Güneşler Haberleri

Güneşler haber, Güneşler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneşler - 14.10.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da
"Vatanını 1 dolara satan alçaklar 21'inci yüzyılda bu devleti, bu milleti mahcup edecek görüntülerin yaşanmasına neden oldu." diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Hamdolsun tüm bunlara rağmen milletimiz metanetini, vakur duruşunu, geleceğe dair umudunu asla kaybetti. Milletimiz ekonomisine, demokrasisine, hükümetine, seçilmiş cumhurbaşkanına, siyaset kurumuna daha fazla sahip çıkarak, darbecileri piyon olarak kullanılanların heveslerini kursaklarında bıraktı. 29 gece sabahlara kadar nöbetler tutuldu. Her kesimden insanlar bu nöbetlere geldi. 81 vilayette, millet en zor zamanında devletinin imdadına yetişerek görevini fazlasıyla ifa etti. Şimdi önümüzde yeni bir dönem bulunuyor, bu dönem hatalardan ders çıkararak, geleceği yani yeni Türkiye'yi inşa etme dönemidir. 2023 hedefleri olan, 2053, 2071 vizyonu olan bir ülkeye 1940'ların, 1960'ların gömleğini giydirmeye çalışanlar hüsrana uğramaya mahkumdur, bu böyle biline." Türkiye'nin bu süreçte tefrikaya değil birleşmeye, bütünleşmeye, kenetlenmeye, kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunun altını çizen Erdoğan, Mevlana'nın "Ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var. Karanlığa doğru yürüme, güneşler var" sözünü anımsattı.
Güneşler - 01.09.2016
Adli Yıl Açılış Töreni
Türk milletinin 100 yıllar boyunca hilal uğruna güneşler batırdığını söyleyen Yavuz, "Bu topraklar üzerinde bu millet 100 yıllar boyunca hilal uğuruna güneşler batırmıştır ve hilal uğruna güneşler batırmaya devam edecektir.
Güneşler - 30.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
O karanlık geceyi yaşatanların hak ettikleri cezaları alacaklarını vurgulayan Şentürk, "Bu hainler o karanlık gecenin şafağında boğuldular, yok oldular. Bu millet bayrağıyla, ezanıyla, vatanıyla, namusuyla yine dimdik ayakta duruyor. En aydınlık güneşler en karanlık gecelerden doğar.
Güneşler - 03.07.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması
"Şunu unutmayın, Rabbimiz öyle buyuruyor" diyen Erdoğan, "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ama siz bilemezsiniz' diyor. Şimdi biz bu yola böyle inandık, böyle koyulduk. Şairin dediği gibi 'Vurulmuş tertemiz alnından vurulmuş yatıyor / Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor.
Güneşler - 27.06.2016
Erdoğan, Esnaf ve Vatandaşlarla İftarda Bir Araya Geldi
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulus Akar ile sürpriz bir şekilde önceki hafta Mardin'e, geçen akşam da Cizre'ye gittiklerini ve oralardaki askerlerle iftar yaptığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Masamda oturanlardan hepsi, 'böldürtmeyeceğiz' diyorlar. İnanmışlar, sahiplenmişler ve şehadet. Hedef bu. 'Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor.
Güneşler - 20.06.2016
Erdoğan, Sanatçı ve Sporcularla İftarda Buluştu
"Şehit kanıyla yoğrulduğu zaman, o toprağın adı vatan olur" Cumhurbaşkanı Erdoğan, kişi başına milli gelirin 10 bin doların üzerine çıkarıldığını kaydederek, "Şu anda biz terörle boğuşuyoruz, ciddi bir mücadele veriyoruz ama biz ne olursa olsun terörle mücadelede bu işi bitireceğiz. Bu bölgeye huzuru, refahı getireceğiz. Bunun hiç şakası yok. Şehitlerimiz var, eyvallah ama biz eğer İstiklal Marşımıza inanmışsak, inanıyorsak, zaten orada biz neyi görüyoruz? 'Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, bir hilal uğruna Yarab ne güneşler batıyor.
Güneşler - 15.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan Askerlerle İftarda Buluştu
Askerlerin anlamlı bir dönemde ve anlamlı bölgede çok kutlu bir vazifeyi ifa ettiklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Her yerde, her zaman söyledim, burada da söylüyorum, siz Mehmetçiksiniz, yani küçük Muhammed. İslam dünyasında hiçbir yerde askerine Mehmetçik adını veren bir başka ülke yoktur. Ecdadımız o kadar önemsemiş, o kadar sevmiş ki, askerimize küçük Muhammed anlamına Mehmetçik demiş. Onun için de şu anda birçok şehit veriyoruz ama bilesiniz ki toprağı vatan yapabilmek ancak şehitlerle mümkündür. Aksi takdirde hani arazinin imar görmesi oradaki bazı işlemlere tabidir. Bu toprakların da vatan olması şehit kanlarıyla yoğrulmasıyla mümkündür. Bayrak da böyle, şair diyor ya, 'Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' o hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız da şehitlerimizin ta kendisi.
Güneşler - 11.06.2016
36. Geleneksel Birlik Vakfı İftarı"
Cenaze namazını kılmak üzere geniş bir heyetle ABD'ye gittiğini hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Muhammed Ali'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Tabii ki Muhammed Ali'yi, mesajlarımda da hep ifade ettim, sıradan bir sporcu ya da boksör olarak görmedim. Aynı zamanda onun her attığı yumruğun mazlumlar için atıldığına inanan birisi olarak baktım. Mağdurlar için atıldığına inanan bir bakış açısına sahip olduğum için bunları söylüyorum. Hele hele Vietnam'a gitmeyişi çok daha anlamlıydı. 'Vietnamlılar bize saldırmadı, niçin ben oraya gideyim?' dedi. Şampiyonluğunu aldılar, men ettiler, 5 yıla mahkum ettiler ve 10 bin dolar da para cezasına çarptırdılar ama o şampiyonluğunu kaybetmesine rağmen, bu cezaya mahkum edilmesine rağmen gitmedi. Hatta madalyasını da biliyorsunuz göle attı. Şimdi, bu dik durmak var ya, az önce İsmail (Kahraman) Bey söyledi, hani dikleşmeden dik durmak... İşte bu çok önemli. Omurgalı olmak çok önemli, öyle rüzgar önünde kalmış yaprak gibi sallanmanın hiçbir anlamı yok. Dik duracağız dik... Çünkü Müslüman'a bu yakışır. Allah'tan başka kimsenin önünde bir Müslüman'a eğilmek yakışmaz. Biz ancak rükuda eğiliriz, o kadar." Birlik Vakfı'nın genç kuşağını da "Asım'ın nesli" olarak gördüğünü belirten Erdoğan, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitleri için yazdığı "Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek/İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek/Şuheda gövdesi bir baksana dağlar, taşlar/O rüku olmasa dünyada eğilmez başlar/Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor/Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor" şeklindeki dizelerini okudu.
Güneşler - 27.05.2016
MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması
Fedakarca mücadeleleriyle tarihe mühür vurup gönüllere girmiş kahramanları hayırla yad ettiklerini ifade eden Bahçeli, "Ülkücü şehitlerimizi dua ve özlemle anıyor, geride bıraktıkları hatıraları hürmetle ve hayranlıkla sahipleniyoruz. Müslüman Türk milletinin şerefli mazisinde bir hilal uğruna nice güneşler batmıştır.
Güneşler - 08.05.2016
Erdoğan: Sadece Güçlünün, Zenginin, Silahı Çok Olanın Sözünün Geçtiği Bir Dünya Hiçkimse İçin...
"Bizim medeniyetimizden, ecdadımızdan başka kim diğer coğrafyalara gitmiş, diğer hayat alanlarına el atmışsa, geride sömürüden, zulümden, acıdan başka bir şey bırakmamıştır. Sadece biz yüzlerce yıl boyunca yönettiğimiz topraklarda hayırla yad edileceğimiz güzel hatıralar bırakmışız. Eserlerle, camilerimizle, kervan saraylarımızla, köprülerimizle, okullarımızla... Bunu başka yapan hiçbir ülke yok. Bugün Osmanlı Devleti'nin hakimiyeti ve himayesi altında olan topraklarda 64 ayrı devlet bulunmaktadır. Hiçbirinde de sömürünün, zulmün, baskının izini göremezsiniz. Bunlara dair şikayet işitemezsiniz. Tam aksine, orada merhameti görürsünüz, adaleti görürsünüz ve bu konuşulur. İslam'ın dünyaya yayılması kılıç zorundan ziyade, tebliğ yoluyla olmuştur. İşte böyle bir müktesebatla insanlığın geleceğinde daha aktif bir rol oynamak istiyoruz. Onun için sinema, kültür, sanat çok büyük önem arz ediyor. Bu konuda en büyük görev evet, bu alanda faaliyet gösteren dostlarımıza, arkadaşlarımıza düşüyor. Yeni Türkiye'nin inşasını bunun yanında da gençlerimizle birlikte yapacağımıza inanıyoruz. Biz 2023 hedeflerimizi birer birer hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ama unutmayalım ki, 2053 ve 2071 vizyonlarımızın sahibi, bugünün gençleri ve onlardan sonra gelen nesillerdir. İşte bu nesil, Asım'ın nesli olacaktır. Ne diyor Mehmet Akif, 'Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek / İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek / Şuheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar / O rukü olmasa, dünyaya eğilmez başlar / Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor.
Güneşler - 08.05.2016
Adalet ve Merhamet" Temalı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni
Erdoğan, bugün Osmanlı Devletinin hakimiyeti ve himayesi altında olan topraklarda 64 ayrı devlet bulunduğuna işaret ederek, şöyle devam etti: "Hiçbirinde de sömürünün, zulmün, baskının izini göremezsiniz. Bunlara dair şikayet işitemezsiniz. Tam aksine orada merhameti görürsünüz, adaleti görürsünüz ve bu konuşulur. İslam'ın dünyaya yayılması kılıç zorundan ziyade tebliğ yoluyla olmuştur. İşte böyle bir müktesebatla insanlığın geleceğinde daha aktif bir rol oynamak istiyoruz. Onun için sinema, kültür, sanat çok büyük önem arz ediyor. Bu konuda en büyük görev evet, bu alanda faaliyet gösteren dostlarımıza, arkadaşlarımıza düşüyor. Yeni Türkiye'nin inşasını bunun yanında da gençlerimizle birlikte yapacağımıza inanıyoruz. Biz 2023 hedeflerimizi birer birer hayata geçirmeye çalışıyoruz ama unutmayalım ki 2053 ve 2071 vizyonlarımızın sahibi, bugünün gençleri ve onlardan sonra gelen nesillerdir. İşte bu nesil, Asım'ın nesli olacaktır. Ne diyor Mehmet Akif, 'Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek / İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek / Şuheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar / O rukü olmasa, dünyaya eğilmez başlar / Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor.
Güneşler - 18.03.2016
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı
İnceöz, Türk milletinin Çanakkale'de 18 Mart 1915 günü tüm yokluklara, imkansızlıklara rağmen birlik-beraberlik içinde ve iman gücüyle tüm dünyaya 'Çanakkale geçilmez' dedirttiğine işaret ederek, şunları kaydetti: "18 Mart, ülkenin dört bir köşesinden çoluk-çocuk, genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden vatanı ve milleti için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı eşsiz bir zafer demektir. Yalnızca bir askeri başarı değil, aynı zamanda necip milletimizin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş demektir. Farklı milletlere mensup insanların yan yana, koyun koyuna yattığı ve bu yönüyle tüm dünyaya emsal teşkil eden Çanakkale demektir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü vesilesiyle tekrar hatırlatmak isterim ki; bizler millet olarak İstiklal Şairimizin 'Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor' diye bahsettiği ve kanıyla bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi daima minnetle, şükranla anacağız.
Güneşler - 17.03.2016
18 Mart Şehitler Günü
"Çanakkale'yi canları ve kanlarıyla müdafaa eden atalarımızın yaptığı gibi biz de önümüze çıkan tüm zorlukları birlik beraberlik içinde aşacağız" ifadelerini kullanan Çelik, şunları kaydetti: "Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un, 'Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor' mısralarında olduğu gibi ay yıldızlı bayrağımızın inmemesi, ezanımızın dinmemesi için pek çok vatan evladı can veriyor.
Güneşler - 16.02.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Harekat Dairesi Başkanlığını Ziyaret Etti
Sizlerin gözlerine baktığımda, kefeni niyetine giydiği beyaz elbisesiyle öne atılan Alparslan'ın ordusundaki cengaverlerin azmini görüyorum. Sizlerin yüzüne baktığımda, dünyanın en büyük cihan devletini kuran Osman Gazi'nin alplerinin çehresindeki aydınlığı görüyorum. Burada karşımda 'Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' denilen o güneşin battığı Çanakkale'deki kahramanların inancını ve teveccühünü görüyorum.
Güneşler - 22.12.2015
Mehmet Akif Ersoy, Amir Ateş Konseri ile Anılacak
Anma programında bestekar Amir Ateş, Mehmet Akif'in şiirlerinden bestelediği, "Sen bu avizenin altında, bürünmüş kanına", "Ya Rab bizi kahretme helak eyleme amin", "Bütün dünyaya küskündüm dün akşam pek bunalmıştım", "Bütün eşya Huda'yı zikreden bir sırr-ı hikmettir", "Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor/Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor", "Dalgalan sen de şafaklar gibi ey nazlı hilal" ve "Gök kubbenin altında yatar, al kanlar içinde" isimli eserlerini yorumlayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneşler Haberleri | Güneşler Haber - Haberler - Sayfa 8 - Güneşler haberleri, son dakika güneşler haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar Ne Menem Bir Ana Muhalefet.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 07:30:09. #1.13#

title