Güney Afrika'da Kasırgadan Korunmanın İlginç Yolu

Güney Afrika'da Kasırgadan Korunmanın İlginç Yolu

Güney Afrika'da Köylerine Yaklaşan Kasırgadan Korumak İçin Vatandaşlardan Para Toplayan Bir Büyücü, Kasırga Köye Uğramayınca Köylüler Tarafından Darp Edildi.

Güney Afrika'da Kasırgadan Korunmanın İlginç Yolu

Güney Afrika'da köylerine yaklaşan kasırgadan korumak için vatandaşlardan para toplayan bir büyücü, kasırga köye uğramayınca köylüler tarafından darp edildi.

Güney Afrika'nın başkenti Johannesburg'un 150 kilometre kuzeybatısındaki Rustenburg adlı bir köyde, kasırgadan köylüleri korumak için para toplayan Elisabeth Njuza adlı büyücü kadın, kasırga gerçekleşmeyince paralarını geri isteyen köylülerce darp edildi. Güney Afrika'nın Kuzey Batı Polis Sözcüsü Elsabe Augoustides, büyücünün köylülere, "Atalarımız, kasırgadan korunmanız için beni tavsiye etti" diyerek, her köylüden ABD doları ile 30'ar sent topladığını söyledi. Kasırganın köye ulaşmaması sonrası büyücünün evini basan yaklaşık 800 kadar köylünün evi taşladığını belirten Augoustides, büyücünün darp edildiğini, ağır şekilde yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söyledi. Saldırıda büyücünün 2 çocuğunun da yaralandığını kaydeden Augoustides, olayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)