Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 10.08.2020
Güneydoğu ihracatının gözde pazarı Orta Doğu
Güneydoğu Anadolu Bölgesi, 2020 yılının 7 aylık döneminde Orta Doğu'nun başı çektiği 187 ülkeye, 4 milyar 819 milyon 40 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 08.08.2020
20 YILDIR 'MIRRA' YAPIYOR
MARDİN'in Derik ilçesinde, 'Mırracı Heno' olarak bilinen 6 çocuk babası Hamdullah Aktay (52), 20 yıldır Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıkça tüketilen acı kahve 'mırra' yapıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 06.08.2020
Türkiye'de temmuz ayında yağışlar yüzde 14 azaldı
Türkiye'nin iki bölgesinde yağışlar artarken, bir bölgesinde yağışlar normal civarında seyretti. Temmuz yağışları normaline göre en fazla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kayıtlara geçti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 02.08.2020
GÜNDEM / 2 Ağustos 2020
(Silverstone/16.10) ÖZEL HABER 1- Vücuttaki kimyasal stresi ölçen kiti geliştiren Türk bilim insanı dünya listesinde Koordinatörlüğü Stanford Üniversitesi tarafından yapılan "Dünyanın en etkili bilim insanları" listesinde, vücuttaki kimyasal stresi ölçen yerli ve milli tanı kitini geliştiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Özcan Erel, tıp alanında en üst sıralarda yer aldı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Biyokimya Merkez Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Erel: "Dünyanın en etkili 100 bin bilim insanları listesinde, Türkiye'den tüm alanlardan 196 bilim insanı girdi. Bunun 30'unu tıp alanında çalışmalar yapan bilim insanları oluşturdu. Tıp alanında da en yüksek sıralamada da ismim yer aldı" "Bugüne kadar 436 uluslararası alanda tam metin olarak makalem yayımlandı. Bunlara yapılan 16 binin üzerinde atıf var. Ayrıca, bu çalışmaların 10'u somut ürünlere çevrildi" (Yeşim Sert Karaaslan- Ankara) 2- Hendek kazan deprem uzmanları fay hatlarının röntgenini çekiyor Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Afyon Kocatepe Üniversitesinden ekipler, İzmir'den geçen diri faylarda eski deprem izlerini ve bu fayların deprem üretme potansiyellerini araştırıyor İki yıldır devam eden "İzmir ili Yerleşim Alanından Geçen Diri Fayların Paleosismolojisi' projesi kapsamında şimdiye kadar 5 fay için 14 hendek açan uzmanlar, adeta arkeolog titizliğiyle çalışıyor DAUM Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir: "Depremi üreten sismik kaynağı yani fayı tanımaya çalışıyoruz. Biz fayla birlikte yaşıyorsak onu tanımalıyız" (Halil Fidan/İzmir) 3- YPG/PKK'ya temmuzda ağır darbe Yurt içi ve dışında teröristlerin peşini bırakmayan güvenlik güçleri, geçen ay düzenledikleri başarılı operasyonlarda, 106 örgüt mensubunu etkisiz hale getirerek YPG/PKK'ya ağır darbe vurdu Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde geniş çaplı yeni operasyonlar başlatıldı Muş'un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehit eden teröristler, 27 Temmuz'da şehadetin 5.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 31.07.2020
GAP bölgesi ülkenin gıda üssü olacak
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sahip olduğu kaynaklar GAP kapsamında değerlendirilerek, bölgede yaşayan insanların gelir düzeyleri ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için kullanılıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 31.07.2020
Kaybolmaya yüz tutmuş mesleğini köyüne kurduğu atölyede yaşatıyor
"Terapi gibi geliyor" Boynuzları daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden temin ederek köyüne getirdiğini belirten Durna, şunları söyledi: "Zor ve meşakkatli bir iş.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 28.07.2020
İslahiye üzümünde rekolte tahmini için çalışmalar başladı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli meyve merkezlerinden İslahiye Ovası'nda yetiştirilen üzümlerin rekoltesinin belirlenmesi için arazi çalışmasına başlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Sayfa 10 - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. DİYARBAKIR Prof. Dr. Erkan: Önlem alınmazsa vakalar büyük ölçüde Güneydoğu kaynaklı olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 11:21:17. #1.14#

title