Güneşler Haberleri

Güneşler haber, Güneşler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneşler - 10.04.2017
Çorum Buluşması"
7 Ağustos'ta Yenikapı'ya Kılıçdaroğlu'nu davet ettiğini fakat kendilerine olumsuz cevap geldiğini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: "Sonradan o kadar sıkıştırdılar ki kendisini son gün, cuma günü 'evet' dedi ve cumartesi öyle geldi. Hani Yenikapı Ruhu diyoruz ya, sonradan açıklamalar yaptı; 'Ben, Yenikapı Ruhu'nu paylaşmıyorum' dedi. Niye? Çünkü senin dünyanda böyle bir ruh yok ki. Böyle bir birlik, beraberlik, dayanışma ruhu yok ki. İşte bu ruh burada. Şu anda Çorum Alevi'si, Sünni'si, Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü, Abhazası'yla biriz beraberiz, kardeşiz ve hep birlikte Türkiye'yiz. Bir sıkıntı var mı? Darbeciler, hainler sadece sizlerin kahraman evlatlarının kanına girmediler, benim de yüreğimden, canımdan birer parça kopardılar. İstiklal şairimiz (Mehmet) Akif ne diyor? 'Asım'ın nesli diyordum ya. Nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek. Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar. O, rüku olmasa, dünyada eğilmez başlar. Yaralanmış tertemiz alnından, uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor'.
Güneşler - 27.03.2017
4. Tügva Gençlik Buluşması Programı
Çanakkale'nin ayağında çarığı, doğru düzgün üniforması, silahında mermisi olmayan o genç Mehmetçiklerin savaşı olduğunu dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İşte sizler tüm imkansızlıklara, tüm yokluk ve yoksulluklara rağmen, tarihe 'Çanakkale geçilmez' diye yazdırmış bir ecdadın torunlarısınız. Bütün bu hadiseleri mazide kalmış olaylar olarak görebilir, bazı gafiller ülkemize baktıkça yeni Sevrlerin hayalini kurabilir ama ben bu muhterislere 15 Temmuz gecesi yazılan kahramanlık destanını hatırlatmak istiyorum. Orada F16'lar karşısında yılmayan gençler vardı. Tankların karşısında yılmayan gençler vardı. Helikopterlerden atılan o mermiler karşısında yılmayan gençler vardı. Ama Kılıçdaroğlu, sen neredeydin? Atatürk Havalimanı'nda kaçıyordun. Halbuki biz seninle Atatürk Havalimanı'nda buluşabilirdik ama yoktun. Neymiş, Bakırköy'e gitmiş. Destan yazan gençliği ben karşımda görüyorum. Destan yazacak gençliği de karşımda görüyorum. Onun için durmak yok yola devam. Ne diyor Akif, 'Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek / İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek / Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar / O, rüku olmasa, dünyada eğilmez başlar / Yaralanmış tertemiz alnından, uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna, ya Rab ne güneşler batıyor.
Güneşler - 19.03.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Görüntü Dökümü: ------------------------- -İntihar girişiminden görüntü -Polis ve itfaiye ekiplerinden görütü -Genel ve detay görüntüler Haber: Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, ====================================================== 9) GAZİANTEP PROTOKOLÜ, ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU GAZİANTEP Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma programı kapsamında şehit ailelerine kahvaltı verildi. Kahvaltıya Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bürokratlar ve şehit aileleri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kahvaltının açılış konuşmasını yapan Vali Ali Yerlikaya, 18 Mart dolayısıyla Gaziantep'te bulunan tüm şehit ailelerini ziyaret ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Allah şehitlerimizin, şefaatlerini, dualarını bizim neslimizden kıyamete kadar eksik etmesin. Gaziantep'te 277 şehit ailemiz var, 233 ailemiz merkez ilçelerde yer alıyor. 18 Mart şehitlerimiz ile buluşma ile ilgili bir farkındalık yapalım istedik. Geçmiş yıllarda 3 veya 4 aileyi ziyaret ediyorduk. Bu aileleri ile buluşuyorduk ama diğer aileleri ziyaret edemediğimiz zaman onların gönüllerinde burukluk oluyordu. Bu sene 277 aileden il dışında olan 9 aile hariç diğer ailelerin hepsine il protokolü olarak misafir olduk, hayır dualarını aldık. " Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise ülke topraklarında her zaman bir ve beraber olunduğunu söyledi. Bu coğrafyada şehitler sayesinde var olunduğunu belirten Şahin, "Mehmet Akif Ersoy'un 'bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' dediği istiklal mücadelemiz, şehitlerin kanı ile sulanan toprağımız, bayrağımız üzerindeki hilalimiz gösteriyor ki, biz her hangi bir topluluk değiliz, her hangi bir millet her hangi bir ülke değiliz.
Güneşler - 18.03.2017
Çanakkale kahramanlarına duygu yüklü anma
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitleri için yazdığı şiirden bölümler okuyan Yüzçelik'in seslendirdiği "Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, bir hilâl uğruna yâ Rab ne güneşler batıyor.
Güneşler - 17.03.2017
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yılı
Mehmet Akif'in "Bedr'in aslanları ancak bu kadar şanlı idi" diyerek methettiği "bir hilal uğruna batmayı göze alan güneşler" sayesinde kazanılan zaferle her karış toprağı 1071 yılından bu yana şühedanın kanıyla sulanan Anadolu'nun, bundan böyle de ebediyen yurt olarak kalmaya devam edeceğini vurgulayan Kahraman, mesajında şunları kaydetti; "Tarihin tekerrür etmemesi için Çanakkale Zaferi'nden bugün de çıkarmamız gereken dersler vardır.
Güneşler - 17.03.2017
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yılı
Vatan ve millet sevgisinin, toplara, tüfeklere ve sayısal üstünlüklere galip geldiğini vurgulayan Canbolat, şöyle devam etti: "Bu zafer sadece Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de en önemli olaylarından biridir. Çanakkale zaferi, hakkın zulme, inancın küfre, doğru olanın da yanlışa karşı her daim galip geleceğinin kanıtı olarak kıyamete kadar unutulmayacaktır. Merhum Mehmet Akif'in, 'Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor' dediği gibi, orada şehadet şerbetini içen 250 bin güneş, bu coğrafyada hilalin hakim, ay yıldızlı bayrağımızın da baki kalacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Güneşler - 17.03.2017
18 Mart Çanakkale Zaferi
"Çanakkale, ölmekten korkmayan bir ruh yüceliğinin, öldürmekten çekinmeyen sefil ruhları bozguna uğratmasıdır" Çanakkale, insanlık onurunun, İslam kardeşliğinin, emperyalist zorbalara karşı dayanışmanın aşılmazlığı, geçilmezliği, yenilmezliği olduğunu ifade eden Kalklan, "Çanakkale, bu topraklar üzerinde yaşayan halkların gerçek anlamda 'millet' ve Anadolu'nun bu milletin ebedi vatanı olduğunun bir kez daha tescili, kanıtı olmuştur. Çanakkale Zaferi, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 'Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' mısralarında ifade ettiği iman kudretinin, insanın canı dahil dünyalık her şeyinden vazgeçtiği duygunun yenilmezliğiyle kazanılmıştır.
Güneşler - 13.03.2017
İstiklal Marşı ve Şehitlerimiz Yürüyüşü"
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla ilk olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mahmut Esat Bozkurt Konferans Salonu'nda "Bir Hilal Uğruna Batan Güneşler Konferansı" düzenlendi.
Güneşler - 11.03.2017
Bağcılar'da Toplu Açılış Töreni
Darbe gecesinde Bağcılar'ın 7'den 70'e sokaklara dökülerek Cumhurbaşkanı'na, hükümetine, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını tüm dünyaya ilan ettiğini ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bağcılar o gece Malazgirt'te Bizans ordusunun üzerine yürüyen yiğitlerin ruhunu şad etti. Bağcılar o gece Anadolu'yu bize ebedi yurt haline getiren Selçuklu'nun, Osmanlı'nın mirasına sahip çıktı. Bağcılar o gece Çanakkale şehitlerinin, Kurtuluş Savaşı şehitlerinin, terörle mücadele şehitlerinin ruhlarının yeniden dirilişine şahitlik etti." Şair Mehmet Akif Ersoy'un "Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor/ Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor/ Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker/ Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer" mısralarını okuyan Erdoğan, 15 Temmuz gecesi tüm Bağcılar'ın, tüm Türkiye'nin bir hilal uğruna toprağa düşmeye hazır birer asker olduğunu söyledi.
Güneşler - 28.12.2016
Fırat Kalkanı Harekatı
"Bir ölür bin diriliriz" Şehidin emekli uzman çavuş olan babası Yaşar Altıparmak, burada oğlunun tabutuna sarılarak, "Bir Hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor.
Güneşler - 21.12.2016
Kadın ve Demokrasi Derneği İzmir Temsilciliği Açılış Töreni
Türkiye'nin çok boyutlu bir mücadele içinde olduğuna değinen Bayraktar, "Terör canımızı yakıyor. Yakın zamanda asker, polis ve sivil vatandaşlarımızı kaybettik. Tüm şehitlerimize rahmet, yaralılara şifa diliyorum. 15 Temmuz'un yaralarını henüz saramadan ne yazık ki yeni terör dalgalarıyla sarsıldık. En son Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'ni, bir diplomatı terör saldırısında kaybettik. Halkına ve Sayın Büyükelçinin ailesine de başsağlığı diliyorum. Tüm bunlar Türkiye'nin geleceğine kasteden hain pusulardır. Fakat biliyoruz ki karanlıkların sonunda nice güneşler vardır.
Güneşler - 14.12.2016
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Muhtarlar Toplantısı
İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" isimli şiirinden, "Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar... / O, rüku olmasa, dünyada eğilmez başlar / Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor" dizelerini okuyan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Rüku dışında eğilmeyen o başları, hilal uğruna batan o güneşleri, yüreğimize gömdüğümüz o kahramanları en derin saygılarımızla yad ediyoruz.
Güneşler - 08.11.2016
Ankara Büyükşehir Belediyesi Toplu Açılış Töreni
Evlerinden çıkarak kendilerinin, evlatlarının özgürlüğünü, inancını, geleceğini korumak için şehit olanları rahmet ve minnetle yad eden Erdoğan, "Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor.
Güneşler - 26.10.2016
Dedem Mehmet Akif'ten Hatıralar" Konferansı
Dedesi Akif'in hayatta hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadığını sözlerine ekleyen Argon, "Dedem Çanakkale'den iyi bir haber beklemektedir. Kuşçubaşı Eşref görevdeyken Çanakkale'nin geçilemediğini haber verir. Hatıralarında 'Ben coşkulu bir karşılık beklerken haberi alınca üstad dondu kaldı. Neden sonra gözlerinden birkaç damla yaş döküldü' der. İşte 'Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' dizesini bu şekilde yazar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneşler Haberleri | Güneşler Haber - Haberler - Sayfa 7 - Güneşler haberleri, son dakika güneşler haber ve gelişmeleri burada. Erdoğan: (Fetö Sanıkları) Mahkemeye Çıkarken Guantanamo'da Olduğu Gibi Bunları da Tek Tip Elbise....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 17:33:18. #1.15#

title