Gürçayır Haberleri

Gürçayır haber, Gürçayır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürçayır - 14.04.2016
Kutlu Doğum Haftası
Yürüyüşe İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gürçayır - 28.03.2016
Muhsin Yazıcıoğlu'nun Vefatının 7. Yılı
Programa, Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, MHP Şarkışla İlçe Başkanı Yaşar Aşkın, BBP il ve ilçe teşkilatları, Yazıcıoğlu'nun ablası Maviş Ocak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gürçayır - 13.03.2016
Başkent'te Çiğdem Şenliği
Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü ve Somut Olmayan Kültürel Miras Enstitüsü ortaklığında 3. Hamamönü Çiğdem Şenliği düzenledi. Program, müze çalışanlarından Şafak Yılmaz'ın Kerem ile Aslı hikâyesini anlattığı meddah gösterisi ile başladı. Sonrasında 'Kıştan Bahara Geçiş Ritüelleri' konulu bir panel düzenlendi. Panelde ilk olarak Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Pervin Ergun, 'Kıştan Bahara Yeni Gün Nevruz' konulu bir sunum yapıldı. İkinci olarak Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yrd. Türk Halk Bilimi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç.Dr. Dilek Türkyılmaz 'Türklerde Sabantoy Bayramı' konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ardından Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü Başkan Yrd. Doç. Dr. Evrim Ölçer Özünel 'Bir Çiçek Bin Kültür: Kültürel Çeşitlilik ve Sürdürülebilir Kalkınma İçin Çiğdem Vakti' konulu bir sunum yaptı. Son olarak Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Selcan Gürçayır Teke 'Kültürel Mekanların Dönüştürücülüğü ve Ankara'da Hıdırellez Kutlamaları' adlı bir sunumda bulundu.
Gürçayır - 23.12.2015
Şarkışla'da Onarılan Okul Eğitime Açıldı
Şarkışla ilçesine bağlı Dikili köyünde onarımı yapılan okul yeniden eğitime açıldı.  Dikili köyünde düzenlenen törende konuşan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Şarkışla'ya eğitim konusunda çok önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Ayhan, hizmetlerin gerçekleşmesinde katkısı bulunanlara teşekkür etti.  Açılışa, vali yardımcıları Mehmet Şerif Olcaş ve Turgay İlhan ile Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, kaymakam adayı Ahmet Turan Erdem, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve Gürçayır belde belediye başkanı Osman Özkan ve öğrenciler katıldı.
Gürçayır - 04.11.2015
İlçe Belediye Başkanları Şarkışla'da Bir Araya Geldi
Şarkışla, Altınyayla, Gemerek, Deliilyas, Çepni, Sızır, Gürçayır ve Cemel belediye başkanları Şarkışla ilçesinde bir araya geldi.
Gürçayır - 16.10.2015
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Gürçayır beldesinde yaşayan 80 yaşındaki hayırsever vatandaş Ahmet Avcı'nın Gürçayır İlk/Ortaokulu'nun bahçesine yaptırdığı 2 derslikli anaokulunu gezen Pektaş, Avcı'ya eğitime sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
Gürçayır - 12.10.2015
Genel Seçime Doğru
Ziyarete, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, MHP İlçe Başkanı Yaşar Aşkın ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
Gürçayır - 01.10.2015
İlköğretim Haftası
Programına, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Gürçayır - 16.09.2015
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Kooperatifte çıkan yangın hasar oluşturdu  Şarkışla ilçesi, Gürçayır beldesindeki Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde çıkan yangın hasara neden oldu.
Gürçayır - 18.08.2015
Tunceli Ovacık'ta Yaralanan Polis Memuruna Ziyaret
Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay ve polis memurları Toy'u Gürçayır'daki baba evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Gürçayır - 22.07.2015
Şarkışla İlçesinde Altyapı Çalışmaları
Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, yaptığı açıklamada, Cemel ve Gürçayır belediyeleri ile İller Bankasının (İLBANK) "Belediyelerin Su ve Kanalizasyon Altyapı Projesi" desteğiyle yapımına başlanan atık su arıtma tesisi ve kısmi kanalizasyon yapımında yüzde 40'lık seviyeye gelindiğini belirtti.
Gürçayır - 21.07.2015
Kaymakam Gül İçin Veda Yemeği Düzenlendi
Veda yemeğine Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, daire amirleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Gürçayır - 18.07.2015
Ramazan Bayramı Kutlanıyor
Bayramlaşma programına, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Başkentteki Şarkışlalılar Derneği Başkanı Muammer Timurkaynak, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gürçayır - 17.07.2015
Ramazan Bayramı Kutlanıyor
Bayramlaşma programına, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Gürçayır - 11.05.2015
Sivas'tan Kısa Kısa
Gürçayır'da yapımı süren halı saha Şarkışla'ya bağlı Gürçayır'ın Belediye Başkanı Osman Özkan, beldeye yaptırılan halı sahada incelemelerde bulundu.
Gürçayır - 07.05.2015
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır beldesindeki Gürçayır Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından okulun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kermes düzenlendi.
Gürçayır - 18.04.2015
Kutlu Doğum Haftası
Sivas'ın Ulaş ilçesi ve Gürçayır beldesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
Gürçayır - 11.04.2015
Başkentteki Şarkışlalılar Derneği, Şarkışlalıları Buluşturdu
Programa, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, AK Parti Sivas Milletvekili adayı Adem Yıldırım, MHP Sivas Milletvekili adayı Oğuz Özdemir, siyasi parti ilçe başkanları, ilçede görev yapmış eski belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, iş adamları, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.
Gürçayır - 03.01.2015
MHP Şarkışla İlçe Kongresi Yapıldı
Kongreye MHP Sivas İl Başkanı Serhat Albayrak, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, Merkez İlçe Başkanı Ragıp Özkan ve çok sayıda partili katıldı.
Gürçayır - 29.12.2014
MHP'li Vural, Şarkışla'da Vatani Görevini Yapan Oğlunu Ziyaret Etti
 Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan'ı makamında ziyaret eden Vural, görevinde başarılar diledi.
Gürçayır - 29.12.2014
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Şarkışla Kaymakamı Davut Gül Başkanlığında Aşık Veysel Kültür Merkezi çok amaçlı salonu'nda düzenlenen seçimde, Harun köyü muhtarı Nurettin Nergiz ve Gürçayır Beldesi Doğu mahallesi muhtarı Soner Ünalan, mütevelli heyeti üyeliğine seçildi.
Gürçayır - 10.10.2014
Ardahan Ülkü Ocakları Bingöl'de Meydana Gelen Hain Saldırıyı Kınadı
Bingöl’de dün gece meydana gelen, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu’nun şehit olduğu silahlı saldırıda ağır yaralanan ve tedavisi Ankara’da sürdürülen Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’in memleketi Ardahan merkeze bağlı Gürçayır köyünde toplanan Ürker’in yakınları ve ülkücü gençler, saldırıyı kınadı.
Gürçayır - 17.09.2014
Şarkışla'da Trafik Kazası: 2 Yaralı
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır beldesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Gürçayır - 14.03.2014
Başkent'te 'Çiğdem Çiçeği' Şenliği Yapıldı
Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Anadolu'da baharın gelişini müjdeleyen çiğdem çiçeği gezdirme geleneğini yaşatmak amacıyla Çiğdem Şenliği düzenledi.     Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Bölüm Başkanı aynı zamanda UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz'un da katıldığı ‘Çiğdem Çiçeği’ konulu panel ile başlayan program, çeşitli etkinliklerle devam etti.     Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi konferans salonunda gerçekleşen panele konuşmacı olarak katılan Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Evrim Ölçer Özünel, çiğdem gezdirmeyi sürdürülebilir kalkınma ve somut olmayan kültürel miras yönetimi bağlamında değerlendirirken, Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Tuba Saltık Özkan, Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Topluluğu'nun Ankara, Yozgat ve Çankırı'da gerçekleştirdiği Çiğdem kutlamaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca panelde Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Öğretim Görevlisi Dr. Selcan Gürçayır Teke Çiğdem Günü'nü Somut Olmayan Kültürel Miras Temsili Listesi açısından değerlendirirken Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Koordinatörü Dr.
Gürçayır - 08.02.2014
Yerel Seçime Doğru
AK Parti, Gürçayır beldesinde seçim bürosunu açtı.
Gürçayır - 25.01.2014
AK Parti Sivas İlçe ve Belde Adayları Belli Oldu
6 belde belediyesinin başkan adayı ise, Delilyas Mehmet Tek, Sızır Cemal Gülcemal, Çepni Ahmet Güneş, Cemel Hakverdi Bulut, Gürçayır Hayri Solmaz, Güneykaya Mehmet Akpınar olarak belirlendi.
Gürçayır - 04.01.2014
Yerel Seçimlere Doğru
BBP'nin Şarkışla, Gürçayır ve Cemel belediye başkan adayları belirlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gürçayır Haberleri | Gürçayır Haber - Haberler - Sayfa 4 - Gürçayır haberleri, son dakika gürçayır haber ve gelişmeleri burada. Şarkışla'da İftar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 18:31:05. #1.14#

title