Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 24.10.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi sanayicileri istihdam teşvikine ilişkin kanun teklifinden memnun
İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilmesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki iş insanlarını sevindirdi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 23.10.2020
Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Antalya'da toplantı düzenleyecek
Federasyondan yapılan açıklamaya göre, toplantıda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerde güreşi canlandırmak için başlatılan ve gençleri Türk sporuna kazandırarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlayan projenin ayrıntıları görüşülecek.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 22.10.2020
Tanı yöntemlerinin yaygınlaşması meme kanserinde erken teşhisi kolaylaştırıyor
"Kadınlarda Marmara ve Ege'de farkındalık daha fazla" Cantürk, Türkiye'de, özellikle Marmara ve Ege Bölgesi'nde kadınların doktora gitme oranı daha yüksek olduğu için meme kanserinin daha erken teşhis edildiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kadınların hekime gitme oranları daha düşük.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 21.10.2020
Mezopotamya'nın turistik zenginlikleri Rusya pazarında tanıtılıyor
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin bilinilirliğinin artırılması amacıyla başlatılan Mezopotamya Tanıtım Programı kapsamında Rus turizm acentası sahipleri bölgede ağırlanıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 21.10.2020
Mardin'de Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'nın ön toplantısı yapıldı
Gerçekleştirilecek olan Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı kapsamında turizm alanında yerel ve ulusal aktörlerle bir araya gelerek bölgenin öne çıkan destinasyonları ve rotlarını belirleyeceklerini ifade eden Demirtaş, şöyle devam etti: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde değişimin yaşandığını, turizm ve seyahat konularının konuşulduğunu yansıtmalıyız.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 18.10.2020
Malatya'dan Avrupa ülkeleri ve ABD'ye dondurulmuş gıda ihracatı
Kentte dondurulmuş tarım ürünleri ihraç etmek amacıyla fabrika kuran firmaya da destek verdiklerini aktaran Tunç, şunları kaydetti: "Burası Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde tek ve ilk.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 17.10.2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de konuştu: (2)
Hakkari'nin bir huzur kenti olduğunu ifade eden Bakan Soylu, şöyle dedi: "Madenler açılmaktadır, o dönemler bitti artık. Hayvanlar yaylalara çıkmaktadır, o dönemler bitti artık. Sınır kapıları işlemektedir. Sınır kapılarının öncesinde vergi almak, vergi salmak, bunlar tükenmiştir artık. Bunları başarıyla söyleyebilecek bir anın sahibiyiz, Allah'ımıza hamdolsun. Milletimizle birlikte olmak, onların bize itimatını ve güvenini sürekli sahada tesis etmek, buradaki huzurun bir an önce burayla buluşmasını sağlayabilecek en önemli etmenlerden bir tanesidir. Köy, mezra, ahır ve insanları da merak edip çıkmalıyız. Ağaçları da, yaylaları da merak edip çıkmalıyız. Çukurca'dan, Yüksekova, Dağlıca'ya, Şemdinli'ye, Derecik'e sınır etrafında oluşan yola baktık, hızlıca ilerliyor." "Asayiş olayları azaldı" 2019 ile 2020'nin ilk 9 ayları karşılaştırıldığında ülke genelinde tüm asayiş olaylarında Türkiye geneli yüzde 3,6, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüzde 0,4, Hakkari'de ise yüzde 10,7 azalışın gerçekleştiğini belirten Soylu, şu bilgileri verdi: "Terörle mücadelede başarı elde ettikçe güvenlik güçlerimiz asayişle mücadeleye de artık vakit ayırmaktadır. Tüm asayiş olayları aydınlatmada Hakkari, Türkiye'nin neredeyse 7 puan üstündeydi, yani olay oluyor, aydınlanmıyordu. Türkiye geneli yüzde 86, Doğu Anadolu Bölgesi yüzde 92,7, Hakkari'de yüzde 93,7. Mal varlığına karşı işlenen suçlarda hem Türkiye hem de Doğu Anadolu Bölgesi'ne göre keskin ve yüksek bir azalma görüyoruz. Türkiye'de yüzde 6,6, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüzde 5,5, Hakkari'de ise yüzde 32,1'lik bir azalma söz konusu. Mal varlığına karşı işlenen 9 suçta, Türkiye'de yüzde 7,8, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüzde 4,4, Hakkari'de ise yüzde 38'lik bir azalış mevcut. Evden hırsızlık olaylarında ise mal varlığına karşı işlenen olaylardan ve mal varlığına karşı işlenen 9 suçtan çok daha büyük ve keskin bir azalış görüyoruz. Türkiye'de yüzde 13,2, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüzde 3, Hakkari'de ise yüzde 71,2'lik bir azalış var. Evden hırsızlık günlük olay sayısında Türkiye'de yüzde 54, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 8, Hakkari'de ise bu sayı sıfır. Kişilere karşı işlenen 10 suça baktığımızda Türkiye'de yüzde 4,8, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 5,1'lik artış, Hakkari'de ise yüzde 3,9'luk bir azalış var." Huzur derken Hakkarililere ve ülkedeki vatandaşlara altı boş bir kavram sunmadıklarını vurgulayan Soylu, "Mal varlığına karşı işlenen suçların aydınlatılmasındaki durum Türkiye'de yüzde 53'tür. Doğu Anadolu ve Hakkari'de ise oranlar neredeyse aynıdır. Bölgede yüzde 70,2, Hakkari'de ise yüzde 70,8. Bu çerçeveye ilk baktığımızda hem Türkiye, hem Doğu Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi kapsamında hiçbir asayiş başlığında başarısız olmadığımızı görüyoruz ancak bazı oranların elbetteki daha aşağıya çekilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 16.10.2020
Şanlıurfa'da fıstıkları koyacak yer kalmadı
Şanlıurfa'da, bu yıl hasadı gerçekleştirilen ve halk arasında 'yeşil altın' olarak nitelendirilen Antep fıstığında rekoltenin yüksek olması nedeniyle Şıracılar Pazarı'nda fıstıkları koyacak yer kalmadı. Depoların ve ambarların dolup taştığı pazarda fıstıklar naylon çadırlarda istiflenerek satışa sunuluyor.   Türkiye'nin en verimli arazilerinin bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bu yıl hasadı tamamlanan fıstıkta rekolte 200 bin ton civarında gerçekleşti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 15.10.2020
15 Ekim hava durumu: Bugün hava nasıl olacak? İstanbul - Marmara, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi
Bugün hava nasıl olacak? Bugün hava sıcaklığı kaç derece olacak? 15 Ekim Perşembe hava durumu... 15 Ekim hava durumu İstanbul, Ankara | Marmara, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi'nde hava nasıl olacak? Hava durumu haritası
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 11.10.2020
Bakan Karaismailoğlu: "Türkiye'nin bölgesinde lider, dünyada önde gelen ülkeler arasında olmasını...
"Çift tüp T1 ve T2 tünellerinde çalışmalara devam ediyoruz" 2020 yılı içerisinde 500 metrelik bitümlü sıcak kaplamalı bölünmüş yolla birlikte, 151 metrelik Çığlı Köprüsü'nü, 180 metrelik Dotkan-1 ve 159 metrelik Dotkan-2 Köprülerini tamamlayacaklarını da açıklayan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ekim ayı içerisinde, planlanan tüm işlerimizi tamamlamış olacağız. Projede 8 bin 530 metre uzunluğundaki çift tüp T1 ve T2 tünellerinde çalışmalara devam ediyoruz. Başkale-Hakkari Ayrımı-Yüksekova-Esendere Yolu'nu 2021 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu noktada, Cumhurbaşkanımızın Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne verdiği önem ve önceliğe dikkat çekmek istiyorum.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 08.10.2020
Doğu Anadolu'da yağış nedeniyle bal rekoltesi azaldı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Adem Ertaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bal rekoltesinin önceki yıllara göre ciddi miktarda azaldığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Güneydoğu'daki üreticiye faizsiz tohum ve gübre desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 20:14:35. #1.16#

title