Güneydoğu'daki Operasyonlar

Güneydoğu'daki Operasyonlar

Güvenlik Güçleri, Batman'da Yol Üzerine Tuzaklanmış Mayın Buldu. Tunceli ve Şırnak'ta Sığınaklarda Çeşitli Yaşam Malzemeleri, Roketatar ve Law Silahı ile Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi.

Güneydoğu'daki Operasyonlar

Güvenlik güçleri, Batman'da yol üzerine tuzaklanmış mayın buldu. Tunceli ve Şırnak'ta sığınaklarda çeşitli yaşam malzemeleri, roketatar ve Law silahı ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Batman'ın Hasankeyf İlçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından dün saat 15.20 sıralarında terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensupları tarafından yol üzerine tuzaklanmış anti personel mayının bulunarak, uzman ekiplerce imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, Tunceli'nin dağlık arazi kesiminde 11 Şubat Pazar günü saat 10.00'da gerçekleştirilen arazi arama tarama faaliyetinde, terör örgütü mensuplarınca kullanılan iki adet sığınakta çeşitli yaşam malzemeleri ile tuzaklanmış el bombası düzeneği ele geçirildiği ve kullanılmaz hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde aynı gün saat 08.00 sıralarında gerçekleştirilen çalışma sırasında ise bir sığınak içerisinde terör örgütüne ait bir adet RPG-7 roketatar silahı, bu silaha ait mermi ve sevk fişekleri ile iki adet Law silahı ve bol miktarda hafif silah mühimmatının ele geçirildiği, malzemelerin adli makamlara teslim edildiği bildirildi.

Kaynak: AA