Güneşler Haberleri

Güneşler haber, Güneşler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneşler - 13.10.2015
Söğütlü İtfaiye Müfrezesi Açılışı
Söğütlü İtfaiye Müfrezesi, düzenlenen törenle açıldı.  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, açılışta yaptığı konuşmada, bugüne kadar Söğütlü'de çıkan yangınlara Ferizli Müfrezesi ve Güneşler grubunun müdahale ettiğini anımsattı.
Güneşler - 28.08.2015
Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Koca Açıklaması
30 Ağustos zaferinin Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, tüm mazlum ve mağdurların bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine örnek olduğunu hatırlatan Koca " 93 yıl önce vatan için, ülkemizin geleceği için canlarını hiç düşünmeden veren aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyoruz. Bugün üzerinde gururla ve onurla yaşadığımız Türkiye'miz bu eşsiz kahramanların eseridir. 30 Ağustos 1922'de, Dumlupınar'da kan ve ateşler içinden yükselerek yeniden doğan bir milletin hayatlarını feda eden evlatlarına vefa günündeyiz. Onlar yolumuzu aydınlatmakta, varoluşumuzu anlamlı kılmaktadırlar. İstiklal Savaşı'nda tek vücut halinde hareket ederek destanlar yazan milletimiz, bugün de ülkemize kast etmeye çalışanlara karşı aynı anlayışla karşı koymaktadır. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un "Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor/Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor" mısralarıyla yücelttiği şehitlerimize Allah'tan rahmet, şanlı gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Güneşler - 08.05.2015
Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine Dikkat
Diğer yandan, TEİAŞ tarafından Büyükkarıştıran Trafo Merkezinde yapılacak yıllık periyodik bakım çalışması nedeniyle, 10 Mayıs Pazar günü 08: 00-14: 00 saatleri arasında 6 saat süre ile Tekirdağ'ın Muratlı şehir merkezi, Kırkkepenekli Mahallesi, Yeşilsırt Mahallesi, Yukarısırt Mahallesi, Aydın Mahallesi, Müsellim Mahallesi, Kepenekli Mahallesi, Gündüzlü Mahallesi, Yarapsan, Balabanlı Mahallesi, Çevrimkaya Mahallesi, Yukarısevindikli Mahallesi, Aşağısevindikli Mahallesi, Ballıhoca Mahallesi, İnanlı Mahallesi, Seyitler köyü, Davutlu köyü, Çengelli köyü, Arzulu Mahallesi, Hanoğlu Mahallesi, Arzulu Tarımsal Sulamalar, Yavaşça Mahallesi, Yurtbekler Mahallesi, Muzruplu Mahallesi, Kılıçlar Mahallesi, Burak Alüminyum, Atahan Tekstil, Muratlı Karton, Reka Yağ, Özbil Un, TCDD Sinyalizasyon, H.Çelikkol Caddesi, Anadolu Lisesi Pansiyon, F Tipi Ceza Evi İçme Suyu, Göçmen Konutları yanı, Muratlı TMO, TCDD İşletmesi 1.Bölge, Ak Un, Muratlı Açık Cezaevi, Gazdaş, Güntaş Tarım, Ali Akçay, Bülent Sedef, TCDD Balabanlı, Balabanlı İçme Suyu, Nebi Tepe, Hamdi Uçankuş Lokanta, F Tipi Cezaevi İçme Suyu, Yeşilsırt, Yeşilsırt içme suyu, Fehmi Sevinç Çiftlik, Fehmi Sevinç Benzinlik ve Un Fabrikası, Aydın Köyü İçme Suyu, Hilmi Darcan Çiftlik, Gündüzlü İçme Suyu, Gündüzlü Avea, Baztaş Maden, Mehmet Karakaya, Koni İnşaat, Belediye Su İşletmesi, İnanlı İçme Suyu, Prometa Yem, Eksun Gıda, Güneşler Petrol Opet, Alacalı İnşaat, Mustafa Yontar Kalıpçılık, Türkoğlu Tekstil, Brentis Kimya, Sezginler Boya, Tekirdağ Valiliği E.
Güneşler - 22.04.2015
Sakarya'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Hakan Goncal (26) idaresindeki 34 BIJ 99 plakalı otomobil, Güneşler Mahallesi'nde Selçuk Sola'nın (48) kullandığı elektrikli bisiklete çarpıp, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Güneşler Grup Amirliği bahçesine girdi.
Güneşler - 01.04.2015
Sakarya'da Hizmet Tanıtım Gezileri
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, hizmet tanıtım gezileri kapsamında Karaman, 32 Evler ile Güneşler Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (SAMEK) kursiyerlerinin misafir edildiği belirtildi.
Güneşler - 29.03.2015
Bafralı Üniversite Öğrencileri Çanakkale Şehitliğine Uğurlandı
Belediye Başkanı Şahin, "Çanakkale Zaferi var olma mücadelemizdi. Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un, 'Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor' dizelerinde olduğu gibi Çanakkale'de sayısız güneşimiz batmış, bu vatanı bize canları pahasına şehitlik mertebesine ulaşarak emanet etmişlerdir.
Güneşler - 19.03.2015
Mevlana Üniversitesi 18 Mart Zaferi'ni Kutladı
Mevlana Üniversitesi, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında şehitleri değişik programlarla andı. Üniversite camisinde Yasin-i Şerif ve dua ile başlayan programlar, Öğrenci Konseyi’nin 'Bir hilal uğruna batan güneşler' adlı tiyatro oyunu ile Tiyatro ve Sinema Kulübü'nün Çanakkale Oratoryosu ile zafer hafızalarda canlandı.
Güneşler - 17.03.2015
Çanakkale'de 911 Edirneli Şehit Düştü
Birlik, beraberlik ve kardeşlik neticesinde düşman ülkelerin topuna, tüfeğine karşı yılmadan mücadele eden ecdadımız, Çanakkale'de tarihimizin eşsiz kahramanlıklarla örülü zaferlerinden birine imza attılar. Çanakkale Harbi için Çanakkale'ye giden atalarımızdan Edirne'li, 911 vatan evladı harp esnasında şehit düştü. Bir hilal uğruna, Anadolu'nun her ilinden, nice güneşler battı.
Güneşler - 13.03.2015
'100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik" Programı
Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitlerine adadığı şiiri başlı başına bir destan, bir ibret vesikası olarak niteleyen Erdoğan, şunları söyledi: "Gençler, tavsiyem şudur:  Safahat, Mehmet Akif'in o muhteşem eseri, sizin yastık altı eseriniz olsun. Onu okurken istirahate çekilin, öyle bir eser olsun. Üstelik o Akif ki ülkesine, milletine olan sevgisine, bağlılığına, tutkusuna rağmen uzun süre vatanından ayrı kalmak zorunda olmuştur. Ömrünün son döneminde ülkesine döndüğünde de takip edilmiş, fişlenmiş, varlığı bir tehdit olarak görülmüştür. Buna rağmen milletimiz Akif'i her zaman bağrına basmış, gönlündeki müstesna yerinde muhafaza etmiştir. Buradaki her bir arkadaşımın tıpkı üstad Necip Fazıl'ın Sakarya'sı gibi, Gençliğe Hitabe'si gibi Akif'in Safahat'ının tamamını ve bilhassa da Çanakkale şehitlerine atfettiği şiirini sık sık okumasını, üzerinde düşünmesini arzu ediyorum." Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra, Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitlerine adadığı şiirden, "Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek. Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar. O, rüku olmasa dünyada eğilmez başlar. Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor.
Güneşler - 13.03.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan: " Ey Batı Kendine Gel"
"ASIMIN NESLİ BURADA MI?" Türk milletinin böyle olmadığını ve olmayacağını da dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz asla böyle olmadık, olmayacağız. Bizim dedelerimiz böyle olmadılar. Bizim ecdadımız, şairlerimiz böyle olmadılar ve asımın neslinde bakıyorsunuz Akif hiçbir zaman böyle nasihatte bulunmadı demi? 'Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum, kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum. Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim. Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim. Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım, çiğnerim, çiğnenirim hakkı tutar kaldırırım zalim hasmıyım amma severim mazlumu.' Asımın nesli bu… Biz insanı yaradılmışların en şereflisi gören bir inancının mensupları olarak vicdan pusulamızı asla kaybetmeyeceğiz. Asla devre dışı bırakmayacağız. Biz dünyanın en muhteşem cenklerini yapmış, en muhteşem zaferlerini kazanmış ecdadın torunları olarak atalarımızın savaşın en sıcak anında dahi ortaya koydukları o asil duruştan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu bizim zafımız değil tam tersine ayırt edici vasfımızdır. Selahattin Eyyubiler, Alparslanlar, Fatihler, Kanuniler, Çanakkale kahramanları, Gazi Mustafa Kemal işte bu şekilde tarihteki şerefli yerlerini almışlardır. 100. Yıl dönümüne ulaştığımız Çanakkale Zaferine birde bu değişle bakmak, günümüz dünyasında olup bitenleri buna göre değerlendirmek durumundayız. Bu önemli yıl dönümü vesilesiyle Çanakkale savaşlarını uzun uzun konuşacak yad edeceğiz. Bu savaşı, bu zaferi anlatmak için sözün kifayet etmediği yerde bu destanı en güzel şekilde anlatan İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a kulak verelim istiyorum. Dün İstiklal Maşımızın kabulünün 94. Yıl dönümüydü. Bu vesileyle Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle yad ediyor Allah'tan kendilerin rahmet diliyorum. Akif'in Çanakkale şehitlerine adadığı şiir başlı başına bir destandır. Başlı başına bir ibret vesikasıdır. Gençler tavsiyem şudur, safahat Mehmet Akif'in o muhteşem eseri sizin yastık altı eseriniz olsun. Onu okurken istirahata çekilin, öyle bir eser olsun. Üstelik o Akif ki ülkesine, milletine olan sevgisine bağlığına, tutkusuna rağmen uzun süre vatanın ayrı kalmak zorunda olmuştur. Ömrünün son döneminde ülkesine döndüğünde de takip edilmiş, fişlenmiş varlığı bir tehdit olarak görülmüştür. Buna rağmen milletimiz Akif'i her zaman bağrına başmış, gönlündeki müstesna yeri muhafaza etmiştir. Buradaki her bir arkadaşımın tıpkı üstat Necip Fazıl'ın Sakarya'sı gibi gençliğe hitabesi gibi Akif'in Safahat'ın tamamı ve bilhassa Çanakkale şehitlerine atfettiği bu şiirini sık sık okumasını üzerinde düşünmesini arzu ediyorum. Ne diyordu Akif, asımın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek. 'İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek. Şüheda gövdesi bir baksana dağlar taşlar, o rüku olmasa dünyada eğilmez başlar. Vurulup tertemiz anlından uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna yarap ne güneşler batıyor.
Güneşler - 08.03.2015
Mezarlıklarda İyileştirmeler Yapılıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, geçtiğimiz günlerde şehir genelinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından zarar gören mezarlıklarda gerekli iyileştirme çalışmalarının başlatıldığını açıkladı. Sarı, "Büyükşehir hizmet sınırlarının genişlemesinin ardından tüm ilçelerimizdeki mezarlık hizmetlerine yönelik çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu. Aydın Sarı, "Geçtiğimiz günlerde şiddetini arttıran olumsuz hava koşullarının ardından şehrin muhtelif bölgelerinde zarar gören mezarlıklarda çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda Adliye, Serdivan, Erenler, Güneşler, Emir Sultan, Hanlıköy, Yukarı Kirazca ve Emirdağ Mezarlıklarında gerekli iyileştirme çalışmalarımız tamamlandı.
Güneşler - 15.02.2015
Sakarya'da Bıçaklı Kavga: 1 Ölü
Güneşler Mahallesi'nde Recep Cerrrahoğlu (20) ile M.
Güneşler - 13.02.2015
Karacaören Köyünde 2 Metreyi Aşan Karda Elektrik
SEDAŞ ekipleri zorlukla karın içinde ilerlerken arazide yaptıkları onarım çalışmaları sonrasında köyün elektriğini verdiler. SEDAŞ Arıza Bakım Onarım Ekipleri iş makinasının yollarını açtığı Halidiye, Çukurköy, Akdoğan ve Güneşler Köylerine de geçerek devre dışı kalan trafoyu devreye aldılar ve zorlu koşullarda elektrik arızalarını giderdiler.
Güneşler - 29.12.2014
Sakarya'da Madde Bağımlılığından Korunma Panelleri
Adapazarı Güneşler Mahallesi, Kocaali, Karasu, Geyve, Erenler, Arifiye ve Serdivan ilçelerinde yapılan panellerin devam edeceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneşler Haberleri | Güneşler Haber - Haberler - Sayfa 9 - Güneşler haberleri, son dakika güneşler haber ve gelişmeleri burada. Ego Şoföründen Örnek Davranış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 15:15:05. #1.13#

title