hall, UNIQ Sound İstanbul Konserleri'yle müzikseverlere farklı ve eşsiz deneyimler sunmaya hazırlanıyor. 'UNIQ Sound İstanbul Konserleri' kapsamında allaturca music işbirliği ile 5 Mayıs'ta gerçekleşecek Borusan Quartet konseri tango tutkunlarını bir araya getirecek. Arjantinli besteci Astor Piazzola'nın eserlerinin Borusan Quartet'in eşsiz ve kendine özgü yorumu ile yeniden hayat bulacağı konserde, bestecinin başyapıtlarından "Buenos Aires'te Dört Mevsim" ve diğer klasikleşmiş eserleri seyirciyle buluşacak.  BORUSAN QUARTET HAKKINDA: Esen Kıvrak 1. keman Olgu Kızılay 2. keman Efdal Altun viyola Çağ Erçağ viyolonsel 2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan topluluk Alban Berg Quartet, Julliard Quartet, Gürer Aykal, Joshua Epstein ve Maxim Vengerov gibi topluluk ve sanatçıların ustalık sınıfı çalışmalarına katıldı.
Gürer Aykal 30.4.2017
Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası
Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, 30 Nisan'da MEB Şura Salonu'nda!
Gürer Aykal 26.4.2017
Borusan Quartet, Astor Piazzola Şarkıları Yorumlayacak
Prof. Gürer Aykal öncülüğünde 2005'te kurulan topluluk, Rheingau, Schleswig-Holstein, Merano, Mozart, Napfilon, Bodensee, Europalia, Mersin, İstanbul ve Ankara müzik festivallerine katıldı.
Gürer Aykal 26.4.2017
Duo Fidelis
ZEYNEP KELEŞOĞLU, flüt 1985 yılında İstanbul'da doğdu. 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Halit Turgay ile başladığı flüt eğitimine 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda devam ederek 2007 yılında mezun oldu.İngiliz flütist William Bennett'in yaz akademisi başta olmak üzere, Emmanuel Pahud, Davide Formisano, Andrea Oliva, Robert Winn, Jean Ferrandis, Nicola  Mazzanti, Siobhan Grealy gibi dünyaca ünlü flütçülerin ustalık sınıflarına katıldı. 29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Genç Solistler Dizisi kapsamında "Dolce Quartet" ile konser verdi. Aynı grupla 2001 yılının Nisan ayında Edirne'de düzenlenen Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması'nda dereceye girdi.2002 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın düzenlediği Genç Solistler Dizisi'nde  yer almaya hak kazandı.Üyesi olduğu "Marsyas Flüt Dörtlüsü" ile İş Sanat Kültür Merkezi'nin oda müziği dalında düzenlediği seçmeleri kazanarak, 2003 yılında 'Parlayan Yıldızlar Serisi'nde konser verdi.2008 yılında katıldığı seçmeleri kazanarak Amerika'da düzenlenen Sieur Du Luth Müzik Festivali'nde orkestra üyesi olarak yer aldı.2009 yılında İstanbul Klarnet Korosu ile Cecile Chaminade'ın Concertino'sunu, 2012 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Senfoni Orkestrası eşliğinde Flütist Halit Turgay ile Franz Doppler'in 'Rigoletto' Fantasy adlı eserini seslendirdi. 2013 ve 2014 yıllarında düzenlenen Ayvalık Uluslararası Müzik Festivali'nde solist olarak  ve oda müziği konserlerinde yer aldı.Akbank Oda Orkestrası, Filarmonia İstanbul ve Şişli Senfoni Orkestrası'nda görev almış; 2008 yılından beri Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nda solo piccolist, 2011 yılından beri de Orkestra'Sion'da solo flutist olarak görevini sürdürmektedir. 2001 yılından bu yana Marsyas Flüt Dörtlüsü'nün ve 2014 yılında kurulan Trio Pax ve Orient Ensemble'ın üyesi olup, aktif olarak konserler vermekte ve festivallerde yer almaktadır ORÇUN ORÇUNSEL, piyano İstanbul'da doğan Orçunsel, 4 yaşında İ.Ü. Devlet Konservatuarı'na girerek ilk piyano çalışmalarına başladı. Daha sonra M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuarı piyano bölümünden, Zeynep Yamantürk ile çalışarak 2004 yılında mezun oldu. Kompozitör Ali Darmar ve Devlet sanatçısı Piyanist Prof. Ayşegül Sarıca ile çalışmalarının anı sıra Dünya çapındaki piyanist ve pedagog Stephen Kovacevich başta olmak üzere, Thomas Yee ve Hanry Faures'in çalıştaylarına katılarak sanatçılardan büyük ilgi gördü. Çeşitli Uluslar arası yarışmalarda dereceler alan sanatçı, 2007 yılında ALV Bursu ile Salzburg yaz akademisine giderek Karl-Heinz Kammerling ile çalışmıştır. Özellikle transcription-düzenleme alanında kendisini yoğunlaştırarak çalışmalar yapmaktadır. İlk kompozisyon çalışmalarına 8 yaşında başlamış, bu yönde kendini geliştirmiş ve halen Dünya'nın çeşitli yerlerindeki birçok konser için kompozisyon ve düzenleme yapmakta, film müzikleri bestelemektedir. Orkestra şefliği çalışmalarına Devlet Sanatçısı Prof. Gürer Aykal ile M.
Gürer Aykal 14.4.2017
E.b.b. - 14 Nisan Konseri
Orkestra Şefi,Gürer AYKALSolistler,Emre SAYARI(Viyolonsel)Eren Güllü SAYARI (Viyolonsel) P.I. TCHAIKOVSKY – Pezzo CapricciosoA. GLAZUNOV - Minstrel's Song Op.71C. Saint-SAENS – Allegro Appassionato Op. 43D. SHOSTAKOVICH - Senfoni No.
Gürer Aykal 11.4.2017
Yıldızlar Topluluğu
Şef: Gürer Aykal Solist: Sania Cheong Program: L.
Gürer Aykal 9.4.2017
Emre Yavuz
Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Fi- larmoni Orkestrası'yla ve Gürer Aykal, İbrahim Yazıcı, Rengim Gökmen ve Ender Sakpınar gibi şe- flerin yönetiminde gerçekleştirdiği birçok konserde Mozart, Chopin, Saint-Saens, Çaykovski ve Rah- maninov'un konçertolarını yorumladı.
Gürer Aykal 9.4.2017
Iraz Yıldız Piyano Resitali
ATİLLA GÜNDOĞDU Fazıl Say'ın kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini üstlendiği Nazım Hikmet Korosu'nun hem organizasyon sorumlusu olarak hem de koro şarkısı olarak çalışmalarına devam Eden Atilla Gündoğdu, aynı zamanda farklı bir proje olan ve commedie dell'art tekniği ile canlandırılan "Kar Konferansları'16" etkinliğinde Lal hanım karakterini canlandırmaktadır. Borusan Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası,MSGSÜ Senfoni Orkestrası, Camerata Saygun, İstanbul Klarinet Korosu gibi orkestralar ve Gürer Aykal, Marcello Rota, Antonello ALLEMANDI, Zbigniew Preisner,İbrahim Yazıcı, Serdar Yalçın,Naci Özgüç,Deniz Sever, Erdem Çöloğlu gibi orkestra şefleri ile solo ve koro şarkıcısı olarak çalışmıştır.
Gürer Aykal 3.4.2017
Yıldızlar Topluluğu" ve "Lezginka" Crr'de Konser Verecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) bu hafta, Gürer Aykal yönetimindeki Yıldızlar Topluluğu ile Dağıstan Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu olan...
Gürer Aykal 31.3.2017
Prof. Dr. Doğramacı Doğum Gününde "Saygı" Konseriyle Anılacak
Şef Gürer Aykal'ın yöneteceği konserde, solist Gülsin Onay, Beethoven'in "Op.
Gürer Aykal 29.3.2017
34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali" Başlıyor
Festivalin kapanış konseri ise Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası tarafından, şef Gürer Aykal yönetiminde 30 Nisan akşamı verilecek.
Şu an buradasınız: Gürer Aykal Haberleri | Gürer Aykal Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Gürer Aykal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gürer Aykal kimdir, hayatı ve biyografisi. 19. Uluslararası Piyano Festivali Başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 17:27:44. #1.15#
title