Güniz Akkuş, Hakim Karşısında

Güniz Akkuş, Hakim Karşısında

İstanbul -(dha)- Polislikten Atıldıktan Sonra Çete Kurduğu İddiasıyla Tutuklanan Güniz Akkuş'un, Reina'nın Sahibi Mehmet Koçarslan'ı Tehdit Ettiği Ve Kendisini Engellemeye Çalışan Ali Hacısüleymanoğlu'nu Da Kasten Yaralamaya Teşebbüs Ettiği İddiasıyla Yargılanmasına Başlandı. 11,5 Yıla Kadar Haps...

Güniz Akkuş, Hakim Karşısında

İSTANBUL -(DHA)- Polislikten atıldıktan sonra çete kurduğu iddiasıyla tutuklanan Güniz Akkuş`un, Reina`nın sahibi Mehmet Koçarslan`ı tehdit ettiği ve kendisini engellemeye çalışan Ali Hacısüleymanoğlu`nu da kasten yaralamaya teşebbüs ettiği iddiasıyla yargılanmasına başlandı. 11,5 yıla kadar hapsi istenen Akkuş, Kırklareli F Tipi Cezaevi`ne nakledildiği için duruşmaya katılmazken, avukatı İlhami Yelekçi uzlaşma talebinde bulundu.

Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada söz alan Güniz Akkuş`un avukatı İlhami Yelekçi, kavga sırasında müvekkilinin boğazının sıkıldığını ve kendisinin taciz edildiğini düşündüğünden, eylemin, `kavgada silah göstermek` olarak gerçekleştiğini söyledi. Güniz Akkuş`un daha sonra ifadesinde olayı açık şekilde anlatmasına rağmen, nasıl `yaralamaya teşebbüsten` dava açıldığını anlayamadıklarını belirten Yelekçi, suçlardan `zincirleme şekilde hakaret` ve `tehdit` suçunun da uzlaşmaya tabi olduğunu hatırlatarak, müvekkili için uzlaşma prosedürünün uygulanmasını istedi.

Avukat Yelekçi `ruhsatsız silah` suçundan cezalandırma yoluna gidilse dahi, suçun alt sınırının 1 yıl olduğunu belirterek, cezanın tecil yada paraya çevrilebileceğini ifade etti. Yelekçi ayrıca, müvekkilinin sabit ikametkah sahibi olmasının de dikkate alınarak tahliyesine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, delil durumu ve sanığın ifadesinin alınamaması nedeniyle tahliye talebini reddederek duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA