Gürçeşme’deki Yangına 6 Dakikada Müdahale Edildi
Haberler » Güncel » Gürçeşme’deki Yangına 6 Dakikada Müdahale Edildi - Haber

Gürçeşme’deki Yangına 6 Dakikada Müdahale Edildi

Gürçeşme'de Meydana Gelen Yangına, İddia Edildiği Gibi 45 Dakikada Değil, Sadece 6 Dakika içinde Müdahale Edildiğini Açıkladı.

Gürçeşme’deki Yangına 6 Dakikada Müdahale Edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 21 Kasım 2010 Pazar günü sabaha karşı Gürçeşme'de meydana gelen yangına, iddia edildiği gibi 45 dakikada değil, sadece 6 dakika içinde müdahale edildiğini açıkladı.

Gürçeşme 3452 Sokak No:1 adresinde saat 05.15 sularında başlayan yangınla ilgili ihbarın, İtfaiye Daire Başkanlığı'nın 110 numaralı hattına saat 05.23'te geldiği belirtilen açıklama şöyle devam etti:

"İhbarın hemen 1 dakika sonrasında, 05.24'te Yenişehir Merkez Grubu'ndan ayrılan ekiplerimiz, yangın yerine 6 dakikada (saat 05.30'da) ulaşarak müdahale edilmiştir.

Buca İtfaiye grubunun da araç ve personel takviyesiyle, yangında 6 arazöz, 1 merdivenli araç, 1 AKS aracı dahil olmak üzere toplam 7 araç ve 36 personel görev yapmıştır. İtfaiye ekiplerimiz saat 05.30'da yangın yerine ulaştığında, tek katlı kagir yapıdaki binanın çatısının tamamen alevler içinde olduğu ve çatıdan süzülen yüksek alevlerin bitişik nizamdaki 2 katlı binanın ahşap çatısına sirayet ettiği görülmüştür.

Olay yerindeki tüm itfaiye personeli, her yangında olduğu gibi yine sistemli bir şekilde ve özveriyle görevlerini yerine getirmiştir. Ekiplerimiz, olay yerine iddia edildiği gibi 45 dakikada değil, sadece 6 dakika içinde ulaşarak müdahale etmiştir."

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler