Gürçayır Haberleri

Gürçayır haber, Gürçayır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürçayır - 06.09.2012
İki Kuzen Gölette Boğuldu
Ardahan merkeze bağlı Gürçayır köyünde hayvan otlatan iki kuzen, serinlemek için girdikleri gölette boğuldu.
Gürçayır - 06.09.2012
Ardahan'da 2 Kuzen Gölette Boğuldu
Gürçayır Mahallesi yakınlarında bulunan gölete serinlemek için giren Ersin Gülali (14) suda kayboldu.
Gürçayır - 06.09.2012
Kurtarmak İstediği Kuzeni ile Birlikte Gölette Boğuldu
Olay bugün saat 11.00 sıralarında merkeze bağlı Gürçayır Köyü'nde meydana geldi.
Gürçayır - 08.08.2012
Sivas'ta Mıcır Yüklü Tır Devrildi: 2 Yaralı
Kayseri'den Tokat'a gittiği bildirilen Sabit Çelik'in (50) kullandığı 60 VB 746 plakalı tır, Kayseri-Sivas karayolunun Gürçayır belde kavşağı yakınlarında kontrolden çıkarak, yol kenarındaki eve ait karpuz bahçesine devrildi.
Gürçayır - 22.07.2012
Çocukluk Hayalini Köyüne Taşıdı
Beyoğlu'ndaki 'Yeşilçam Sineması'nda çalışan 35 yaşındaki Güven Çelik, çocukluk hayali olan yazlık sinemayı İstanbul'dan Ardahan'ın merkeze bağlı Gürçayır köyüne getirdi.
Gürçayır - 22.07.2012
Çocukluk Hayalini Köyüne Taşıdı
Yeşilçam Sineması'nın işletmecisi Güven Çelik, çocukluk hayali 'yazlık sinema'yı Ardahan'ın Gürçayır köyüne getirdi.
Gürçayır - 21.07.2012
Köyde Sinema Keyfi
Ardahan merkeze bağlı Gürçayır köyünde açık havada yapılan "Entel Köy, Efe Köye Karşı" filminin gösterimi büyük ilgi gördü.
Gürçayır - 21.07.2012
Köyde Sinema Gösterimi
Ardahan'da Gürçayır köyünde, "Entel Köy, Efe Köye Karşı" filminin gösterimi yapıldı.
Gürçayır - 13.07.2012
Şarkışla'da Trafik Kazası: 2 Yaralı
Samet Çoban'ın (24) kullandığı 38 AH 714 plakalı kamyonet, Gürçayır beldesi yakınlarında kontrolden çıkarak, tarlaya girdi.
Gürçayır - 29.05.2012
Şarkışla Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencileri Sergi Açtı
Daha sonra, Uçgun, Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Rüştü Öksüm ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Kılıç serginin açılışını yaptı.
Gürçayır - 14.05.2012
Anneler Günü'nde Engellilere Tekerlekli Sandalye Hediye Ettiler
Düzenlenen geceye Kayseri Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Osman Kılıç, Gürçayır Belediye Başkanı Rüştü Öksüm, kadın kolları üyeleri ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.
Gürçayır - 13.05.2012
Engelliler Haftası
Bir düğün salonunda düzenlenen geceye, Kayseri Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Osman Kılıç, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Rüştü Öksüm, AK Parti Şarkışla İlçe Teşkilat Başkanı Ercihan Altınkaya, İl Genel Meclis Üyesi Osman Aydın, kadın kolları üyeleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Gürçayır - 04.05.2012
Kaza Geçirenlere 'Bilinçli ve Etkin Yardım' Hayat Kurtarıyor
düzenlediği "Temel İlk Yardım" konulu panelde kaza geçirenlere 'bilinçli ve etkin yardım' yapmanın hayat kurtardığı, ilk yardım konusunun herkesçe öğrenilmesi gerektiği vurgulandı.
Gürçayır - 18.04.2012
Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Kalp Sağlığı Konusunda Halkı Bilgilendirdi
12-18 Nisan tarihleri arasında kutlanan 'Kalp Haftası' nedeniyle Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim elemanları Doç.Dr.Nadiye Özer, Yard.Doç.Dr.Zeynep Karaman...
Gürçayır - 05.04.2012
Kız Lisesinde Meme Kanseri Anlatıldı
Panel Başkanlığını Doç. Dr. Nadiye Özer'in yaptığı programda, Yard. Doç. Dr. Zeynep Karaman Özlü, Araş. Gör. Dr. Dilek Gürçayır ve Araş.
Gürçayır - 02.03.2012
Sivas Valisi Kolat, Şarkışla İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Vali Kolat'ın temaslarında Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Rüştü Öksüm, bazı daire müdürleri de hazır bulundu.
Gürçayır - 23.02.2012
Şarkışla'da Şiir Okuma Yarışması Düzenlendi
Türkçe ve Edebiyat öğretmenlerinden oluşan jürinin önünde şiirlerini okuyan öğrenciler, hünerleri sergiledi. İlköğretim dalında Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'ndan Gizem Balık okuduğu "Babamı Sevdim" adlı şiirle birinciliği alırken, Gürçayır İlköğretim Okulu'ndan Yeşim Ünsal ikinci, Hürriyet İlköğretim Okulu'ndan Şeyma Babadağ ise üçüncü oldu.
Gürçayır - 09.02.2012
Ardahan'daki Silahlı Saldırı
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, merkeze bağlı Gürçayır köyü yolu üzerinde, Şakir Cantimur'a (22) silahlı saldırı düzenledikleri iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.
Gürçayır - 08.02.2012
Ardahan Basınında Bugün
Ardahan'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle: SÜREÇ: "Öldürüp kara attılar" Ardahan kent merkezine bağlı Gürçayır köyü yolunda silahlı saldırıya uğrayan Şakir Cantimur, olay yerinde hayatını kaybetti.
Gürçayır - 07.02.2012
Öldürüp Karların İçine Attılar
Ardahan merkeze bağlı Gürçayır Köyünde hayvancılık yapan 22 yaşındaki Şakir Cantimur'u tabancayla vuran kişiler, cesedini karların içine attı.
Gürçayır - 07.02.2012
Ardahan'da Bir Kişi Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Öldü
Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Gürçayır köyü yolu üzerinde, Şakir Cantimur (22) adlı kişi, henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğradı.
Gürçayır - 07.02.2012
Ardahan'da Silahlı Saldırıya Uğrayan Bir Kişi Öldü (Fotoğraflı
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, merkeze bağlı Gürçayır köyü yolu üzerinde, Şakir Cantimur'a (22) silahlı saldırı düzenlendi.
Gürçayır - 05.01.2012
Duvarı Çatlayan Okulun Öğrencileri Taşınacak
Uçgun, öğrencilerin taşınmasıyla ilgili ihale yapacaklarını, bu okulda eğitim ve öğretim gören çeşitli sınıflardaki toplam 22 öğrenciyi yarıyıl tatilinin ardından Gürçayır beldesindeki Gürçayır İlköğretim Okulu'na taşıyacaklarını söyledi.
Gürçayır - 24.12.2011
Müsteşar Soluk, Şarkışla'da İncelemelerde Bulundu
Altınyayla istikametinden gelen müsteşar Soluk'u, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Cemel Beldesi Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Beldesi Belediye Başkanı Rüştü Öksüm, Kızılcakışla Beldesi Belediye Başkanı Emin Çınar, AK Parti Şarkışla İlçe Teşkilat Başkanı avukat Ercihan Altınkaya, İl Genel Meclis Üyesi Osman Aydın ve AK Parti İlçe Teşkilatı yöneticileri karşıladı.
Gürçayır - 23.12.2011
Üniversite Öğrencileri, İlköğretim Okuluna Kitap Hediye Etti
Cumhuriyet Üniversitesi'nde (CÜ) çeşitli branşlarda öğrenim gören bir grup öğrenci, Şarkışla'nın Gürçayır beldesi ilköğretim okulu kütüphanesine kendi harçlıklarıyla aldıkları çeşitli kitapları hediye etti.
Gürçayır - 16.12.2011
Yerli Malı Haftası
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır beldesindeki ilköğretim okulunda Yerli Malı Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Gürçayır - 16.12.2011
Şarkışla'da Trafik Denetimleri
Sivas-Kayseri karayolu Gürçayır beldesindeki kavşakta uygulama yapan ekipler, yaklaşık bir saat süren denetimde 5 sürücüye cezai işlem uyguladı.
Gürçayır - 04.11.2011
Organ Bağışında Bulunan Ailelere Hüzünlü Ödül Töreni
Daha sonra Denizli Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşip organları bağışlanarak 29 kişinin hayata bağlanmasını sağlayan Firdevs Gürçayır, Mustafa Usluer, Tefekkül Şit, Mustafa Abuşaha, Mehmet Yavuzyılmaz, Hakan Baklan ve Alim Karabuğa'nın yakınlarına plaket takdim edildi.
Gürçayır - 14.10.2011
Gürçayır Belediye Başkanı Öksüm, Şarkışla Kaymakamı Uçgun'u Ziyaret Etti
Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır beldesi belediye başkanı Rüştü Öksüm, Kaymakamı Abdullah Uçgun'u makamında ziyaret etti.
Gürçayır - 13.10.2011
Şarkışla'da Trafik Denetimleri
Sivas-Kayseri Karayolu Gürçayır beldesi kavşağında yaptıkları uygulamada, hız sınırını aşan bir kişiye de para cezası uyguladı.
Gürçayır - 23.09.2011
Gürçayır Belediye Başkanı Öksüm, Kaymakam Uçgun'u Ziyaret Etti
Gürçayır Beldesi Belediye Başkanı Rüştü Öksüm, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun'u ziyaret etti.
Gürçayır - 28.08.2011
Şarkışla'da Kuru Ot Yangınları
Şarkışla ilçesinde kuru ot yangınlarında artış oldu. Dikili köyü ve Sağır Mahallesindeki arazide çıkan kuru ot yangını, Şarkışla Belediyesi itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. Yangını söndürmek için yoğun çaba sarf eden ekipler, daha sonra Kızılcakışla, Gürçayır ve Cemel beldesindeki arazilerde çıkan kuru ot yangınlarına müdahale etti.
Gürçayır - 19.08.2011
Ardahan'da Somali İçin Yağmur Duası
Açlık ve kuraklığın pençesinde kıvranan Somali için ülke genelinde yardım kampanyası sürdürülürken, Ardahanlılar da Somali için yağmur duasına çıktılar. Ardahan Müftülüğünün organizasyonu ile bugün saat 09. 00'da Gürçayır mahallesinde kuraklık nedeniyle ölümlerin artığı Somali için yağmur duası düzenlendi.
Gürçayır - 19.08.2011
Ardahan'da, Somali İçin Yağmur Duası Yapıldı (Fotoğraflı
Ardahan'da, kuraklık yaşanan Somali için yağmur duası yapıldı. Ardahan Müftülüğünün organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte, Ardahanlılar çocuklarıyla birlikte Gürçayır Mahallesi çevre yolu üzerinde toplandı.
Gürçayır - 19.08.2011
Ardahan'da Somali İçin Yağmur Duası
Açlık ve kuraklığın pençesinde kıvranan Somali için ülke genelinde yardım kampanyası sürdürülürken, Ardahanlılar da Somali için yağmur duasına çıktı. Ardahan Müftülüğü'nün organizasyonu ile bugün saat 09. 00'da Gürçayır Mahallesi'nde, kuraklık nedeniyle ölümlerin artığı Somali için yağmur duası düzenlendi.
Gürçayır - 16.07.2011
Gürçayır'daki Festival, Silvan'daki Hain Saldırı Nedeniyle İptal Oldu
Şarkışla ilçesi Gürçayır beldesinde "5. Gurbetten Sılaya Kültür ve Sanat Festivali", Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edilmesi nedeniyle iptal edildi.
Gürçayır - 15.07.2011
Şarkışla'da Dolu Ekili Arazilere Zarar Verdi (Fotoğraflı
Şarkışla'ya bağlı Gürçayır beldesinde yaklaşık 20 dakika etkili olan dolu, ekili arazilere zarar verdi.
Gürçayır - 13.07.2011
Nefes Borusuna Yemek Kaçan Yaşlı Kişi Öldü
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde nefes borusuna yemek kaçan yaşlı kişi öldü. Edinilen bilgiye göre, Gürçayır beldesinde yaşayan 71 yaşındaki Mahmut Çeper'in yediği yemek nefes borusuna kaçtı.
Gürçayır - 13.07.2011
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Kızılay Şarkışla Şubesi'nin katkılarıyla iki okula voleybol ve basketbol sahası yaptırılıyor. Kızılay Şarkışla Şubesi Başkanı Şükrü Yılmaz ve Kemal Erdoğmuş, Sivas-Kayseri karayolu bölünmüş yol çalışmalarını üstlenen Köln inşaatı yetkilileriyle görüşmesinin ardından Mehmet Tuna İlköğretim okulu ve Kız Teknik Meslek Lisesi'nin voleybol ve basketbol sahalarının yapımına başlandı. Çalışmalara Şarkışla Belediyesi'nden de toprak hafriyatının taşınması ve çevre düzenleme çalışmalarına destek geldi. Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt, Kızılay Şarkışla Şubesi Başkanı Yavuz Şükrü Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Kemal Erdoğmuş da çalışmaları birlikte inceledi. Yılmaz, bir ülkenin gelişmesinin ancak eğitimle olduğunu belirterek, "Eğitimde ancak yeterli araç, gereç ve yeterli alanlarla olur. Her şey devletten beklenilmemeli. Eğer hayır sahipleri hayırlarda bulunmak istiyorlarsa, yapacakları hayrın nerelerde fayda sağlayacağını araştırmaları, en güzel yerlerde hayırlarını kullanmaları konusunda araştırma yapmalarını tavsiye ederim" dedi. -ŞARKIŞLA BELEDİYESİ'NE KÜÇÜK KAZIYICI ALINDI- Şarkışla Belediyesi, araç parkını genişletiliyor. Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dar sokaklar ve kaldırımlarda kullanılmak üzere yeni bir kazıyıcı aldıklarını belirtti. Gültekin, dar alanlarda mevcut kazıyıcı iş makinelerini kullanamadıklarını, insan gücünü kullanmak zorunda kaldıklarını, bunun da zaman kaybına neden olduğunu belirtti. Bu nedenle bu kazıyıcıyı aldıklarını ifade eden Gültekin, "Kazıyıcıyı 90 bin liraya mal ettik. Devlet Malzeme Ofisi kanalıyla aldığımız bu küçük canavar 4, 3 ton ağırlığında ve her yere girebilen dar alanlarda bile çalışabilen iş makinesi. Şarkışlamıza hayırlı olsun. Bu kazıyıcıyı kaldırım çalışmaları ve mezar kazma işlerinde de kullanacağız" dedi. - KAYMAKAMDAN 4 ÇOCUĞUYLA BİRLİKTE YARDIM İSTEDİ - Şarkışla ilçesinde 5 çocuklu bir kadın, Kaymakam Abdullah Uçgun'dan yol parası için maddi yardım talebinde bulundu. Biri sırtında bağlı olan 4 çocuğuyla kaymakam Uçgun'un makamına giren 27 yaşındaki Sevgi Şahin adlı kadın, Gürçayır beldesinde bulunan akrabalarının yanına geldiğini, akrabalarının kendisini kabul etmemesi üzerine dönüş parası olmadığı için Sivas'a gidemediğini belirtti.
Gürçayır - 30.06.2011
Şarkışlalı Merhum Gazeteci Burak Erdoğmuş, Mezarı Başında Anıldı (Fotoğraflı
Şarkışla'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden gazeteci Burak Erdoğmuş, mezarı başında okutulan hatim duası eşliğinde anıldı. Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır beldesinde 30 Haziran 2008'de geçirdiği trafik kazası sonucu genç yaşta hayatını kaybeden, AA Şarkışla Yurt Muhabiri Kemal Erdoğmuş'un oğlu gazeteci Burak Erdoğmuş için mezarı başında düzenlenen törene, Erdoğmuş'un ailesi, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Emniyet Müdürü Vekili Komiser Turgay Dural, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt, Şarkışla Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Hacıümmetoğlu, Özel İdare Müdürü Yavuz Şükrü Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Erdoğmuş ve basın mensupları katıldı.
Gürçayır - 27.06.2011
Sivas'ta Çatı Yangını
Alınan bilgiye göre, Pınarönü Mahallesi Ulu Cami Caddesi'nde faaliyet gösteren bir ekmek fırınının çatı katından yoğun duman çıktığını gören vatandaşlar, durumu fırın çalışanlarına iletti. Fırın çalışanlarının bildirmesi üzerine, iş yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Cemel ve Gürçayır beldelerine ait itfaiye araçları ile Şarkışla Belediyesine ait sulama aracı da yangın mahalline geldi.
Gürçayır - 17.06.2011
Kaymakam Çapaçı Kadınları Ziyaret Etti
Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır kasabasında tarlada şeker pancarı çapası yapan bayanları ziyaret etti.
Gürçayır - 05.05.2011
Şarkışla Kız Teknik Meslek Lisesi Bahçesinde Su Kuyusu Açıldı
Şarkışla Kız Teknik Meslek Lisesi bahçesinde ağaçlandırma çalışmaları nedeniyle su kuyusu açıldı. Alınan bilgiye göre, geçen ay ağaçlandırma çalışması yapılan Kız Teknik Meslek Lisesi bahçesinde açılan su kuyusunun masrafları Şarkışla Kaymakamlığı, Şarkışla Belediyesi ve Gürçayır belde belediyesi tarafından karşılandı.
Gürçayır - 03.05.2011
Şarkışla'da Bölünmüş Yol Çalışmaları
Şarkışla ilçesinde bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Kayseri-Sivas il sınırı olan Beştepeler mevkisi ile Şarkışla arasındaki yolda ekipler, bölünmüş yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışma nedeniyle bölgede araçlara tek şeritten yol veriliyor. Yetkililer, hava şartlarına göre tek şeritteki çalışmaların 15 gün içerisinde bitirileceğini, diğer şeritteki yol yapma çalışmasına başlanacağını kaydetti. Kayseri-Sivas karayolu, Gürçayır beldesi ile Şarkışla sanayi giriş çıkışında sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyaran yetkililer, çalışmanın yapıldığı bölgede trafik işaret ve işaretçilerine mutlaka uyulmasını istediler.
Gürçayır - 26.04.2011
Traktör Baraj Gölüne Düştü
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde manevra yapan traktör baraj gölüne düştü. Sürücü, olaydan yara almadan kurtuldu. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Gürçayır beldesinde yaşayan Baki Öksüm, dinlenmek için 66 HA 496 plakalı traktörle Şarkışla Barajı çevresine gitti.
Gürçayır - 08.04.2011
Liseye 75 Çam Ağacı Dikildi
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne, 75 çam ağacı dikildi. Öğrenciler, Sivas Orman Müdürlüğü'nce gönderilen 7 yaşındaki çamları özenle toprakla buluşturdu. Öğrencilere, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt, İlçe Jandarma Komutanı Enver Nişancı da eşlik etti. Okulun ön bahçesine dikilen ağaçlar öğrencileri sevindirdi. Su kuyusu bulunmayan okul bahçesi için de Gürçayır Belediye Başkanı Rüştü Öksüm'ü arayan Şarkışla Kaymakamı Uçgun, başkandan su sözü aldı.
Gürçayır - 04.04.2011
Sivas-Kayseri Karayolunda Alt Geçit Çalışmaları
Çalışmaların bir ay süreceğini belirten yetkililer, ardından da sanayi kavşağı ile Gürçayır beldesi arasında iki alt geçit çalışması başlayacağını söyledi.
Gürçayır - 04.03.2011
Şarkışla Kanak Boğazı Barajı'nın Temeli Atıldı
Gedik Ovası'na yapılması planlanan baraj ile Şarkışla ve Gürçayır kasabasının içme su problemi çözülecek.
Gürçayır - 26.02.2011
Gürçayır Belediye Başkanı Öksüm'ün Kavşak Talebi
Öksüm, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun'dan Sivas-Kayseri Karayolu Üzerinde Bulunan Beldelerinin Girişine Kavşak Yapılmasını İstedi.
Gürçayır - 24.02.2011
Ayşenur Öksüm'ü Protokol Evinde Tebrik Etti
'Madalyalı Kahraman Şehir Yarışması'nda Birinci Gelen Gürçayır Kenan Evren İlköğretim Okulu 8.sınıf Öğrencisi Ayşenur Öksüm'nın Başarısını Şarkışla Protokolü de Paylaştı.
Gürçayır - 19.02.2011
"Madalyalı Kahraman Şehir Yarışması"
Gürçayır Kenan Evren İlköğretim Okulu 8.sınıf Öğrencisi Ayşenur Öksüm, Başarısını Kaymakam Abdullah Uçgun ile Birlikte Kutladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gürçayır Haberleri | Gürçayır Haber - Haberler - Sayfa 6 - Gürçayır haberleri, son dakika gürçayır haber ve gelişmeleri burada. Sivas'ta Trafik Kazaları: 8 Yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 09:42:52. #1.14#

title