Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 03.09.2020
Coğrafi işaret tescilinde Şanlıurfa, başvurusunda Gaziantep önde
Bölgelerde lider Karadeniz Coğrafi işaret tescilinde bölge kategorisine bakıldığında ise Karadeniz Bölgesi 111 ürünüyle ilk sırayı aldı. Bu bölgeyi 80 coğrafi işaretli ürünüyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi, 78 ürünle Ege Bölgesi izledi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 02.09.2020
Gaziantep ağustos ayında ihracatını yüzde 9,4 artırdı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin lokomotifi konumundaki Gaziantep, ağustos ayında ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,4 artırarak, 605 milyon 430 bin dolara çıkardı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 02.09.2020
Batman Valiliği'nden Cumhuriyet Gazetesi yazarı Özgentürk'ün yazısıyla ilgili açıklama
Açıklamada, "Bilhassa ergen intihar ve intihara teşebbüslerine dair derinlemesine ve çok yönlü çalışmalar tarafımızca yürütülmektedir. Halihazırda yürütülmekte olan çalışma kapsamında tamamlanmış intihar vakalarının aile ve yakınlarıyla müntehirin psiko sosyal durumu aydınlatılmaya çalışılırken, aile bireyleriyle talepler doğrultusunda psikolojik görüşmeler sağlanmakta veya gerekli yönlendirmeler gerçekleştirilmektedir." denildi. Batman'daki intihar olaylarının Türkiye genel verilerine oranının yüzde 0,5 olduğu bildirilen açıklamada, şunlar yer aldı: "Batman'ın intihar ve intihara teşebbüs verilerinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Türkiye genel verileriyle dikkat çekici bir farklılığının olmadığı görülmüştür.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 02.09.2020
Güneydoğu'dan 8 ayda 5,5 milyar dolarlık ihracat
Kileci, yazılı açıklamasında, ağustos ayında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8'lik artışla 723 milyon 221 bin dolarlık ihracat yapıldığını kaydetti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 28.08.2020
"Uzaktan Eğitim Platformu" 15 üniversitenin hizmetine sunulacak
"Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm" adı verilen bu projenin ilk aşamasında, ağırlıklı olarak Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yeni kurulmuş 16 üniversitedeki öğretim elemanları ve öğrencilerin dijital yetkinliklerini geliştirmeye yönelik program düzenlendiğini ifade eden Saraç, "Bu kapsamda şu ana kadar Anadolu Üniversitesi iş birliğiyle 10 bin 725 öğretim elemanına çevrimiçi olarak 'Dijital Çağda Öğrenme ve Öğretme' ve 61 bin 346 öğrencimize de bir dönemlik kredili olarak 'Dijital Okuryazarlık' dersleri verildi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 20.08.2020
DİYARBAKIR Büyükelçiden Vali Karaloğlu'na Japon turistlerle ilgili ortak çalışma önerisi
Büyükelçiden Vali Karaloğlu'na Japon turistlerle ilgili ortak çalışma önerisiJAPONYA'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'na yaptığı ziyarette, ülkesinin vatandaşlarının Güneydoğu Anadolu Bölgesi kentlerine ilgi gösterdiğini belirterek, bu konuda ortak...
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 19.08.2020
Çadırda geçen hayatlar: Mevsimlik tarım işçileri
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden fındık toplamak için Samsun'un Çarşamba ilçesine gelen mevsimlik tarım işçileri, Kumköy Mahallesi'nde kurdukları çadırlarda konaklıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 17.08.2020
Enuygun.com'dan 7 bölgenin en iyi fotoğraf çekilecek noktaları
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Güneydoğu Anadolu'nun mistik ve etkileyici atmosferi fotoğraf tutkunlarını kendine çağırıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 12.08.2020
Düzce'de tarım işçileri koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık kontrolünden geçirildi
Sağlık Müdürlüğü ve bölgede fındık gelirinin arttırılması amacıyla "Değerli Tarım" projesi yürüten Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret ekipleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen mevsimlik tarım işçilerini yerleştikleri alanlarda ziyaret ederek sağlık taramasından geçirdi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 10.08.2020
Güneydoğu ihracatının gözde pazarı Orta Doğu
Güneydoğu Anadolu Bölgesi, 2020 yılının 7 aylık döneminde Orta Doğu'nun başı çektiği 187 ülkeye, 4 milyar 819 milyon 40 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 08.08.2020
20 YILDIR 'MIRRA' YAPIYOR
MARDİN'in Derik ilçesinde, 'Mırracı Heno' olarak bilinen 6 çocuk babası Hamdullah Aktay (52), 20 yıldır Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıkça tüketilen acı kahve 'mırra' yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Yayla mesaisini tamamlayan Doğu Anadolu'daki göçerler dönüş yolunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 04:22:19. #1.14#

title