Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 07.12.2020
GAP'ta arazi toplulaştırma çalışmaları sürüyor
Yıldız, arazi toplulaştırmasıyla sulama, tarla içi geliştirme işlemleri gibi diğer altyapı hizmetlerinin de birlikte düşünülmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Bu kapsamda GAP'ın temel hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sahip olduğu kaynakları değerlendirerek, yöre halkının gelir düzeyini ve yaşam kalitesini yükseltmek, bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını gidermek, kırsal alandaki verimliliği ve istihdam olanaklarını artırarak ulusal düzeyde ekonomik gelişme ve sosyal istikrar hedeflerine katkıda bulunmaktır.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 30.11.2020
Çöl tozunun koronavirüs taşıma ihtimali yok
Toros, Türkiye'nin zaman zaman çöl tozu etkisi altına girdiğini dile getirerek, şöyle devam etti: "Atmosferik şartlar ve yukarı seviyelerdeki güneyli akımlar sebebiyle ülkemiz düşük yoğunlukta çöl tozu etkisindedir. Ayrıca Türkiye şu anda yüksek basınç alanı etkisi altında. Türkiye'nin güney bölgelerinden başlayarak çöl tozunun etkisi altına girdi. Bugün ülke genelinin tamamında düşük yoğunlukta çöl tozu etkisi görülüyor. Atmosferik sayısal model sonuçlarına göre, çöl tozu salı gününden itibaren ülkenin batı bölgelerinde etkisini kaybetmeye başlayacak. Çöl tozu ülkenin diğer bölgelerde ise hafta boyunca etkili olacak Çöl tozu ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde daha yoğun olacak.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 26.11.2020
Karacadağ'a mevsimin ilk karı yağdı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tek kayak merkezine ev sahipliği yapan Karacadağ'ın zirvesi beyaza büründü.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 09.11.2020
MİT Cizre'de 4 yıl önce şehit edilen 12 polisin faili teröristi etkisiz hale getirdi
Cizre'de 2016 yılı Ağustos ayında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirilen 12 polisin şehit olduğu 75'inin yaralandığı terör saldırısının planlayıcısı PKK'lı terörist Demhat Sperti kod adlı Mesut Taşkın yurtdışında düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.  MİT'in 20 Ekim'de düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Mesut Taşkın'ın, örgütün Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde düzenlediği çukur olayları sırasında güvenlik güçlerine karşı kullanılan patlayıcıların Türkiye'ye aktarılmasını organize ettiği belirlendi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 09.11.2020
Şanlıurfa'da nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili sırtlan ölü bulundu
Nesli tükenme tehlikesi altındaki çizgili sırtlanlar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde zaman zaman görülebiliyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 07.11.2020
Kahramanmaraş-Göksun yolu açılıyor: 80 dakikalık yol 39 dakikaya düşecek
Söz konusu yol, bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimine de katkı verecek. Yolun hizmete açılmasıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki turizm merkezlerine kolay ve hızlı ulaşımın sağlanması hedefleniyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 06.11.2020
GAP Bölge Kalkınma İdaresi 31 yaşında
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sahip olduğu kaynakları en iyi şekilde değerlendirerek yöre halkının gelir düzeyini ve yaşam kalitesini yükseltmek için çeşitli projeler yürüttüklerini belirterek ulusal...
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 05.11.2020
CHP'li Salıcı, milletvekili çıkaramadıkları 7 ilin il başkanıyla görüştü Açıklaması
Örgütlerin yapacağı çalışmalara genel merkez olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Salıcı, şunları kaydetti: "Bize sonuç getirecek, hayatına CHP'yi birinci önceliğine koymuş yüreklere ihtiyacımız var. Türkiye'nin istikrarı için seçime ihtiyaç var. Vatandaşın geçim sıkıntısını gidermek, vatandaşın geçimini sağlamak için seçime ihtiyaç var. Türkiye'nin 18 yıldır çözülmeyen sorunları var. Türkiye'yi içeride ve dışarıda bekleyen büyük sorunlar var, yönetilemeyen bir Türkiye var. Artık Türkiye'nin CHP iktidarına ihtiyacı var." Salıcı'nın, geçen haftalarda da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 22 il başkanıyla bir araya geldiği bildirildi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 05.11.2020
Gaziantep ihracatta 2020'yi rekorla kapatmak istiyor
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sanayi ve ticaret merkezi konumunda bulunan Gaziantep, salgın sürecindeki gerilemenin hasarlarını onarırken yıl sonunda ihracat rekoru kırmanın hesaplarını yapıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 02.11.2020
Gaziantep FK kaybetmiyor
Böylelikle ligde 6 haftalık yenilmezlik serisi yakalayan Güneydoğu Anadolu Bölgesi temsilcisi, geçen sezon da lig maçlarının 13'ünde berabere kalarak, en çok eşitliği bozamayan ekibi olmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Belediyeler, Diyarbakır'da pandemi sonrası kalkınma için toplandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.08.2021 02:03:20. #1.13#

title