Gürcistan Ulusal Halk Oyunları Gösterisi Nusaybinlileri Büyüledi

Gürcistan Ulusal Halk Oyunları Gösterisi Nusaybinlileri Büyüledi

Turizm Etkinlikleri Kapsamında Mardin'in Nusaybin İlçesinde Sahne Alan Gürcistan Ulusal Halk Oyunları Ekibi, İzleyenleri Büyüledi.

Gürcistan Ulusal Halk Oyunları Gösterisi Nusaybinlileri Büyüledi

Turizm etkinlikleri kapsamında Mardin'in Nusaybin ilçesinde sahne alan Gürcistan Ulusal Halk Oyunları Ekibi, izleyenleri büyüledi.

Mardin Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından davet edilen Gürcistan Ulusal Halk Oyunları Ekibi, Nusaybinlilere unutamayacakları bir gösteri sundu. Gösteri öncesi Nusaybin'de bulunan Hıristiyanlık tarihinin ilk üniversitesi olarak kabul edilen Moryakup Kilisesi ve Zeynelabidin Camisi'ni dolaşan Gürcistanlı ekip, daha sonra Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda ulusal halk oyunlarını sergiledi. İlçe Kaymakamı Yücel Gemici, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Gezer, İlçe Emniyet Amiri Süleyman Şahin ve çok sayıda vatandaşın izlediği gösteri Gürcü çocukların figürleri, büyük alkış aldı. Gösteri sonrası kısa bir açıklama yapan Grup Sorumlusu Tea Kvarathxelia, Mardin ve ilçelerinin tarihi dokusuna hayran kaldıklarını söyledi. Kvarathxelia, davet edilmeleri halinde önümüzdeki yıllarda tekrar Nusaybin'e gelmek istediklerini sözlerine ekledi.

(AA-AYŞ-OK-Y)

Kaynak: İHA