Gürcü Lider Saakaşvili'den Muhalefete Diyalog Çağrısı

Gürcü Lider Saakaşvili'den Muhalefete Diyalog Çağrısı

Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Başkent Tiflis'te Bugün Muhalefetin Düzenlediği Gösterileri Değerlendirerek, Diyalog Çağrısı Yaptı. Saakaşvili Ülkede Her Kesim ile Diyalog Kurulmasından Yana Olduğunu Söyledi.

Gürcü Lider Saakaşvili'den Muhalefete Diyalog Çağrısı

Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, başkent Tiflis'te bugün muhalefetin düzenlediği gösterileri değerlendirerek, diyalog çağrısı yaptı. Saakaşvili ülkede her kesim ile diyalog kurulmasından yana olduğunu söyledi.

Gürcistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bugün Tiflis'te düzenlenen mitinge 25 bin kişinin katıldığı bildirildi. Ayrıca gösteride hiçbir olumsuz olay yaşanmadığı ve göstericilerin miting sonunda olaysız dağıldığı belirtildi.

Öte yandan Saakaşvili, milletvekilleri ve muhalefet liderleri ile birlikte Gürcistan Patriği II. İliya'nın düzenlemiş olduğu dini törene katıldı. Gürcistan Devlet Başkanı törenin ardından yapmış olduğu konuşmada, "Bizim tek ülkemiz var ve hepimiz birlikte ülkemiz için çalışmalıyız." dedi.

Saakaşvili konuşmasında şunları söyledi: "Biz gerek ekonomiyi canlandırmak, gerekse de işsizliği azaltacak çalışma ve projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Biryandan küresel ekonomik kriz giderek kendisini göstermesi, diğer yandan topraklarımızın yüzde 20'sinin hala işgal ediliyor olması ülke de değişik fikirler oluşturuyor. Bu yönüyle değerlendirecek olursak, herkesle diyalog kurmalıyız, hiçbir kimseyi atlamadan, radikal fikirlere sahip demeden, herkesin düşüncesini, fikrini almalıyız. Ben diyalog denince bunu anlıyorum. Çünkü şuan bu sorunlara karşı tek çözüm yolu bu. Başka alternatif gözükmüyor. Bu konuda muhalefet temsilcileri de kendi görüş ve düşüncelerini söyleyebilir. Bu anlamda kurulacak diyaloga her zaman hazırız."

(CİHAN)

Kaynak: CHA