GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HABERLERİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 4.7.2020
Güneydoğu'nun ihracatı "normalleşme" ile artışa geçti
e-ticaretin önemi arttı GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ülke ihracatında önemli payı olduğunu belirtti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 30.6.2020
HRÜ, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki ithal çay tüketimini araştırdı
Harran Üniversitesi (HRÜ) tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yoğun olarak tüketimi yapılan ithal çayın tüketim alışkanlıklarını ve özelliklerini laboratuvar ve yüz yüze anketlerle araştırdı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 29.6.2020
Gaziantep'te "Tarımsal Eğitim ve Yöresel Ürünler İşleme Merkezi" hizmete girdi
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin yöresel tatlarının korunması ve yöredeki çiftçilere doğru tarım tekniklerinin öğretilmesinin amaçlandığı merkez tamamlanarak hizmete başladı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 25.6.2020
Son dakika haberleri: Salgın nedeniyle fındık hasadında ek tedbirler alınacak
MEVSİMLİK İŞÇİLERE TEDBİR Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındık ihracatında büyük potansiyele sahip olan Türkiye'de, hasat hazırlığının başladığını söyledi. Koronavirüs salgınına rağmen fındığın ihracatta ve tüketimde olumsuz etkilenmediğini, daha da değer kazandığını belirten Akça, üreticinin bu süreçte bahçelerinde daha çok çalışarak işçi ücreti ödemekten de kurtulduğunu kaydetti. Fındık bahçesinde çalışan üreticilerin işçi maliyetlerini düşürmesiyle bunu kazanca çevirdiğini anlatan Akça, 'Malum virüs nedeniyle üreticilerimizin büyük bölümü bu sene hasat öncesi hazırlıklarını bahçelerde kendileri çalışarak değerlendirdi. Gerek bahçelerin yabancı ot temizliği, gerekse ilaç ve gübreleme çalışmasını bizzat kendisi yaptı. Böylece günlük yevmiye vermekten de kurtuldu, bu para cebine kaldı. İşçilik maliyetinin azaltılmasıyla fındığı daha da değer kazandı. Bu sene hasatta da genel olarak yerli işçiler fındığını toplayacak. Çünkü Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden daha önceki yıllarda olduğu gibi yoğun bir işçi geleceğini tahmin etmiyoruz.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 19.6.2020
Batman'da etçil çekirge görüntülendi
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Metin Kaplan da Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın görülen çekirgelerin boyunun 20 santimetreye kadar ulaşabildiğini, bu türün özellikle geceleri avlanan etçil çekirgeler olduğunu söyledi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 19.6.2020
Güneydoğu dağlarında aşılanan yabani ağaçlar orman köylüsüne gelir oldu
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde dağlardaki fıstık ve badem aşılanan menengiç ağaçları orman köylüsünün gelir kapısı haline geldi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 15.6.2020
Son dakika haberleri: Gastronomi kentinin kirazı fiyatıyla da rekoltesiyle de sevindiriyor
Son dakika haberine göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Gaziantep'te, bu yıl hem rekolte hem de fiyat yaklaşık üç kat arttı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 11.6.2020
Halı fabrikalarında Kovid-19'a karşı üst düzey tedbirler uygulanıyor
Türkiye'nin önemli ihracat kalemleri arasında yer alan ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yoğunluk kazanan halı fabrikalarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri üst seviyede sürdürülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Güneydoğu'yu Doğu'ya bağlayacak Beğendik Köprüsü ulaşıma açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 09:09:58. #1.14#
title