Güneşler Haberleri

Güneşler haber, Güneşler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneşler - 25.08.2019
Denizde boğulan kişi toprağa verildi
Sedat Karaduman'ın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Güneşler Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Güneşler - 15.08.2019
"Afetlere karşı bilinçli olmak gerekiyor"
Marmara Depremi'nin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen deprem, sel, yangın gibi her türlü afete karşı tedbirlerini artırmayı sürdüren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Güneşler Mahallesi'ndeki 17 dönümlük alanda "Afet Eğitim Merkezi" kurulması için çalışma yürütüyor.
Güneşler - 13.04.2019
Önder İmam Hatipliler Derneği 57. Genel Kurulu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Hep bu çileleri bize yaşattılar. Yani bize bunlar sürekli bu engellerle hendekler atlattılar ama biz hepsini aştık ve bugünlere geldik. Belki imam hatip binalarının kapılarına kilit vurdular ama milletimizin gönlündeki ateşi söndüremediler. Bugün bin yıl sürecek denilen 28 Şubat zihniyetinden geriye pek bir şey kalmadı. Ama köklerini kurutmaya çalıştıkları medeniyet ağacımız çok daha gür şekilde yaşamaya devam ediyor. Çünkü onlar şunu bilmiyorlardı, güç bizde zannediyorlardı. Halbuki galip olan sadece Allah'tır. Bunu bilseydiler bunu söylemezlerdi. Hamdolsun öyle de oldu. 2002'de seçimi kazanıp göreve geldiğimizde imam hatiplerin orta bölümleri zaten yoktu. Liselerin sayısı 536'ya, buralardaki öğrenci sayısı 64 bin 500'e düşmüştü. Bugün yaklaşık hamdolsun 1 milyon 300 bin öğrencisiyle, 3 bin 444 okuluyla artık ortada farklı bir yapı söz konusu. Tüm lise öğrencileri içerisinde de imam hatiplilerin oranı yüzde 11,8. Fakat bu rakamlar bile bazılarının gözüne batıyor. Halbuki görüldüğü üzere imam hatiplerin milli eğitim sistemimizdeki payı hala oldukça mütevazi bir seviyededir. Niye sizi bu kadar rahatsız ediyor? Biz skordan ziyade kaliteye, içeriğe önem veriyoruz. Mehmet Akif'in milletimize vasiyeti olan Asım'ın neslini yetiştirebilirsek, bu sayılarla dahi çok büyük neticeler elde edebilmemiz mümkündür." "Bizim rükudan başka yerde eğilmeyecek nesiller hazırlamamız lazım" Mehmet Akif'in Çanakkale Şiiri'nden dizeler okuyan Erdoğan, "Yaralanmış tertemiz alnından uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna Yarab ne güneşler batıyor / İşte ben karşımda bu güneşleri görüyorum.
Güneşler - 17.03.2019
Bin 400 Öğrenci, Bedenleriyle Oluşturdukları Koreografi ile Çanakkale Şehitleri'ni Andı
Bin 400 öğrenci, bedenleriyle oluşturdukları koreografi ile Çanakkale Şehitleri'ni andı Öğrencilerin hazırladıkları klip sosyal medyada yoğun ilgi gördü KOCAELİ - Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir araya gelen bin 400 öğrenci bedenleri ile oluşturdukları 'Mehmetçiğe Saygı Anıtı' koreografisi ve hazırladıkları kliple Çanakkale Şehitleri'ni andı. Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan Darıca 60. yıl Ortaokulu ve Teyfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında anlamlı bir projeye imza attılar. Çanakkale şehitlerini anmak için bir araya gelen bin 400 öğrenci, bedenleri ile 'Mehmetçiğe Saygı Anıtı'nı oluşturdular. Havadan görüntülenen bin 400 öğrencinin bedenleri ile oluşturulan koreografinin yanına, yine öğrenciler tarafından Türk Bayrağı açıldı. Koreografinin görüntülerinin olduğu ve öğrencilerin 'Bir Hilal Uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor' şiirini seslendirerek hazırladıkları klip sosyal medyadan paylaşıldı.
Güneşler - 17.02.2019
Doğumdan Sonra Ölen Anne Son Yolculuğuna Uğurlandı
ADAPAZARI'nda doğumdan 5 saat sonra kanamasının artmasıyla fenalaşarak yaşamını yitiren Burcu İri (31), son yolculuğuna uğurlandı. Sakarya Valiliği'nde görev yapan Burcu İri (31), önceki gün Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Ali' adını verdiği sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Doğumdan sora yeni doğan ünitesine alınan Burcu İri, 5 saat sonra kanamasının artmasıyla fenalaştı. Ameliyata alınan Burcu İri, yapılan tüm müdahalelere kurtarılamadı.Ailenin şikayeti üzerine savcılık soruşturma başlattı.Burcu İri'nin cenazesi, otopsinin ardından Adapazarı Yağcılar Mahallesi'nde Hidayet Camii'ne getirildi. Kemal İri, eşinin tabutu başında taziyeleri kabul etti. Cenaze namazına, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, valilik personelleri, ailenin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Burcu İri'nin cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Güneşler Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Güneşler - 22.12.2018
MHP Lideri Bahçeli: "Fırat'ın Doğusuna Tam Saha Operasyon Hayat Memat Meselesi"
"Mazlumların ahları gün gelecek zalimleri tahtlarından indirecektir" Bahçeli, Allahuekber Dağları'nda sadece düşmana değil kara, tipiye, soğuğa da meydan okunduğunu belirterek, istiklal uğruna pek çok bedelin ödendiğini kaydetti. Kahraman ecdadın üşüyerek şehit olduğunu ancak onların sayelerinde Türk halkının sıcak bir vatanla buluştuğunu anlatan Bahçeli, "Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar. Bir hilal uğruna nice güneşler battı.
Güneşler - 22.12.2018
Tam Saha Operasyon Hayat Memat Meselesi"
104 yıl önce Sarıkamış'ta yaşananların bu söylediklerine ibretlik bir örnek olduğunu aktaran Devlet Bahçeli, şunları kaydetti: "Allahuekber Dağları'nda sadece düşmana değil; kara, tipiye, soğuğa da meydan okundu. İstiklal uğruna pek çok bedel ödendi. Kahraman ecdadımız üşüyerek şehit oldu, ama biz sayelerinde sıcak bir vatanla buluştuk. Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar. Bir hilal uğruna nice güneşler battı.
Güneşler - 22.12.2018
Bahçeli: Milli Beka İçin Fırat'ın Doğusuna Tam Saha Operasyon Hayat Memat Meselesi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, sosyal paylaşım sitesi Twiiter'dan yaptığı açıklamalar şöyle: "2018 yılı ülkemiz için tarihi dönüşüm, milli diriliş dönemidir. Bu yıl içinde yüzyıla sığmayacak demokratik atılımlar yaşandı. Önümüzü kesmeye çalışanlar sükütu hayale uğradılar. Pes etmemizi bekleyenler pert oldu, zamanla elendi. Allah'a çok şükür bin yılların mirası yeni bin yıllara güvenle eklemlendi." "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 9 Temmuz 2018'den itibaren uygulamaya geçmesiyle Türkiye yeniden doğruldu. Cumhur İttifakı'nın doğumu ve dik duruşuyla beka düzeyindeki tehditlere karşı muazzam bir irade gösterildi. Uyanan milli şuur uzayıp gelen tehlikeleri göğüsledi." "TBMM Genel Kurulu'nda 10 Aralık 2018'ten 21 Aralık 2018'e kadar geçen zaman dilimi süresince; 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı görüşüldü ve kanunlaştı. 17 Ekim 2018'de başlayan bütçe süreci sonuçlanmış oldu." "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bütçesinin muteber ve muhterem bir çoğunlukla kabulü memnuniyet vericidir. Milliyetçi Hareket Partisi hem Cumhur İttifakı'na hem de yeni sistemin varlığına bağlılığından dolayı bütçeye müsterih ve müftehir bir vicdanla evet demiştir. Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanmış, müstesna bir irade tecelli etmiş, Cumhur İttifakı'nın muazzez dayanışması aynısıyla bütçeye mühür vurmuştur." "2019 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunuyla 2017 Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bütçenin hazırlık aşamasından kabul safhasına kadar emeği geçen, katkısı bulunan herkesi içtenlikle kutluyorum." "Fırat'ın doğusu yılan-çıyan yuvası! Orası Firavun sığınağı, orası Yezid'in saklandığı delik. Orası kurumadıkça, baştan ayağa temizlenmedikçe ne huzur bulacağız, ne de güvenli olacağız. Milli beka için Fırat'ın doğusuna tam saha operasyon hayat memat meselesi." "ABD'nin Suriye'den çekilme kararının ne getirip ne götüreceğini, taktik adım olup olmadığını, stratejik hedeflerin yeniden revize edilip edilmediğini şimdilik bir yana bırakalım. Milli siyasetimizi oluştururken tarihe bakmalıyız, millet ne diyor ona dikkat etmeliyiz." "Fırat'ın doğusu kurtarılmadıkça, zulüm kazınıp atılmadıkça, katiller cezalandırılmadıkça son vatanımızda dirliğimiz ve birliğimiz hep muallakta kalacak, mücavir toprakların emniyeti muammasını sürdürecektir." "104 yıl önce Sarıkamış'ta yaşananlar bu söylediklerime ibretlik bir misaldir. Allahuekber Dağları'nda sadece düşmana değil; kara, tipiye, soğuğa da meydan okundu. İstiklal uğruna pek çok bedel ödendi. Kahraman ecdadımız üşüyerek şehit oldu, ama biz sayelerinde sıcak bir vatanla buluştuk. Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar." "Bir hilal uğruna nice güneşler battı.
Güneşler - 20.12.2018
Şehit Dedelerinin İzini Sürüp Anıt Yaptırdılar
Dernek etkinlikleri kapsamında geçmişi yad etmek ve ecdadı unutmamak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Kayadelen, şunları kaydetti: "Bunlardan birisi de büyüklerimizden duyduğumuz köyümüzden şehit olan dedelerimizdi. Bunu araştırmaya başladık. İki defa Çanakkale'ye gittik. İlk gidişimizde 3. Kirte Muharebesinde Bekir dedemizin şehit olduğunu öğrendik. İkinci gidişimizde sembolik anıtımızı bulduk, dedemizin izini sürdük. Yine Genelkurmay'ın Çanakkale şehitleri arşivlerinden bunları çıkarttık. Köyümüzden Emiroğulları sülalesinden de diğer dedemizi bulduk. Ali Bekir Köroğulları dedemiz Çanakkale'de, Hüseyin İzzet Emiroğlulları dedemizin naaşı ise Galiçya'daymış. 57. Alay Çanakkale'de kalıyor, hiçbir mensubu kalmamış hepsi şehit olmuş." "Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor" Köylerinden iki dedelerinin şehit olduğunu kesinleştirdikten sonra köy meydanına anıt yaptırmaya karar verdiklerini vurgulayan Kayadelen, şöyle devam etti: "Mermer blokumuzu kestirdik, reklamcılardan destek aldık.
Güneşler - 28.10.2018
Kente Değer Katan Projeleriyle "İdealkent Ödülü"Nü Kazandılar
15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı Projesi'ni, Balıkesir'in girişindeki 1500 metrekarelik alan üzerine yaptıklarını belirten Kafaoğlu, "Şehitlerimizin kanından rengini alan bayrağımızın üzerindeki hilali ve yıldızı, yeşil alana yerleştirdik ve içerisine de 250 şehidimizin isimlerini yazdık. Ömer Halis Demir'in resmi var. Balıkesirli iki şehidimizin de ismi var ve üzerinde 'Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor.
Güneşler - 24.10.2018
Adapazarı'nda Gençler Spora Teşvik Ediliyor
Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Güneşler Yenimahalle ve Mahmudiye Mahallesi'nde haziran ayında başlattığı 20 metre genişliğe, 40 metre uzunluğa sahip futbol sahası çalışması tamamlandı.
Güneşler - 31.08.2018
Dişli, İşçilerle Bir Araya Geldi
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Güneşler Mahallesi'ndeki bir şantiyede çalışan işçilerin yanına giden Başkan Dişli, öğlen yemeğini burada işçilerle yedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneşler Haberleri | Güneşler Haber - Haberler - Sayfa 5 - Güneşler haberleri, son dakika güneşler haber ve gelişmeleri burada. Boğazına şeker kaçan çocuğu şoför hastaneye yetiştirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 17:06:15. #1.15#

title