Güney Tayland'da İki Ayrı Bombalı Saldırı: 4 Ölü, 38 Yaralı

Güney Tayland'da İki Ayrı Bombalı Saldırı: 4 Ölü, 38 Yaralı

Tayland'ın Güneyinde Meydana Gelen Bombalama Olaylarında 4 Kişi Hayatını Kaybederken, 38 Kişi de Yaraladı.

Güney Tayland'da İki Ayrı Bombalı Saldırı: 4 Ölü, 38 Yaralı

Tayland'ın güneyinde meydana gelen bombalama olaylarında 4 kişi hayatını kaybederken, 38 kişi de yaraladı.

Güney Tayland'da devam eden olaylar durulmak bilmiyor. Geçen ay azalan, ancak bir türlü bitirilemeyen bombalama ve terörist olayların önüne geçilemiyor. Bugün bölgede meydana gelen bombalı saldırılarda 4 kişi hayatını kaybetti, 38 kişi de yaralandı. Bölgede 1 aydır ara verilen eğitime dün yeniden başlanmıştı. Ancak bugünkü saldırılar nedeniyle okullar yine tatil edildi. En kanlı saldırı Yala kentinde meydana geldi. Bir halk pazarının girişine bırakılan bomba, pazarın en kalabalık olduğu saatlerde büyük

bir gürültüyle infilak etti. Patlamada, olay yerinde bulunan biri okul müdürü, biri öğretmen olmak üzere 3 kişi öldü, 32 kişi ise yaralandı. Yaralıların içinde çok sayıda ağır olduğu bildiriliyor. Olaydan sonra Yala Vali Yardımcısı Gissada Boonraj, hastanelere kaldırılan yaralıları ziyaret etti. Tayland Polisi bombanın uzaktan kumanda ile patlatılmış olduğu şüphesi üzerinde duruyor.

Bir başka saldırı ise Yala-Pattani bölgesindeki bir karayolunda meydana geldi. Plakasız bir pikaba yapılan saldırıda, 1 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı. Bu bombalamanın da uzaktan kumanda ile gerçekleştirildiği sanılıyor. Çok güçlü biçimde cereyan eden patlamada, havaya uçtuktan sonra ters dönen aracın altında 1.5 metre derinlikte 4 metre çapında bir çukur oluştu.

Tayland'ın güneyinde 2004 yılından beri meydana gelen olaylarda yaklaşık 2 bin 500 kişi hayatını kaybetti.

(KK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA